english farsi
سه شنبه, ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷


انجمن آزمایشگاه های همکار آزمون در زنجان تاسیس شد

شناسه خبر:5656
یکشنبه, ۲۱ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۶:۱۶
چاپ پست الکترونیکی
این مورد را ارزیابی کنید
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

در راستای سیاستهای تشویقی، حمایتی و به منظور توسعه تشکلهای اقتصادی، هشتمین تشکل اتاق زنجان در قالب انجمن آزمایشگاه های همکار آزمون و کالیبراسیون به همت اتاق زنجان تشکیل شد.

در مجمع عمومی موسسین این انجمن مهندس غلامحسین جمیلی رئيس اتاق زنجان ایجاد، تقویت و تثبیت تشکلهای اقتصادی را از وظایف مهم اتاقهای بازرگانی دانست و تصریح نمود ارتقاء جایگاه تشکلها منجر به افزایش قدرت اتاقهای بازرگانی می شود چرا که انجمن ها بازوان قدرتمند اتاقها هستند وی ضمن اعلام حمایت همه جانبه اتاق زنجان از این انجمن اظهار داشت: رسیدن به اهداف اصل ۴۴ قانون اساسی و قانون بهبود فضای کسب و کار بدون ایجاد و تقویت انجمنها امکان پذیر نخواهد بود.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: در صورتی که انجمن در راستای ایفای مسئولیتها و وظایف خود جدیت کافی داشته باشد اتاق زنجان اجازه نخواهد داد به لحاظ محدودیت مالی این انجمن با مشکل مواجه شود.

امیدی دبیر کل اتاق زنجان نیز در این نشست تشکیل انجمنها را یکی از وظایف اتاقهای بازرگانی عنوان کرد و گفت تشکیل این انجمنها می تواند در سیاستگذاریها و تصمیم گیریها در حوزه کسب و کار نقش مهمی ایفا نماید.

دکتر امیدی موفقیت و یا عدم پایداری  این تشکل ها را منوط به نحوه کارکرد و قدرت اجرائي این تشکل دانست و گفت با انتخاب افراد تاثیر گذار تر بی شک خواهید توانست تشکلهای قویتر و سازمان یافته تری را شکل دهیم.

از سوی دیگر در راستای هم افزائی و ارتقاء کیفیت و رفع مشکلات صنفی این انجمن می تواند بسیار راهگشا باشد.

کارگرزاده مدیرکل اداره استاندارد استان زنجان نیز ضمن تقدیر از عملکرد اتاق زنجان در خصوص تشکیل و حمایت از انجمنها اظهار داشت بر اساس اصل ۴۴ قانون اساسی اداره استاندارد با برون بسپاری بخشی از وظایف خود می تواند این انجمن را یاری نماید.

وی در ادامه تاکید کرد این انجمن با هدف ساماندهی ، ایجاد هم افزائی ، همراهی در رفع موانع و مشکلات و نظارت بر فعالیت و عملکرد آزمایشگاههای تایید صلاحیت شده تشکیل می شود.

علی سلیمانی کارشناس تشکلهای اتاق بازرگانی ایران نیز در این مجمع ، استان زنجان را چهارمین استان تشکیل دهنده این انجمن عنوان کرد و افزود: اتاق ایران به عنوان پارلمان بخش خصوصی موظف است علاوه بر ارائه نظرات پیشنهادی به سه قوه، کلیه انجمنها و تشکلها را تقویت نماید از این رو کلیه تشکلها بدلیل ماهیت ذاتی  خود زیرمجموعه اتاق بوده و می توانند در اقتصاد کشور سهیم باشند .

وی با اشاره به تشکلهای ثبت شده گفت: در اتاق ایران تا کنون  ۲۰۰ تشکل ملی و ۱۸۰ تشکل استانی در حوزه های مختلف بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی و خدمات ثبت شده است .

photo_2016-09-11_10-45-00

نویسنده:

بازدید: 419 دفعه آخرین ویرایش در یکشنبه, ۲۱ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۶:۱۷

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

© کلیه حقوق این پورتال متعلق به اتاق بازرگانی، صنایع، معادن وکشاورزی زنجان است.