english farsi
شنبه, ۲۸ بهمن ۱۳۹۶


امضاء تفاهمنامه همکاری فی مابین: اتاق بازرگانی زنجان و سفارت دانمارک

شناسه خبر:3200
سه شنبه, ۴ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۹:۲۴
چاپ پست الکترونیکی
این مورد را ارزیابی کنید
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...
zanjan chamber- اتاق زنجان- حضور سفیر دانمارک در اتاق زنجان 6

غلامحسین جمیلی رئیس اتاق زنجان در نشست سفیر دانمارک با اعضای هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی زنجان باحضور فعالان اقتصادی استان، ضمن معرفی ظرفیت های زنجان به موقعیت جغرافیایی و وجود ۴۸‌درصد جمعیت کشور در شعاع ۴۰۰کیلومتری این استان اظهار داشت: استان زنجان با هفت استان کشور هم مرز می باشد که از این میزان ۵ استان جزء استانهای مرزی کشور هستند.

ایشان با بیان اینکه بزرگترین معدن سرب و روی کشور در استان زنجان مستقر می باشد تصریح کرد: وجود این معدن در استان سبب شده تا زنجان به عنوان قطب سرب و روی کشور مطرح شود.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان زنجان در مورد استقرار صنایع برق و الکترونیک هم گفت: خوشبختانه در زمینه صنایع وابسته برق و الکترونیک استان زنجان، کلیدهای فشار قوی، ترانس‌های پرقدرت و کابل و تجهیزات بسیار جزئی در حوزه برق تولید می‌شود که میزان سرمایه‌گذاری توسعه‌ای استان نیز در همین محور شکل گرفته است.

جمیلی با اشاره به اینکه زنجان در صنعت نساجی کشور دارای رتبه دوم می باشد گفت: خوشبختانه بخش عمده‌ای از ماشین‌آلات این بخش در استان زنجان منطبق با نیازهای روز دنیاست که وجود این صنایع زمینه را برای فعالیت صنایع بالادستی و پایین‌دستی فراهم کرده است.

وی پیشینه تاریخی فعالیت دامداری در استان زنجان را به دو شکل سنتی و صنعتی در استان زنجان معرفی نمود و افزود: قطعا اگر صنایع وابسته به دامداری با همکاری فعالان اقتصادی دانمارک در زنجان شکل بگیرد شاهد رونق واقعی در حوزه دامداری استان خواهیم بود.

رئیس اتاق زنجان ابراز امیدواری نمود سفر سفیر دانمارک به زنجان مفید فایده خواهد بود  و پس از امضای تفاهم‌نامه در جهت گسترش همکاریهای دو جانبه موارد مورد تفاهم را به جد پیگیری خواهیم نمود.

محسن عطائیان عضو محترم هیات نمایندگان اتاق زنجان نیز با اشاره به جایگاه مطلوب حوزه موادغذایی به ویژه صنایع لبنی دراستان زنجان صنایع غذایی را یکی از محورهای توسعه‌‌ای زنجان در بخش صنعت دانست و تصریح کرد: سالانه حدود ۲۰۰ هزار تن شیرخام در زنجان تولید می‌شود.

عطائیان همچنین مواد لبنی را از جمله فرآورده‌های شاخص در بین صنایع غذایی زنجان دانست و گفت: ۵۰ درصد از ۲۰۰ هزار تن شیرخام تولید شده در زنجان به مصرف داخل استان و مابقی به خارج از استان زنجان صادر می‌شود.

ایشان در این زمینه بیان داشت: جهت صادرات شیر خام به دانش فنی و ماشین‌آلات و تکنولوژی  نیاز داریم.

وی افزود: استان زنجان با توجه به موقعیت جغرافیایی‌اش گزینه مناسبی برای سرمایه‌گذاری شرکتهای دانمارکی در زمینه صنایع لبنی است.

هاشم حاج‌علی‌اکبری دیگر عضو محترم هیات نمایندگان اتاق زنجان نیز تاکید کرد: با توجه به ظرفیتهای استان زنجان در حوزه فرآورده‌های دامی نظیر شیرخام ضروری است تا در زمینه صادرات محصولات لبنی به بازارهای هدف با فعالان اقتصادی دانمارک همکاری نزدیکی داشته باشیم.

حاج علی اکبری خواستار حضوری جدی فعالان اقتصادی کشور دانمارک در زمینه تهیه برند محصولات لبنی زنجان گردید.

zanjan chamber- اتاق زنجان- حضور سفیر دانمارک در اتاق زنجان 5

سفیر دانمارک در این جلسه عنوان کرد: کشور دانمارک با تولیدکنندگان و تجار ایرانی به ویژه در بخش کشاورزی رابطه نزدیکی  دارند و خوشبختانه دانمارک در حال حاضر با برخی از شرکتهای ایرانی نظیر میهن و پگاه همکاریهای بسیار مطلوبی  دارد و در این راستا نیز علاقه‌مندی خود را برای افزایش همکاری با تولیدکنندگان و فعالان اقتصادی استان زنجان در زمینه کشاورزی اعلام می‌کنیم.

دنی عنان ضمن ابراز خرسندی از وجود توانمندی‌های متخصصان ایرانی در زمینه دارو این مهم را سبب خوشحالی دانست و ایجاد ارتباطات بیشتر در این بخش را نیز از سوی مسئولان هر دو کشور ضروری خواند.

ایشان با تاکید بر گسترش همکاریهای تجاری سرمایه‌گذاران دانمارکی و ایرانی برای شکل‌گیری روابط تجاری دو طرف، فراهم نمودن فرصتهای کار در ایران و به تبع آن استان زنجان برای سرمایه‌گذاران دانمارکی را ضروری دانست.

عنان بازاریابی محصولات تولید شده و جذب مشتری را از جمله معضلات بازار دانست و اظهار داشت: برای حضور سرمایه‌گذاران دانمارکی در ایران باید این مشکلات برطرف شود.

سفیر دانمارک بر ورود تکنولوژی از دانمارک جهت بخش کشاورزی استان زنجان تاکید داشت و آمادگی خود را برای ایجاد روابط تجاری دو جانبه بین دانمارک و زنجان به ویژه در بخش کشاورزی اعلام نمود.

zanjan chamber- اتاق زنجان- حضور سفیر دانمارک در اتاق زنجان 4

عنان همچنین بر افزایش روابط دانمارک و ایران در حوزه بهداشت و درمان نیز اشاره کرد: در سفر وزیرامورخارجه دانمارک به ایران که در ژانویه انجام گرفت توافقنامه همکاری با وزیر بهداشت ایران امضا شد که امیدواریم این موضوع سبب گسترش همکاری‌های دو جانبه شود.

در پایان این جلسه  تفاهم‌نامه همکاری تجاری بین غلامحسین جمیلی، رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان زنجان و دنی عنان، سفیر دانمارک به امضا رسید.

شایان ذکر است بر اساس این تفاهم‌نامه دو طرف تلاش می‌کنند تا به منظور ایجاد بسترهای لازم با هدف گسترش روابط تجاری در حوزه تجارت و تبادل اقتصادی تسهیلاتی را فراهم آورند.

علاوه بر آن دو طرف آمادگی خود را برای ارائه اطلاعات در زمینه نمایشگاه‌ها و همایشهای مرتبط با فناوری اطلاعات، هایتک، صنایع غذایی، داروسازی و بیوتکنولوژی در دو کشور ایران و دانمارک اعلام کنند.

تسهیل، پشتیبانی و تشویق در اعزام و پذیرش هیئتهای تجاری بین دو کشور از دیگر موارد مورد توافق دو طرف در تفاهم‌نامه امضا شده است.

در همین راستا اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی با همکاری سفارت دانمارک تلاش می‌کند که سهم بیشتری از تجارت بین دو کشور را کسب کند.

سفارت دانمارک در ایران در تفاهم‌نامه به امضا رسیده متعهد شده است تا به منظور معرفی فرصتهای سرمایه‌گذاری استان زنجان به اتباع کشور خود با هدف توسعه سرمایه‌گذاریهای مشترک اقدام کند.

zanjan chamber- اتاق زنجان- حضور سفیر دانمارک در اتاق زنجان 7

نویسنده:

بازدید: 553 دفعه آخرین ویرایش در سه شنبه, ۴ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۹:۲۴

پاسخ دهید

© کلیه حقوق این پورتال متعلق به اتاق بازرگانی، صنایع، معادن وکشاورزی زنجان است.