english farsi
پنج شنبه, ۲ فروردین ۱۳۹۷


آفریقای جنوبی به دنبال ایجاد روابط اقتصادی خوب با جمهوری اسلامی

شناسه خبر:6956
جمعه, ۲۴ شهریور ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۳۰
چاپ پست الکترونیکی
این مورد را ارزیابی کنید
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...
photo_2017-09-16_11-57-26

نشست مشترک سفیر آفریقای جنوبی با اعضای هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی ، مسئولین دستگاه های اجرایی و فعالان اقتصادی در محل اتاق بازرگانی زنجان برگزار گردید

در این دیدار مقدم نایب رئیس اتاق بازرگانی زنجان ضمن خوش آمدگویی و ابراز خرسندی از حضور مهمانان و سفیرکشور افریقای جنوبی در استان  زنجان به رسالت ها و پیامدهای مثبت چنین نشست ها و جلساتی اشاره کرد و افزود اتاق بازرگانی زنجان با دعوت از سفرا و هیئت های تجاری  از کشورهای مختلف به دنبال ایجاد تعامل و بسترسازی ارتباطات اقتصادی مناسب برای طرفین می باشد .
وی افزود چنین سفرهایی هر چند در بازه ی زمانی محدود این امکان را برای کشورها فراهم می اورد تا با بازدید و لمس نزدیک صنایع و پتانسیل های هر منطقه ای زمینه های همکاری محکم و قابل اطمینانی را  پیاده سازی کنند ایشان ادامه داد سفیر افریقای جنوبی بر اساس برنامه های تدوین شده در سفر خود به استان زنجان از چند واحد صنعتی از جمله  واحد صنعتی تولیدی سنگ مرمر کسری و کارخانه تولید پارچه نیک ریس بازدید کرد.

مقدم به پتانسیل ها و ظرفیت های استان اشاره نمود و ابراز داشت امیدواریم که پیرو این نشست،  تعاملات بیشتری فی ما بین فعالان اقتصادی و تجار استان زنجان و افریقای جنوبی برقرار شود که بی شک انتفاع هر دو طرفین را به دنبال خواهد داشت .
نایب رئیس اتاق بازرگانی زنجان با اشاره به یکی دیگر از برنامه های سفر سفیر افریقا ی جنوبی از جمله بازدید از شرکت ایران ترانسفو تصریح کرد این شرکت از توانمندی و قابلیت های بسیاری برخوردار بوده و از جنبه ی صادراتی از پیشقراول ها به شمار می اید از اینرو انتظار می رود همکاری های صادراتی در این بخش نیز بیش از پیش گردد .

کلانتری  عضو هیئت رئیسه اتاق بازرگانی زنجان نیز در این دیدار فرصت پیش امده را همچون یکی از مراحل ترقی برای تجار و واحدهای صنعتی یاد کرد و افزود این نشست این فرصت را برای ملت های مختلف ایجاد می کند تا انتظارات و مطالبات خود را از طرفین در راستای تعاملات و همکاری ها ی تجاری و اقتصادی بیان کنند لذا با طرح و استماع جزئیات ، داشته ها و نداشته ها برای طرفین روشن و همکاری ها مستحکم تر خواهد بود .

دابیلو. ام.پی وایتهد سفیر افریقای جنوبی ضمن ابراز احساسات خود از حضور در میان مسئولین و فعالان اقتصادی استان زنجان اظهارداشت بازدید از واحدهای صنعتی بایستی بهره وری و نتایج خود را به شکل عملیاتی نشان دهد .

ایشان به جهت تغییر زاویه دید حاضرین و تصحیح تفکر اشتباه عقب ماندگی کشور متبوعش ابراز داشت افریقای جنوبی کشوری است بسیار پیشرفته که عمل قلب باز از جمله اقداماتی است که برای نخستین بار در جهان در این کشور انجام شده است . وی افزود افریقای جنوبی در حوزه ی نانوتکنولوژی مسیر خوبی را طی کرده و امروز از پیشتازان این حوزه به حساب می اید .

وایتهد به مشترکات مطلوب ایران و افریقای جنوبی اشاره کرد و اذعان داشت ما به دنبال ایجاد روابط اقتصادی خوب با کشور ایران هستیم .

سفیر افریقای جنوبی با اشاره به اینکه در یک دوره ی زمانی  ۷۰ درصد نفت را ازایران وارد می کردند اظهار داشت با رفع موانع اقتصادی فی ما بین ایران و افریقای جنوبی قطعا شاهد گستردگی تعاملات بیشتری خواهیم بود.

این مقام مسئول به امتیازات کشور خود از جمله صادرات مواد معدنی به کشورهای مختلف، سیستم بانکی و رتبه ی ۲۶ در بازار بورس اشاره کرد و اظهار داشت اعمال تحریم به ایران تنها تغابن و ضرر را متوجه کشور تحریم شده نمی سازد با این تحریم ها کشور های دیگر از جمله کشور ما نیز تحت الشعاع قرار گرفت  و اثرات و تبعات ان دامنگیر ما نیز شد .

ایشان در پایان به صنعت نساجی اشاره کرد و افزود ما در تلاش هستیم این صنعت را احیا کنیم چرا که امروز در کشور ما به دلیل به کارگیری کارگران ارزان چینی شاهد بیکاری ۲۵ هزار کارگر در این حوزه می باشیم.

مهدی حمیدی رئیس نظام مهندسی معدن نیزضمن اشاره به اینکه کشور ایران در زمره ۱۰ کشور برتر دنیا به لحاظ معدنی است.
تصریح کرد: استان زنجان یکی  از استان های مهم معدنی است که ۳۶۰  معدن دارد.
رئیس سازمان نظام مهندسی معدن استان زنجان با بیان اینکه بزرگترین معدن استان زنجان معدن سرب و روی است، گفت: این معدن در کلاس A جهانی است.

وی با بیان اینکه استان زنجان قطب تولید سرب و روی ایران است، افزود: این استان ۱۱ کارخانه سرب، دو کارخانه سیمان، چهار کارخانه گچ، چهار کارخانه فرآورده سلیس، ۶ کارخانه کنسانتره و گلوله آهن و … دارد.

 

نویسنده:

بازدید: 137 دفعه آخرین ویرایش در جمعه, ۲۴ شهریور ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۳۰

پاسخ دهید

© کلیه حقوق این پورتال متعلق به اتاق بازرگانی، صنایع، معادن وکشاورزی زنجان است.