english farsi
یکشنبه, ۵ فروردین ۱۳۹۷


استاندار زنجان: مجوز استقرار صنایع پرمصرف آب در ابهر و خرم‌دره داده نمی‌شود

شناسه خبر:1804
دوشنبه, ۹ شهریور ۱۳۹۴ ساعت ۴:۴۵
چاپ پست الکترونیکی
این مورد را ارزیابی کنید
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

جمشید انصاری در آیین افتتاح فاز نخست پروژه خط انتقال آب شرب از سد کینه‌ورس به تصفیه‌خانه ابهر، اظهار داشت: سیاست دولت یازدهم در زمینه پروژه‌های عمرانی اولویت‌بندی و فعالیت براساس ضرورت است.

وی با بیان اینکه باید پروژه‌های عمرانی بر اساس اولویت به اتمام برسند، تاکید کرد: در استان زنجان نیز پروژه‌های عمرانی براساس اولویت دسته‌بندی شده‌ و پروژه‌های دارای ضرورت در اولویت دریافت اعتبار قرار دارند.

استاندار زنجان پروژه تامین آب شرب ابهر را یکی از پروژه‌های دارای اولویت استان زنجان خواند و افزود: افتتاح فاز نخست خط انتقال آب شرب از سد کینه‌ورس به تصفیه‌خانه ابهر و پیشرفت ۶۰ درصدی این پروژه برای تامین آب شرب ابهر نشان از اهتمام دولت به تامین آب این شهرستان است.

این مسئول اعلام کرد: طبق تعهدات دولت تا پایان سال مالی ۱۳۹۴ باید این طرح به گونه‌‌ای به بهره‌برداری برسد که امکان استفاده از آب شرب سد کینه‌ورس فراهم شود.

انصاری با بیان اینکه پروژه‌ خط انتقال آب شرب از سد کینه‌ورس به تصفیه‌خانه توسعه پیدا می‌کند، اضافه کرد: برخی مناطق نیز به تدریج زیر پوشش این طرح می‌روند.

استاندار زنجان با اشاره به اینکه شهرستان‌های ابهر و خرم‌دره با مشکل آب مواجه هستند، عنوان کرد: مجوز صنایع آب‌بر در این شهرستان‌ها داده نمی‌شود.

انصاری با اشاره به اینکه صنعت‌های نیازمند آب متعارف و یا کم‌آب در این شهرستان‌ها داده می‌شود، عنوان کرد: این شهرستان در زمینه مصرف آب در بخش کشاورزی نیز با مشکلاتی مواجه است.

وی با اشاره به اینکه در بخش کشاورزی در شهرستان ابهر با مشکل برداشت زیاد آب مواجه هستیم، تصریح کرد: با وجود اینکه این منطقه دشت منفی است کشاورزان از آب‌های زیرزمینی برداشت بی‌رویه می‌کنند.

این مسئول بر لزوم توسعه کشاورزی صنعتی و آبیاری تحت فشار در شهرستان‌های ابهر و خرم‌دره تاکید کرد: در این زمینه باید تصمیم جدی گرفته شود تا آب کشاورزی و محیط زیست این شهرستان‌ها تامین شود.

نویسنده:

بازدید: 434 دفعه آخرین ویرایش در دوشنبه, ۹ شهریور ۱۳۹۴ ساعت ۴:۴۵

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

© کلیه حقوق این پورتال متعلق به اتاق بازرگانی، صنایع، معادن وکشاورزی زنجان است.