english farsi
سه شنبه, ۲۹ اسفند ۱۳۹۶


استاندار زنجان در دیدار با سفیر دانمارک : چشم انداز تعاملات اقتصادی ایران با اتحادیه اروپا گسترده و تسهیل می شود

شناسه خبر:3194
سه شنبه, ۴ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۶:۰۵
چاپ پست الکترونیکی
این مورد را ارزیابی کنید
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...
81974304-70540547

جمشید انصاری در دیدار سفیر کشور دانمارک، سفر دانی عنان را در توسعه همکاری های دانمارک با استان با اهمیت خواند.
وی موازنه تجاری دو کشور را به نفع دانمارک دانست و گفت: در قبال ۱۶۰ میلیون دلار صادرات دانمارک به ایران، جمهوری اسلامی ایران فقط پنج میلیون دلار صادرات دارد.
وی افزود: با توجه به پتانسیل های مناسب دانمارک در زمینه های صنعتی و کشاورزی، امیدواریم شاهد همکاری اقتصادی متوازن و توسعه سرمایه گذاری بین دانمارک با استان باشیم.
استاندار زنجان سفر اخیر وزیر امور خارجه دانمارک در صدر هیات اقتصادی آن کشور را زمینه ساز مهم گسترش همکاری اقتصادی و تجاری دو کشور دانست.
همکاری استان زنجان با دانمارک در بخش کشاورزی، محصولات لبنی و معدنی از جمله مواردی بود که انصاری به آن اشاره کرد و گفت: این استان سالیانه دو میلیون و ۶۰۰ هزار تن محصولات کشاورزی تولید می کند که فقط ۶۰۰ هزار تن آن در زنجان مصرف و مابقی آن در برخی از صنایع استان فرآوری و عمده محصولات تولیدی به سایر استان ها صادر می شود.
انصاری با اشاره به این موضوع که دانمارک مزیت ویژه ای در تولید محصولات لبنی را دارد، عنوان کرد: زنجان می تواند به مرکزی برای تولید و صادرات محصولات لبنی که مورد توجه و پسند کشورهای اروپایی باشد تبدیل شود.
وی خاطر نشان کرد: هم اکنون واحد شرکت شیر پاستوریزه پگاه زنجان یکی از مراکز مهم تولید لبنیات در کشور است که می تواند زمینه همکاری استان با دانمارک را تسهیل کند.
استاندار زنجان ذخایر معدنی را از دیگر ویژگی های اقتصادی استان اعلام و اظهار کرد: استحصال آلومینا از آلونیت با توجه به ذخایر ۱۳۰ میلیون تنی آلونیت در این استان توسط شرکت های دانمارکی امکان پذیر و دارای قابلیت اقتصادی است.
انصاری افزود: تکنولوژی بهره برداری این فرایند معدنی در ایران وجود ندارد.
وی خاطرنشان کرد: در کنار بهره برداری از این معادن، خاک کائولین ناشی از تولید آلومینا را می توان در ایجاد واحدهای تولید کاشی و لوازم بهداشتی در استان به کار برد.
استاندار زنجان توسعه مناسبات اقتصادی طرفین را با اختصاص خطوط فاینانس مستقیم و یا به شیوه EPCF (شیوه های قراردادی مبتنی برتامین منابع مالی باتعهدوتضمین پیمانکار) را برای شرکت های دانمارکی جهت گسترش فعالیت های اقتصادی و پیمانکاری مهم خواند.
انصاری همکاری دانمارک و استان زنجان در ایجاد صنایع بسته بندی محصولات گوشتی را از دیگر موارد گسترش تعاملات طرفین دانست و افزود: استان زنجان در موقعیت خاص جغرافیایی قرار دارد به طوری که در شعاع ۳۰۰ کیلومتری استان ۵۰ درصد جمعیت ایران مستقر هستند لذا صنایع بسته بندی گوشتی با همکاری کشور دانمارک چشم انداز مناسبی را در پی خواهد داشت.
وی تاکیدکرد: می توان تمامی امکانات مکانی در این خصوص را فراهم و فقط دانمارک ماشین آلات این صنعت را تامین کند.
دانی عنان سفیر دانمارک زنجان را استانی توانمند و مناسب در بخش های کشاورزی و معدنی خواند و گفت: دانمارک همواره همکاری مناسبی را با شرکت های پاستوریزه پگاه ایران و میهن و در تامین مواد اولیه و ماشین آلات با این مراکز همکاری داشته است.
به گزارش ایرنا دانی عنان سفیر دانمارک سفری دو روزه به زنجان داشت و در این سفر دو روزه به بازدید از مراکز صنعتی، نمایشگاهی، دانشگاهی و پارک علم و فناوری پرداخت و جلسه ای نیز با مسئولان اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی این استان داشت.

نویسنده:

بازدید: 478 دفعه آخرین ویرایش در سه شنبه, ۴ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۶:۰۵

پاسخ دهید

© کلیه حقوق این پورتال متعلق به اتاق بازرگانی، صنایع، معادن وکشاورزی زنجان است.