english farsi
شنبه, ۲۸ بهمن ۱۳۹۶


استاندار زنجان بر لزوم پایش مشکلات توسعه صادرات استان زنجان در حوزه‌های مختلف تاکید کرد.

شناسه خبر:1280
یکشنبه, ۷ تیر ۱۳۹۴ ساعت ۵:۱۱
چاپ پست الکترونیکی
این مورد را ارزیابی کنید
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...
اتاق زنجان  -Zanjan Chamber  - جلسه کارگروه توسعه صادرات

 جمشید انصاری استاندار زنجان در نخستین کار گروه توسعه صادرات استان زنجان در سال جاری به بیان مشکلات توسعه صادرات استان زنجان در این کار گروه اشاره کرد و اظهار داشت: صرفا بیان موانع و مشکلات در جلسه مشکلات موجود را حل نمی‌کند.

وی با اشاره به اینکه مشکلات استانی و کشوری به صورت یکجا مطرح می‌شود، گفت: باید موانع و مشکلات استانی به صورت شفاف در جلسات مطرح شود.

استاندار زنجان با بیان اینکه نیازی نیست مشکلات مربوط به توسعه صادرات کشور در جلسات استانی مطرح شود، افزود: اطلاع یافتن از مشکلات توسعه صادرات کشور لازم است اما استان نمی‌تواند برای حل مشکلات کشوری راه حل لازم را ارائه کند.

وی با تاکید بر اینکه در مسائل توسعه صادرات استان زنجان به صورت واقع بینانه به مسائل نگاه کنیم، تصریح کرد: باید به این مسائل به عنوان سیاست برای توسعه صادرات استان زنجان نگاه نشود.

* ضرورت محدود شدن موانع و مشکلات توسعه صادرات استان زنجان

انصاری بر ضرورت محدود شدن موانع و مشکلات توسعه صادرات استان زنجان تاکید کرد و یادآور شد: یک بخشی از این موارد به تغییر و تحولات ایجاد شده در فضای سیاست مربوط می‌شود.

وی به مشکلات ایجاد شده توسط تحریم‌ها در موضوع صادرات اشاره کرد و متذکر شد: صادرات با ثبات در بازار ایجاد شده و تحکیم و تثبیت می‌شود.

استاندار زنجان یکی از دلایل ثبات در بازار را فعالیت بنگاه‌های اقتصادی اعلام کرد و ابراز داشت: باید یک بنگاه بتواند به صورت ریشه‌دار فعالیت کند تا بازار دراز مدتی ایجاد شود.

وی با اشاره به اینکه گاهی اوقات قدمت نوع بنگاه‌های حوزه صادرات به ۲۰ سال نیز نمی‌رسد، افزود: اگر بنگاه عمومی نباشد و به صورت خصوصی فعالیت کند تضمینی برای ادامه شغل در بازار صادرات و سرمایه‌گذاری دراز مدت وجود ندارد.

انصاری بر لزوم پایش مشکلات توسعه صادرات استان زنجان تاکید کرد و اظهار داشت: بنگاه‌های قوی موجود در استان زنجان می‌توانند بازارهای صادراتی ثابت و گسترده داشته باشند.

* لزوم داشتن برنامه ریزی دقیق توسط دستگاه‌ها در ارائه برنامه‌ها

وی به برنامه‌های صادرات ارائه شده برخی از دستگاه‌های اجرایی استان در سال جاری اشاره کرد و متذکر شد: برخی از این برنامه‌های ارائه شده عملیاتی نیست.

استاندار زنجان با اشاره به اینکه تعدادی از برنامه‌ها هدف گذاری است و به عنوان برنامه عملیاتی محسوب نمی‌شود، گفت: برخی از برنامه‌های ارائه شده توسط دستگاه‌ها نیز ارتباطی با صادرات ندارد.

وی بر لزوم داشتن برنامه‌ریزی دقیق توسط دستگاه‌ها در ارائه برنامه‌ها تاکید کرد و یادآور شد: دستگاه‌ها باید برنامه‌های عملیاتی مرتبط با صادرات تنظیم و ارائه کنند.

 

نویسنده:

بازدید: 459 دفعه آخرین ویرایش در یکشنبه, ۷ تیر ۱۳۹۴ ساعت ۵:۱۱

پاسخ دهید

© کلیه حقوق این پورتال متعلق به اتاق بازرگانی، صنایع، معادن وکشاورزی زنجان است.