english farsi
شنبه, ۲۸ بهمن ۱۳۹۶


امکان تهاتر بدهی های شرکتها با کلیه دستگاههای اجرایی استان امکان پذیر است

شناسه خبر:6903
چهارشنبه, ۱ شهریور ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۰۲
چاپ پست الکترونیکی
این مورد را ارزیابی کنید
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...
photo_2017-08-25_00-30-46

در سی و دومین نشست شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی که مصادف بانخستین  روز فعالیت اعضا نمایندگان شورای شهر و روستا در زنجان بود جمیلی رئيس اتاق زنجان با اشاره به ماده ۱۶ قانون بهبود فضای کسب و کار در خصوص فراهم سازی امکان دسترسی تولیدکنندگان کوچک و متوسط به بازارهای مصرف از طریق ارائه زمینهای متعلق به شهرداریها و یا سازمان مسکن و شهرسازی خواستار ارائه  پیشنهادات اعضای شورای شهر در جلسات آتی شورای گفتگوشد.

وی در ادامه با اشاره به مصوبه دولت در خصوص تهاتر بدهی های اشخاص حقیقی و حقوقی به دولت  ، در ازای  مطالبات خود اظهار داشت متاسفانه به دلیل وجود بوروکراسی دست و پاگیر اداری امکان این تهاتر علی الخصوص در مواقعی که بحث منابع مالی مطرح است بسیار پیچیده تر می شود.

رئيس اتاق زنجان  در ادامه افزود متاسفانه در استان زنجان تنها تهاتر بدهی های شرکتها با سازمان امور مالیاتی صورت میگیرد و  شرکتها عملا  نمی توانند با سایر دستگاههای اجرایی استان بدهی های خود را تهاتر نمایند این در حالی است که در قانون نامی از دستگاه خاصی برده نشده است.

مهندس جمیلی  خواستار اطلاع رسانی دقیق به کلیه شرکتهای استانی در این خصوص شد و تصریح نمود با توجه به بودجه تخصیصی به این امر باید طی یک فراخوان بتوانیم از ظرفیت ایجاد شده بهره برداری لازم را داشته باشیم.

وی با اشاره به مساعدت دولت طی سال گذشته با مدیران واحدهای تولیدی در خصوص عدم ممنوع الخروجی بدهکاران مالیاتی و تامین اجتماعی خواستار ادامه اجرای این دستورالعمل برای سال جاری شد.

 رئيس اتاق زنجان در بخش دیگری از سخنانش در خصوص بخشنامه امور مالیاتی کشور مبنی بر امکان تقسیط ۳۶ ماهه بدهی مالیاتی و همچنین بخشودگی ۱۰۰ درصدی جرائم مالیاتی خواستار ارائه آمار  این سازمان در خصوص نحوه اجرای این قانون در استان شد

 بگفته رئيس اتاق زنجان در استان متاسفانه بخشودگی ۱۰۰ درصدی شامل هیچ یک از واحدهای استان نشده و تقسیط بدهی ها نیز غالباً از یک سال تجاوز نمی کند.

وی این عملکرد سازمان امور مالیاتی را ناقض حمایت از سرمایه گذاران دانست و تصریح نمود اگر خواستار رشد و توسعه واقعی استان هستیم باید با مساعدت بیشتری با تولیدکنندگان رفتار شود.

درویش امیری استاندار زنجان نیز دراین نشست ضمن اشاره به گفته های دکترتقوی نژاد رئيس سازمان امور مالیاتی کشور درسفر به  زنجان اظهار داشت باید اظهارنامه مودیان مالیاتی ملاک اخذ مالیات باشد و نباید به هر قیمتی مالیات از واحدها و تولیدکنندگان اخذ شود چرا که دلیل اصلی اخذ مالیات ایجاد فرصتهای شغلی در جامعه است و اگر این اشتغال از سوی بخش خصوصی ایجاد شود نباید برای سرمایه گذار مانع تراشی کنیم .

وی از همه سرمایه گذارانی که مورد وی مهری قرار گرفته اند عذرخواهی نمود تصریح نمود باید تنگ نظری ها را کنار بگذاریم چرا که ثروت بخش خصوصی متعلق به نظام است  و تلاش سرمایه گذاران در اشتغالزایی کمک به دولت است. استاندار زنجان با اشاره به بررسی یک مورد سرمایه‌گذاری در استان زنجان، گفت:  برا ی این مورد سرمایه گذاری ۱۰ سال است در حال تصمیمی‌گیری هستیم تا چند سرویس بهداشتی را جهت پیاده سازی  یک سرمایه گذاری بزرگ جابجا کنیم اما متاسفانه همراهی لازم از سوی شهرداری و سایر دستگاه های ذیربط صورت نمیگیرد.

درویش امیری با اشاره به اینکه شورای اسلامی شهر باید نسبت به برطرف کردن این نوع موانع با دلسوزی و هماهنگی بیشتری واردعمل  شود، افزود: نباید نسبت به توسعه و سرنوشت شهر بی تفاوت بود و شورای اسلامی شهر باید با دلسوزی مسائل را دنبال و آن را حل و فصل  نماید .

در ادامه این نشست ژیان نماینده دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه در زنجان گزارشی از عملکرد این  دفتر در استان ارائه نمود  که  این گزارش با واکنش  شدید مهندس جمیلی رئيس اتاق زنجان مواجه شد.

مهندس جمیلی گزارش ارائه شده در این نشست را خلاف واقع دانست و تصریح نمود طی سال ۹۴ اتاق زنجان میزبان ۱۱ سفیر از کشورهای مختلف بوده است همچنین  اعزام هیات تجاری به کشور فنلاند و دانمارک ازسوی اتاق زنجان ،  اعزام هیات تجاری به گرجستان از سوی اتاق تعاون درمجموع اقداماتی بودند که دفترنمایندگی وزارت خارجه در زنجان دخالتی در انجام این امور نداشته است.

 وی از عملکرد این دفتر انتقاد نمود و گفت متاسفانه  در برخی از مواقع شاهد سنگ اندازی در خصوص اعزام هیاتهای  تجاری هستیم و به نظر می رسد دفتر نمایندگی به جای تسهیل امور نسبت به کند شدن آن تلاش می کند.

نویسنده:

بازدید: 104 دفعه آخرین ویرایش در چهارشنبه, ۱ شهریور ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۲۴

پاسخ دهید

© کلیه حقوق این پورتال متعلق به اتاق بازرگانی، صنایع، معادن وکشاورزی زنجان است.