english farsi
سه شنبه, ۳۱ مرداد ۱۳۹۶


استاندار زنجان گفت: اولویت امسال، بهره‌برداری از واحدهای نیمه‌تمام در بخش‌های صنعت و کشاورزی استان است.

شناسه خبر:4803
چهارشنبه, ۲ تیر ۱۳۹۵ ساعت ۵:۱۳
چاپ پست الکترونیکی
این مورد را ارزیابی کنید
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...
ansari1

مهندس جمشید انصاری  در سی و سومین نشست خبری خود با اشاره به نرخ تورم در پایان اردیبهشت‌ماه امسال، افزود: نرخ تورم کشور در پایان اردیبهشت‌ماه امسال از ۱۰٫۸ درصد به ۱۰٫۲ درصد رسیده که حاکی از کاهش ۶ دهم درصدی است و همه تلاش دولت این است که نرخ تورم منتهی به تیرماه امسال یک رقمی شود. نرخ تورم در استان زنجان نیز تا پایان اردیبهشت‌ماه ۷٫۷ درصد بوده و این در حالی است که نرخ تورم استان عملا از بهمن‌ماه تک رقمی شده است.

وی با اشاره به وضعیت واحدهای صنعتی استان زنجان، از وجود ۱۴۰۹ واحد صنعتی در استان خبر داد و با اشاره به اینکه از این تعداد ۱۲۷۰ واحد صنعتی دارای پروانه بهره‌برداری بوده و همه مراحل نظارتی دولت را طی و از سازمان صنعت، معدن و تجارت زنجان پروانه اخذ کرده‌اند، تصریح کرد: از این تعداد واحد صنعتی مستقر در استان، ۱۲۷۸ واحد کوچک (زیر ۵۰ نفر نیروی انسانی)، ۷۶ واحد متوسط (بین ۵۰ تا ۱۰۰ نفر نیروی انسانی) و ۵۵ واحد بزرگ (بالای ۱۰۰ نفر نیروی انسانی) است.

نماینده عالی دولت در زنجان با بیان اینکه در حال حاضر ۳۶۶ واحد صنعتی در استان تعطیل است، اظهار کرد: این تعداد ۲۶ درصد از کل واحدهای صنعتی استان را در بر می‌گیرد که از متوسط کشور (۳۵ درصد) پایین‌تر است. از این تعداد واحد صنعتی تعطیل در استان، ۱۶۴ واحد تعطیل در شهرک‌های صنعتی مستقر هستند و این در حالی است که همه واحدهای صنعتی تعطیل، قابلیت راه‌اندازی مجدد ندارند، اما با این وجود قرار است برای امسال ۴۵ واحد تعطیل شده با حمایت‌هایی که از آن‌ها صورت می‌گیرد، مجددا راه‌اندازی شود.

وی با یادآوری اینکه از ۳۶۶ واحد صنعتی تعطیل در استان زنجان، ۱۶ واحد از سال ۹۲ تا به امروز تعطیل شده و سابقه تعطیلی ۱۴۸ واحد نیز به قبل از سال ۹۲ بازمی‌گردد، ادامه داد: از ۱۴۰۳ واحد صنعتی فعال در استان ۲۸٫۵ درصد با زیر ۵۰ درصد و ۷۱٫۵ درصد نیز با بیش از ۵۰ درصد ظرفیت خود فعالیت می‌کنند که اگر آن دسته از واحدهای صنعتی که با بیش از ۵۰ درصد ظرفیت خود فعالیت می‌کنند، آمادگی افزایش ظرفیت تولید داشته باشند، این مهم با حمایت‌های لازم محقق خواهد شد.

انصاری با تأکید بر اینکه اولویت امسال، بهره‌برداری واحدهای صنعتی نیمه‌تمامی است که بیش از ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارند، افزود: در بخش صنعت و معدن، ۳۵۵ واحد نیمه‌تمام با ۵۰ درصد و بالاتر پیشرفت فیزیکی داریم که از این تعداد، ۵۰ واحد نیمه‌تمام را که بیش از ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارند مورد حمایت‌های اعتباری در سال‌جاری قرار خواهیم داد. همچنین در بخش کشاورزی ۱۴۱ واحد نیمه‌تمام داریم که ۵۰ واحد با پیشرفت فیزیکی بالای ۶۰ درصد در اولویت بهره‌برداری قرار دارند.

استاندار زنجان با اشاره به اینکه برنامه امسال دولت در بخش مسکن، تکمیل و تحویل واحدهای مسکونی‌مهر است، خاطرنشان کرد: امسال باید همه این واحدها به بهره‌برداری رسیده و پرونده مسکن‌مهر در استان بسته شود که خوشبختانه وضعیت استان زنجان در این زمینه خوب است و پیش‌بینی شده که آذرماه امسال همه واحدهای مسکونی‌مهر به بهره‌برداری رسیده و تحویل متقاضیان شود.

نویسنده:

بازدید: 376 دفعه آخرین ویرایش در چهارشنبه, ۲ تیر ۱۳۹۵ ساعت ۵:۱۳

پاسخ دهید

© کلیه حقوق این پورتال متعلق به اتاق بازرگانی، صنایع، معادن وکشاورزی زنجان است.