english farsi
یکشنبه, ۵ فروردین ۱۳۹۷


اقتصاد مقاومتی و مبارزه با کالای قاچاق

شناسه خبر:4202
پنج شنبه, ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۶:۵۶
چاپ پست الکترونیکی
این مورد را ارزیابی کنید
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

جلسه هم اندیشی اقتصاد مقاومتی و مبارزه با کالای قاچاق با حضور تنی چند از مسئولین استانی و سازمانهای ذیربط در حوزه مبارزه با قاچاق کالا و ارز به میزبانی اتاق بازرگانی زنجان برگزار شد.

رئیس اتاق بازرگانی استان در این جلسه اشاره به حرکتی داوطلبانه و خودجوش، تعامل با کلیه کسانی که در امر جلوگیری از قاچاق کالا دخیل هستند را خواستار شد و لزوم شروع این اطلاع رسانی و تعامل را از کوچکترین بخش های جامعه یعنی خانواده ها دانست و براین نکته تاکید کرد این طرح به دعوت اتاق بازرگانی شکل گرفته و برگرفته از منویات و تاکیدات مقام معظم رهبری در خصوص اقتصاد مقاومتی و مصرف کالای ایرانی می باشد .

حاضران در جلسه نیز به نوبه خود هر کدام به طرح موانع و ایرادات موجود در جامعه پرداخته و علل و عوامل استفاده از محصولات خارجی خصوصاً مواردی که بصورت قاچاق وارد کشور شده ان را بررسی و به ارائه نقطه نظرات خود پرداختند.

آقای جمیلی در پاسخ به ایراد و تناقض برخی مواد قانونی گفت در دبیرخانه ماده ۷۶ فرصت مناسبی برای بهبود فضای کسب و کار و مقررات زدایی و کم کردن بوروکراسی وجود دارد که می توان برای تسهیل و اصلاح موارد تناقض از آن بهره برد.

آقای علی کلانتری نائب رئيس اتاق زنجان نیز با تکیه بر خودباوری و فرهنگ سازی در خصوص استفاده از کالاهای با کیفیت ساخت داخل به برخی ایرادات استفاده از اجناس خارجی خصوصاً کالاهای قاچاق تاکید کرد.

غلامحسین جمیلی در ادامه جلسه به استفاده از فضای مطبوعاتی و رسانه ای خصوصاً در برنامه های مشترک با صدا و سیما برای ایجاد اعتماد ،‌باور و تعصب به استفاده از کالاهای ایرانی و انتقالی آن به نسل بعدی تاکید کرد و از ایجاد دبیرخانه برای راه اندازی نهضت عمومی استفاده از کالای ایرانی با هدف برگزاری جشنواره یک هفته ای و استفاده از اقدامات قابل رصد و اندازه گیری در محل اتاق زنجان خواستار شد.

 

نویسنده:

بازدید: 389 دفعه آخرین ویرایش در پنج شنبه, ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۶:۵۶

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

© کلیه حقوق این پورتال متعلق به اتاق بازرگانی، صنایع، معادن وکشاورزی زنجان است.