english farsi
سه شنبه, ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷


ارزیابی اجرای مصوبات شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی الزامی است

شناسه خبر:7134
سه شنبه, ۲۶ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱:۱۹
چاپ پست الکترونیکی
این مورد را ارزیابی کنید
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

سی و پنجمین جلسه ی شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی به منظور مرور مسائل مهم روز ، استماع نقطه نظرات اعضا پیرامون نحوه همکاری تشکل های اقتصادی در گسترش پایه های مالیاتی و همچنین بررسی میزان اجرایی شدن مصوبات جلسات پیشین در دستگاه های اجرایی در محل اتاق بازرگانی صنایع معادن و کشاورزی استان زنجان برگزار گردید .
مهندس غلامحسین جمیلی در این نشست ضمن اشاره به اهمیت حضور نمایندگان حوزه های مختلف اذعان داشت یکی از برنامه های اساسی و راهبردی این نشست جذب بخش های مختلف اقتصادی به جهت فراگیری و جامعیت بخشیدن به مصوبات و تصمیمات می باشد .
ایشان یکی از برنامه های مهم و ضروری در آینده را ارزیابی اجرای مصوبات جلسات پیشین شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی عنوان کرد و ابراز داشت این که کدام مصوبات توسط دستگاه های اجرایی جامه عمل پوشانیده می شود و یا مغفول واقع می گردد باید شناسایی و ریشه یابی گردد چرا که در صورت عدم پیاده سازی تصمیمات اتخاذ شده در این نشست ها همچنان تغییری در زیرساختارها ایجاد نکرده ایم .
رئیس اتاق بازرگانی زنجان اشاره داشت همچنان عمده مشکلات اساسی بخش خصوصی متوجه امور مالیاتی می باشد که از جمله ی انها شیوه ی محاسبات مواد اولیه و ضایعات واحدهای تولیدی است وی ادامه داد در صورتی که یک واحد تولیدی که سال ها با رویه ای ثابت مشغول فعالیت می باشد ناگهان با تغییرات شیوه محاسبت مواد اولیه و ضایعات مواجه می شود که این اتفاق نه تنها غیر قبول است بلکه نمی توان آن را توجیه کرد .
این مقام مسئول افزود اگر قرار است شیوه محاسبات مواد اولیه و ضایعات با همان ماشین الات و فرایند یکباره دچار تغییرات شود نیاز به رسیدگی دارد و ادعای ما این است که امور مالیاتی این شیوه را به کار می گیرد و نهایتا در استرداد ارزش افزوده بازه ی زمانی را برای خودش می خرد .
دکتر نیک سرشت معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری نیز افزود: قانون اساسی جایگاه حقوقی و قانونی تعاونی ها را به صراحت مشخص کرده است و همچنین عنوان داشت الزام مراجعه به هر ۳ واحد اتاق تعاون، اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سازمان ثبت اسناد جهت تشکیل یک تعاونی، پروسه طولانی و پیچیده ای است.
نیک سرشت ابراز داشت: وجود اتاق تعاون، این حلقه را کوتاه کرده است و این مهم بایستی به نحو مطلوبی برای متقاضیان تفهیم گردد چرا که در این صورت فرآیند تشکیل تعاونی کوتاه و قطعا هزینه ها کاسته می شود .
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار زنجان با اشاره به برخی مشکلاتی که اتاق تعاون استان با آن مواجه است، گفت: اتاق تعاون، عضو رسمی شورای عالی کار است و مشکلاتی را که در استان رفع نمی شود، باید در این شورا مطرح کرد تا نسبت به مرتفع نمودن آن اقدام کرد.
مهندس ناصر فغفوری رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت در بخش دیگری از این نشست از بازگشت کارخانه روغن نباتی جهان به چرخه ی فعالیت خبر داد و عنوان داشت روغن نباتی جهان پس از ۳ ماه بلاتکلیفی و با پرداخت بخشی از بدهی خود به تامین اجتماعی مجددا شروع به کار کرد و درنهایت ۱۳۲ پرسنل به بازار کار بازگشتند .
ایشان ادامه داد با راه اندازی مجدد کارخانه روغن نباتی جهان به جرات می توان اعلام داشت که در ۹ ماهه ی سال جاری هیچ واحد تولیدی و یا کارخانه ای به لیست واحدهای تعطیلی افزوده نشده است وی تاکید کرد این گزارش نتیجه عملکرد مطلوب بخش خصوصی را نشان می دهد و افزود مضاف بر آن برخی واحدهای تعطیل از جمله چینی نور ، مجموعه کریستال ایران و شادن نیز دوباره شروع به کار کردند .
نصیری رئیس اتاق تعاون نیز در این نشست با اشاره به اهمیت نقش تعاون در امور اجرایی به مصوبات بیست و هشتمین جلسه ی شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی تاکید کرد و افزود بر اساس این مصوبات مقرر گردید نظارت تعاونی ها بایستی زیرنظر اتاق تعاون بوده و اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی حمایت لازم را در این زمینه از اتاق تعاون انجام دهد در حالی که در بسیاری از موارد ما شاهد اجرایی شدن این مصوبات نیستیم .

نویسنده:

بازدید: 121 دفعه آخرین ویرایش در سه شنبه, ۲۶ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱:۱۹

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

© کلیه حقوق این پورتال متعلق به اتاق بازرگانی، صنایع، معادن وکشاورزی زنجان است.