english farsi
دوشنبه, ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷


استان زنجان از نظر نسبت جمعیت و مساحت به ذخایر معدنی جزو دو استان برتر کشور است

شناسه خبر:1067
پنج شنبه, ۷ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۴:۰۰
چاپ پست الکترونیکی
این مورد را ارزیابی کنید
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

استاندار زنجان در آئین افتتاحیه نخستین نمایشگاه ماشین آلات راهسازی و معدنی گفت: این استان جزو ۲ استان اول کشور از نظر نسبت جمعیت و مساحت استان به ذخایر معدنی بوده و یکی از ۱۰ استان معدنی کشور به لحاظ تنوع مواد معدنی به شمار می رود.

جمشید انصاری  افزود: استان از لحاظ تنوع کانی های فلزی، فلزات گرانبها و سنگ های تزئینی موقعیت ممتازی در کشور دارد.

وی با اشاره به اینکه تاکنون در استان در زمینه سرب و روی، فولاد و صنایع مس فعالیت های خوبی صورت گرفته است ادامه داد: با توجه به پتانسیل های استان در زمینه کانی های غیر فلزی می توانیم استان را به یکی از مراکز خرید کاشی و سرامیک تبدیل کنیم.

انصاری  افزود: نباید نمایشگاههای تخصصی را با تعداد بازدید کنندگان آن ارزیابی کرد چرا که این گونه نمایشگاهها بازدیدکنندگان تخصصی داشته و وجود این فضا زمینه بحث های تخصصی و کارشناسی را فراهم می کند.

همچنین رئیس سازمان صنعت، ‌معدن و تجارت استان زنجان با اشاره به نقش نمایشگاهها در توسعه اقتصادی استان گفت: یکی از مهمترین کارکردهای برگزاری نمایشگاهها، شناسایی نیازها و خواسته های مشتریان در بخش تولید است.

ناصر فغفوری تصریح کرد: زمان برگزاری نمایشگاهها بهترین فرصت است تا همه اجزای یک فعالیت اقتصادی همچون تولید کننده، بازاریان، خدمات فنی و مهندسی، عوامل تهیه کننده مواد اولیه و غیره در فضایی مناسب یکدیگر را ملاقات کرده و زمینه رونق اقتصادی واحدها و جذب بازار های جدید فراهم شود.

وی با اشاره به اینکه انتظار از نمایشگاهها فراتر از انتظارات تجاری است افزود: ارزش سنجش نمایشگاه ها بر اساس ارزش قراردادهای تجاری منعقده ارزیابی نمی شود بلکه ایجاد تفاهم بین فروشنده و خریدار، طرح مباحث بازاریابی، خدمات فنی و مهندسی و نحوه تولید محصولات و در نهایت جذب سرمایه گذاران از دستاوردهای اصلی برگزاری نمایشگاه به شمار می رود.

رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان یادآور شد: برگزاری نمایشگاه زمینه رونق اقتصادی را فراهم کرده و باعث افزایش صدور مجوز های صادره و رشد سرمایه گذاری شده و زمینه توسعه صادرات غیر نفتی را فراهم می کند.

 

نویسنده:

بازدید: 481 دفعه آخرین ویرایش در پنج شنبه, ۷ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۴:۲۶

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

© کلیه حقوق این پورتال متعلق به اتاق بازرگانی، صنایع، معادن وکشاورزی زنجان است.