english farsi
چهارشنبه, ۴ بهمن ۱۳۹۶


اتاق زنجان میزبان سفیر کشور کرواسی

شناسه خبر:1231
یکشنبه, ۳۱ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۹:۱۸
چاپ پست الکترونیکی
این مورد را ارزیابی کنید
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...
جلسه با سفیر کراوسی 3

جلسه ای به منظور بررسی راهکارهای توسعه مناسبات تجاری فی مابین استان زنجان و کشور کرواسی با حضور سفیر محترم کشور کرواسی ومقامات وفعالان اقتصادی استان برگزار گردید.

رئیس اتاق زنجان در این جلسه عنوان کرد: از زمان حضور سفیر کرواسی در استان زنجان ظرفیت‌های اقتصادی استان در حوزه‌های مختلف و همچنین  توانمندی‌ها ، فرصت‌ها و جاذبه‌های استان به ایشان معرفی شده است.

غلامحسین جمیلی اظهار داشت: این پنجمین سفیر کشور خارجی است که به استان زنجان سفر میکند و سایر سفرای کشورهای مختلف جهان برای حضور در استان زنجان و شناسایی ظرفیت‌های این استان اعلام آمادگی کرده‌اند.

ایشان  حضور سفیر کرواسی در استان زنجان را به جهت گسترش روابط تجاری، عامل رونق اقتصادی هر دو کشورایران و کرواسی  دانست.

وی ‌در ادامه با اشاره به اینکه اتاق بازرگانی زنجان از شش ماه گذشته شورای مشترک بازرگانی ایران با کشورهای بالکان را پیگیری می‌کند، گفت: امیدواریم هرچه زودتر این موضوع با محوریت کشور کرواسی به نتیجه برسد.

رئیس اتاق زنجان  به برگزاری نمایشگاه‌های مختلف تجاری با همکاری استان زنجان و کرواسی اشاره کرد و متذکر شد: استان زنجان آمادگی لازم در فراهم کردن شرایط ویژه و تشویقی برای تجار کرواسی و برگزاری این نمایشگاه‌ها را دارد.

در ادامه مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی و امور بین‌الملل استانداری زنجان به قابلیت‌های استان زنجان در بخش معدن، کشاورزی و خدمات اشاره کرد و ابراز داشت: با برگزاری این نشست سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی استان زنجان با ظرفیت‌های مختلف کشور کرواسی آشنا شدند.

حسین‌خانی ابراز امیدواری کرد: برگزاری این نشست آغاز خوبی برای ارتباط بیشتر کرواسی با استان زنجان را فراهم کند.

وی با اشاره به اینکه امید است ایران شریک خوبی برای کرواسی و کرواسی نیز شریک خوبی برای ایران به ویژه استان زنجان در حوزه‌های مختلف باشد، گفت: استانداری زنجان آمادگی لازم برای حمایت همه جانبه از گسترش این روابط  و بخش خصوصی استان را دارد.

سفیر محترم کرواسی در این جلسه اظهار داشت: روابط بین کشور کرواسی و ایران به ویژه استان زنجان قابل توجه است.

استریبور کیکرس با اشاره به اینکه ایران و کرواسی دو کشور دوست هستند، گفت: باید روابط منسجم ایران و کرواسی توسعه یابد.

سفیر کرواسی در ایران ابراز امیدواری کرد سفر به استان زنجان منجر به توسعه روابط تجاری و استفاده از ظرفیت‌های دو کشور ایران و کرواسی شود.

وی مهم‌ترین بخش این نشست‌ها را پیگیری‌های آن دانست و بیان داشت: مهم‌ترین بحث این نشست‌ها در حوزه انعقاد قراردادهای مختلف است اما مهم‌ترین نکته از نظر کشور کرواسی پیگیری این نشست‌ها است.

کیکرس ابراز امیدواری کرد به زودی نشست‌های مختلفی با تجار کشورهای ایران و کرواسی برگزار شود، گفت: گام بعدی این حرکت‌ها با حمایت دولت و پیگیری اتاق های بازرگانی دو طرف خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه جایگاه‌های بسیار جذابی برای همکاری مشترک این دو کشور وجود دارد، تصریح کرد: انرژی به عنوان یکی از همکاری‌های مشترک ایران و کرواسی محسوب می‌شود.

سفیر کرواسی در ایران با اشاره به اینکه استان زنجان در زمینه صنعت الکترونیک و دارو می‌تواند با کشور کرواسی همکاری داشته باشد، افزود: همچنین کرواسی و استان زنجان می‌توانند در زمینه صنایع غذایی و تجهزیات مواد غذایی همکاری‌هایی داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه کرواسی در زمینه صنعت ساختمان و فناوری الکترونیک آماده همکاری با استان زنجان است، افزود: صنایع ریلی و واگن به عنوان یکی دیگر از زمینه‌های همکاری کرواسی و استان زنجان محسوب می‌شود.

نویسنده:

بازدید: 1,237 دفعه آخرین ویرایش در یکشنبه, ۳۱ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۹:۳۴

پاسخ دهید

© کلیه حقوق این پورتال متعلق به اتاق بازرگانی، صنایع، معادن وکشاورزی زنجان است.