english farsi
پنج شنبه, ۲ فروردین ۱۳۹۷


استاندار زنجان: تسهیلات سرمایه در گردش به واحدهای تولیدی استان اعطا می شود

شناسه خبر:1508
شنبه, ۱۰ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۴:۱۷
چاپ پست الکترونیکی
این مورد را ارزیابی کنید
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...
اتاق زنجان  -Zanjan Chamber  - مهندس انصاری در جلسه کمیته تسهیل

استاندار زنجان در پنجمین جلسه کمیته تسهیل و رفع موانع تولیدی استان به بخشنامه واصله از سوی رئیس بانک مرکزی کشور درخصوص اعطای سرمایه در گردش به واحدهای تولیدی حتی با وجود بدهی معوقه بانکی اشاره نمود و گفت: سرپرستان استانی بانکها باید در جهت استمرار تولید و رفع موانع تولیدی در اعطای تسهیلات همکاری لازم را داشته باشند.

مهندس انصاری بر ضرورت اطلاع رسانی مناسب به واحدهای تولیدی ذی نفع در استان تاکید نمود و تصریح داشت: دستگاههای اجرایی مرتبط باید ظرف مدت یک هفته این بخشنامه را به اطلاع واحدهای ذی نفع برسانند.

وی با بیان این مطلب که متقاضیان باید درخواست خود را به سیستم بانکی ارائه نمایند تا مورد بررسی قرار گیرد، گفت: اولویت گذاری در تخصیص منابع مالی و اعتباری محدود این طرح به عهده کمیته تسهیل موانع تولیدی بوده و سیستم بانکی با نهایت مساعدت، نسبت به ارائه تسهیلات، اقدام خواهند کرد.

مقام عالی استان خاطرنشان کرد: در پایان هر فصل، گزارش نهایی میزان تسهیلات ارائه شده به کمیته گزارش و موارد مشکل دار نیز در کمیته مورد بررسی قرار خواهند گرفت.

استاندار زنجان با اشاره به اینکه اغلب مشکلات واحدهای تولیدی استان به مسائلی از قبیل تحریم و شرایط اقتصادی کشور وابسته نیست، اظهار داشت: ساختار واحدهای تولیدی استان به گونه ای است که واحدها در شرایط تحریم و در معضلات اقتصادی کشور، توانسته اند خود را با شرایط کشور تطبیق دهند و تنها نیازمند حمایتهایی برای افزایش ظرفیت تولید خود هستند.

گفتنی است بر اساس نامه ارسالی از سوی دکتر سیف رئیس بانک مرکزی کشور قرار است تسهیلات سرمایه در گردش به واحدهای تولیدی که قبلا توجیه اقتصادی داشتند ولی بدلیل مسائل و محدودیتهای اقتصادی کشور، معوقات بانکی دارند، با شرایط خاص اعطا می شود که عبارتند از: کاهش سود آوری واحدهای تولیدی طی سه سال گذشته بدلیل شرایط اقتصادی کشور و نداشتن بدهی غیرجاری به سیستم غیربانکی در سنوات قبل از آن، عدم وجود تعدیل نیروی کار در این واحدها مگر به شرط بازگشت نیروهای تعدیل شده، وجود توان صادراتی در واحد تولیدی و همچنین معوقه به سیستم بانکی بدلیل عدم وصول مطالبات واحد از سوی دستگاههای دولتی داشته باشند.

در پایان این جلسه مشکلات برخی از واحدهای تولیدی استان بصورت موردی بررسی و تصمیم گیری شد.

نویسنده:

بازدید: 461 دفعه آخرین ویرایش در شنبه, ۱۰ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۴:۲۰

پاسخ دهید

© کلیه حقوق این پورتال متعلق به اتاق بازرگانی، صنایع، معادن وکشاورزی زنجان است.