english farsi
دوشنبه, ۳۰ بهمن ۱۳۹۶


استارتاپ و کسب و کارهای جدید

شناسه خبر:2550
چهارشنبه, ۲۷ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۹:۱۳
چاپ پست الکترونیکی
این مورد را ارزیابی کنید
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...
zanjan chamber-اتاق زنجان- استارتاپ

با آغاز هفته جهانی کارآفرینی سالن همایش اتاق بازرگانی زنجان این بار شاهد برگزاری برنامه های استارتاپ با حضور مسئولان استانی و کارآفرینان برتر از کشورهای هلند، بلژیک و دبی بود.

استارتاپ که از آن به عنوان محفلی برای همراهی افراد جهت آشنایی با توانمندیهای مختلف یکدیگر یاد می شود، در غالب شرکت های نوپا با یک ایده ساده و اولیه آغاز به کار نموده و سرعت زمینه رشد را برای آنها فراهم می نماید و می توان گفت امروزه سرمایه گذاری روی استارتاپ ها یکی از راه های کسب و کار جدید محسوب می شود. این یعنی تشکیل یک سازمان موقت با هدف پیدا کردن یک مدل کسب و کار در کمترین زمان.

مهندس جمیلی رئیس اتاق بازرگانی زنجان ضمن تشکر از بانیان برگزاری استارتاپ در زنجان این فعالیت و موضوع را برای فعالیتهای آتی استان خوب و موثر تلقی نمود.

مهندس جمیلی با اشاره به بحث کارآفرینی اجتماعی با بیان اینکه انتفاع و اثرات هر فعالیتی در حزوه ثروت آفرینی در نهایت متوجه تک تک آحاد جامعه می شود عنوان کرد:

ما ایرانی ها نوع دوست و احساسی هستیم و نمی توانیم نسبت به یکدیگر بی تفاوت باشیم و در عرصه ها و مقاطع مختلف به همراهی با بخشی از مردم که بنا به دلایلی نتوانسته اند از شرایط موجود منتفع شوند به عنوان یک رسالت انسان دوستانه پرداخته ایم.

ایشان ادامه داد: آنچه در استارتاپ اتفاق می افتد و می تواند به عنوان رسالتش مطرح باشد برانگیختن هیجانات فرد است که می تواند در حوزه اجتماعی اثرات بیشتری داشته باشد. همچنین آموزش که از موضوعات اصلی استارتاپ تلقی می شود می تواند به عنوان مسیر روشن برای بحثهای توسعه فعالیتهای اجتماعی باشد.

وی با بیان اینکه اتاق بازرگانی زنجان همچنان خود را ملزم به حمایت از اقدامات نوع دوستانه، اجتماعی و هر گونه فعالیت توسعه ای در استان و … می داند، تصریح نمود: ما هم جدا از شما نیستیم و به فعالیتهای اجتماعی شهرمان اهمیت می دهیم.

در همین راستا مهندس جمیلی به انجام چند اقدام مهم از سوی اتاق که در حال پیگیری است اشاره نمود و بازسازی ساختمان کارخانه کبریت زنجان به عنوان اولین نماد صنعت استان و تبدیل آن به یک منطقه چشم نواز با چهره مطلوب را از جمله این اقدامات خواند و از آن به عنوان انجام یک کار ارزشمند برای زنجان یاد کرد.

ایشان به تاسیس یک مرکز نگهداری از افراد سالخورده توسط اتاق بازرگانی اشاره نمود با توضیح اینکه بر اساس سرشماری سال ۱۳۹۰، ۵۴ درصد کارفرمایان ما زیر ۴۰ سال سن دارند و این نمایانگر این است که جامعه کارفرمایی ما مثل جمعیت کشورمان جوان هستند، اینگونه اقدامات را پیش بینی خوبی برای دوران سالخوردگی این جامعه جوان دانست.

جمیلی در پایان ابراز امیدواری نمود که با تأسی از فعالیتهایی که به صورت انجمن ها و خیریه های مختلف در زنجان شکل گرفته با همان الگوها و موفقیت برنامه های خود را دنبال نمائیم.

نویسنده:

بازدید: 441 دفعه آخرین ویرایش در چهارشنبه, ۲۷ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۹:۱۳

پاسخ دهید

© کلیه حقوق این پورتال متعلق به اتاق بازرگانی، صنایع، معادن وکشاورزی زنجان است.