english farsi
پنج شنبه, ۲ فروردین ۱۳۹۷


امضای تفاهم نامه همکاری آموزشی با شرکت شهرک های صنعتی و طرح فعال سازی فرودگاه زنجان در: دهمین جلسه هیات نمایندگان اتاق زنجان

شناسه خبر:2771
دوشنبه, ۳۰ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۷:۰۳
چاپ پست الکترونیکی
این مورد را ارزیابی کنید
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...
zanjan chamber- اتاق زنجان- دهمین جلسه هیات نمایندگان اتاق زنجان 1

با تشکیل دهمین جلسه هیات نمایندگان اتاق زنجان همزمان با امضاء تفاهم نامه آموزشی با شرکت شهرک های صنعتی در راستای توسعه همکاری های متقابل، به رسم فرهنگ قدرشناسی از زحمات و اقدامات مهندس صیدی مدیرعامل محترم شرکت شهرکهای صنعتی در ارتقاء جایگاه مجموعه تحت امر ایشان تقدیر و تشکر گردید.

همچنین در این جلسه دکتر یوسنی مدیرمحترم شرکت سرمایه گذاری توسعه گستر طیبین و رئيس محترم هیات مدیره فرودگاه آزادی جهت ارائه راهکار در زمینه فعال سازی فرودگاه زنجان حضور یافت و دراین خصوص با هیات نمایندگان اتاق بازرگانی زنجان به بحث و تبادل نظر پرداختند.

مهندس جمیلی ریاست محترم اتاق زنجان براساس دستور جلسه مبنی بر مرور اخبار مهم اقتصادی و گزارش از عملکرد یک ماهه اتاق به چند مورد از اعزام هیاتهای تجاری تا پایان سال جاری اشاره نمود و گفت: هیاتی به راهبری اتاق که مصوبات سازمان توسعه تجارت زنجان نیز می باشد با هدف حضور در نمایشگاه نساجی پاکستان به این کشور اعزام خواهند شد.

جمیلی در همین راستا ادامه داد: اعزام هیاتی به هند با محوریت فناوری اطلاعات، IT، الکترونیک و … طبق برنامه اتاق در دی ماه امسال طرح ریزی شده است و همچنین کارهای مقدماتی چند سفر دیگر از سوی اتاق انجام گرفته و در حال پیگیری است.

ایشان با اشاره به بحث مناقشه بین ترکیه و روسیه در شرایط کنونی و ابراز تاسف از اینکه طی سالهای گذشته نتوانسته ایم از فرصتهای اقتصادی که پیرامون کشور ایران اتفاق افتاده است به درستی استفاده نمائیم بیان داشت: با یک اراده جدی از سوی هیات نمایندگان اتاق و با یک هدفگذاری کمی، شاید بتوانیم در تغییر جایگاه تجارت بین ایران و روسیه سهمی هر چند اندک برای زنجان ایجاد نمائیم.

zanjan chamber- اتاق زنجان- دهمین جلسه هیات نمایندگان اتاق زنجان 3

آقایان مقدم فرد و کلانتری نائب رئيسان محترم اتاق نیز در همین زمینه با طرح شناسایی بازارهای زنجان در روسیه و تهیه لیست کالاهای مورد نیاز روسیه که از ترکیه تامین می گردید، پیشنهاد رئیس اتاق را تائید و قابل ارزیابی و پیگیری دانستند.

جمیلی در ادامه به موضوع برگزاری همایش زنجانی های مقیم خارج از کشور که از سوی استانداری مطرح و در دستور کار اتاق قرار گرفته است اشاره نمود و گفت: در کنار هم قرار گرفتن زنجانیها  سبب هم افزایی یا توان مضاعف بخشیدن به فعالیتهای یکدیگر می گردد و به این ترتیب بهتر می توان از توانمندی های زنجانی های داخل و خارج از کشور اطلاع پیدا کرد.

ایشان زمان برگزاری این همایش را اردیبهشت ماه ۹۵ اعلام نمود.

وی در حضور دکتر یوسنی با بیان اینکه صنعت هواپیما و موضوعات مرتبط با آن اهمیت خاصی در توسعه دارد و باید با توجه به مصوبه سفر ریاست جمهوری به زنجان مبتنی بر تاسیس مرکز آمادی و بحث لجستیک ، باید برای فرودگاه زنجان که قطعاً فرصت و ظرفیت حمل و نقل هوایی را دارد چاره ای اندیشید.

ایشان با بیان اینکه ما معتقدیم اتاق به عنوان پارلمان بخش خصوصی می تواند در بحث هواپیمائی زنجان با اراده، تصمیم و همت جدی از مصوبات دولت در ایجاد منطقه آمادی استفاده نماید گفت: هر چند که این امر فی نفسه سودآور نیست ولی نه تنها زنجان بلکه هر منطقه ای باید برای خود هواپیمائی داشته باشدو فعال سازی فرودگاه زنجان به نحو مطلوب و در خور و شأن استان زنجان عزم فعالان بخش خصوصی را می طلبد که این برنامه ریزی در راستای عملیاتی نمودن این امر کمک شایانی به توسعه همه جانبه استان خواهد نمود.

zanjan chamber- اتاق زنجان- دهمین جلسه هیات نمایندگان اتاق زنجان 2

دکتر یونسی با ارائه گزارشی از اقدامات صورت گرفته جهت فعال سازی فرودگاه زنجان طی سالهای گذشته به چند راهکار جهت تقویت بحث هواپیمایی زنجان اشاره نمود از جمله اینکه با بهره گیری از ظرفیت های قابل تامین توسط فرودگاه آزادی،  اتاق به ایجاد ایر تاکسی اقدام نماید. و اینکه اتاق بازرگانی می تواند با تشکیل شرکت سهامی عام امکانات اولیه این امر را فراهم نماید.

در پایان این جلسه  پس از ارائه گزارش عملکرد شرکت شهرکهای صنعتی توسط مهندس صیدی تفاهمنامه آموزشی-پژوهشی با هدف برگزاری کارگاه های آموزشی، برپائی تورهای صنعتی و … میان اتاق بازرگانی زنجان و شرکت شهرکهای  صنعتی به امضاء رسید.

نویسنده:

بازدید: 539 دفعه آخرین ویرایش در دوشنبه, ۳۰ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۷:۰۳

پاسخ دهید

© کلیه حقوق این پورتال متعلق به اتاق بازرگانی، صنایع، معادن وکشاورزی زنجان است.