english farsi
چهارشنبه, ۴ بهمن ۱۳۹۶


استاندار زنجان:اتاق بازرگانی زنجان ارتباط خوبی با کشورهای خارجی ایجاد کرده است

شناسه خبر:1306
سه شنبه, ۹ تیر ۱۳۹۴ ساعت ۴:۰۶
چاپ پست الکترونیکی
این مورد را ارزیابی کنید
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...
اتاق زنجان  -Zanjan Chamber  - جلسه استاندار با سفیر بلغارستان ا

جمشید انصاری در دیدار با خریستو پولنداکف، سفیر بلغارستان گفت: با توجه به اینکه سیاست خارجی و مناسبات بین المللی کشور ایران در سطح دیپلماتیک به صورت متمرکز انجام می گیرد بیشتر فعالیت ها و همکاری های استان ها با سایر کشورها در زمینه اقتصادی، آموزشی و تحقیقاتی خواهد بود.

وی به توانمندی های استان در زمینه کشاورزی، صنعت، قطب برق و الکترونیک، نساجی و معادن سرب و روی اشاره کرد و افزود: استان زنجان به لحاظ علمی در حوزه کشاورزی زبانزد بوده و دستاوردهای خوبی در خصوص اصلاح بذر ، دستیابی به گونه های جدید بذر همچنین دام وطیور، اصلاح نژاد و … داشته است.

استاندار زنجان به استقرار استان در مسیر اصلی حمل و نقل و انرژی کشور به اروپا اشاره کرد و گفت: موقعیت خوب استان در مسیر ارتباطی و همجواری با هفت استان کشور می تواند پایگاه خوبی برای توزیع محصولات کشور بلغارستان در کل ایران باشد.

انصاری خواستار افزایش ارتباط و مراوده با یکی از استان های کشور بلغارستان شد تا زمینه همکاری های علمی و اقتصادی هرچه بیشتر با استان فراهم شود.

وی استفاده از تجربیات کشور بلغارستان در خصوص گردشگری و صنعت توریسم را ضرور دانست و گفت: وجود ۶۰۰ هزار نفر مسلمان و ترک تبار در کشور بلغارستان می تواند به ارتباط بیشتر هر دو کشور کمک کند.

استاندار زنجان همچنین تاریخ طولانی روابط دو کشور ایران و بلغارستان را سرمایه قابل اتکایی برشمرد و اظهار امیدواری کرد که در دوره جدید از ظرفیت ها و پتانسیل های روابط در ابعاد دوجانبه، در همه زمینه ها از جمله همکاری های سیاسی، اقتصادی، پارلمانی و فرهنگی تاکید کرد.

سفیر بلغارستان در ایران نیز در این دیدار ضمن تحسین نمادهای شهری و فضای سبز مناسب استان زنجان گفت: کشور بلغارستان آماده است در حوزه کشاورزی، دامپروری ، واکسن های دامی ، تبادلات صنعت گردشگری و فرآوری محصولات سرب و روی با استان زنجان همکاری داشته باشد.

خریستو پولنداکف از گسترش و تعمیق روابط با زنجان استقبال کرد و افزود: ظرفیت بازار ایران قابل توجه است و طی دوره ماموریت خود بدنبال توسعه و تقویت روابط در همه ابعاد خواهیم بود.

نویسنده:

بازدید: 440 دفعه آخرین ویرایش در سه شنبه, ۹ تیر ۱۳۹۴ ساعت ۴:۰۷

پاسخ دهید

© کلیه حقوق این پورتال متعلق به اتاق بازرگانی، صنایع، معادن وکشاورزی زنجان است.