english farsi
چهارشنبه, ۱ فروردین ۱۳۹۷


انجمن شرکتهای خدمات فنی و مهندسی استان زنجان :برتر کشوری درمیان ۶ استان  دیگر

شناسه خبر:6201
چهارشنبه, ۲۴ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۶:۳۵
چاپ پست الکترونیکی
این مورد را ارزیابی کنید
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...
%d8%a7%d9%86%d8%ac%d9%85%d9%861

آغازبه کار پنجمین همایش پژوهش و فناوری صنعت ،‌معدن و تجارت با معرفی برترین های بخش پژوهشها و مراکز علمی ،پژوهشی، پژوهشهای برتر کشوری

همزمان با آغازهفته وحدت و گرامیداشت هفته پژوهش ، پنجمین همایش پژوهش و فناوری صنعت ، معدن و تجارت در نمایشگاه بین المللی تهران ، مراسم تجلیل ازبرترین های طرحهای پژوهشی ، سازمانها ، نهادها ، مراکزعلمی و تحقیقاتی و انجمنهای تخصصی خدمات فنی ومهندسی استانهای برتر برگزارگردید .

دراین همایش که با سخنرانی جناب آقای نعمت زاده وزیر محترم صنعت ، معدن و تجارت انجام یافت تجارت با بیان اینکه در کشورهای پیشرفته صنعتی سهم تحقیقات کاربردی حدود ۷۰ درصد است افزود : در تمام علوم و به خصوص علوم تجربی پژوهش پایه پیشرفت علم است و این حوزه همیشه مورد تاکید رهبر انقلاب بوده است  نعمت زاده تصریح کرد : باید تلاش کنیم نسبت تحقیقات به نفع تحقیقات کاربردی بیشتر شود وی افزود  : بار سنگین این امر مهم بیشتر بر دوش فعالان اقتصادی و بنگاههای صنعتی است نعمت زاده تاکید کرد : بابد با مراکز علمی و دانشگاهی ارتباط بیشتری داشته باشیم چراکه ارتباط صنعت و دانشگاه بیشتر به صنعت سود می رساند .

نعمت زاده  ادامه داد : اگر صنایع دانش بنیان صنعتی در کنار صنایع باشند هم افزایی ایجاد می شود و این نوع صنایع باعث می شوند که دانش در صنعت نفوذ بیشتری داشته باشد.

%d8%a7%d9%86%d8%ac%d9%85%d9%86-2

به گفت وی اگر صنایع بزرگ کشوردانش بنیان شود اثرات آن چند برابر خواهد شد . در ادامه این همایش از طرحهای تحقیقاتی و مراکزعلمی و پژوهشی و انجمنهای فنی و مهندسی برتر تجلیل بعمل آمد.

دراین همایش ملی ، انجمن شرکتهای خدمات فنی ومهندسی استان زنجان در کنار استانهای آذربایجان شرقی ، خراسان رضوی ، همدان ، اصفهان ، البرز به عنوان استان برتر در زمینه حوزه خدمات فنی ومهندسی کشوری معرفی گردید . این افتخار بزرگ با همت و تلاشهای بیدریغ هیات مدیره انجمن و همکاری های موثر سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان ، شکل گرفته است .

این انجمن دارای قدمت ۱۰ ساله بوده و درزمینه های ساماندهی و سازماندهی ، احراز هویت و صلاحیت حرفه ای ، رتبه بندی واحدها و شرکتهای خدمات فنی و مهندسی استان و معرفی به مراجع ذیصلاح ، هم افزایی با نهادها ، ادارات و مراجع ذیربط درسطوح استان ، کشور و بین المللی بمنظور  فراهم کردن زمینه هایی برای بازار یابی ، فروش ، صادرات تولیدات و دستاوردهای خدمات فنی  ومهندسی اعضای انجمن ازطریق برگزاری نمایشگاهها ی استانی، داخل و خارج ازکشور ، انعقاد تفاهم نامه های همکاری دوجانبه ، اعزام هیاتهای فنی و مهندسی به خارج از کشور ، رایزنی با هیاتهای اقتصادی و تجاری وارد شده به کشور  ، فراهم كردن زمينه های انعقاد قرارداد اعضاء انجمن با مشتريان و مراجع معتبر درحوزه های علمی ، فناوری  ، اجرایی و بخشهای صنعتی ، معدنی وتجاری ، زیست محیطی ، صنعت گردشگری ، آب  و فاضلاب و فیلتراسیون ، عملیات ساختمانی ، فعالیتهای آزمایشگاهی ، …………… ( داخل و خارج ازکشور ) ،  دفاع از منافع اعضای انجمن  در مجامع حقوقي (سطوح استانی ، ملی و بین المللی ) ، ……….  فعالیت می نماید .

%d8%a7%d9%86%d8%ac%d9%85%d9%86-3

 

نویسنده:

بازدید: 455 دفعه آخرین ویرایش در چهارشنبه, ۲۴ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۶:۳۷

پاسخ دهید

© کلیه حقوق این پورتال متعلق به اتاق بازرگانی، صنایع، معادن وکشاورزی زنجان است.