english farsi
شنبه, ۲۸ بهمن ۱۳۹۶


اهداء نشان افتخار اتاق دونتسک به رئیس اتاق زنجان

شناسه خبر:1924
شنبه, ۲۱ شهریور ۱۳۹۴ ساعت ۸:۵۱
چاپ پست الکترونیکی
این مورد را ارزیابی کنید
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...
اتاق زنجان  -Zanjan Chamber  - جلسه با هیات اکراین  13

روسای اتاقهای بازرگانی خرسون و دونتسک کشور اکراین به همراه یک هیات تجاری به منظور بسط و گسترش مبادلات تجاری فی مابین زنجان و اکراین در اولین روز کاری خود با حضور در محل اتاق بازرگانی زنجان با فعالین اقتصادی استان دیدار و گفتگو کردند.

در این نشست روسای اتاق های بازرگانی شهرهای دونتسک و خرسون هر کدام بطور جداگانه ضمن معرفی استان خود و در خصوص ویژگیهای اقتصادی این استان ها توضیحات مبسوطی ارائه کردند.

رئیس اتاق دونتسک حضور در استان زنجان را مایه مباهات و آغازفصل جدیدی از همکاریهای متقابل دانست و ضمن تشکر از استاندار و رئیس اتاق زنجان آمادگی کشور مطبوعش را برای گسترش مناسبات تجاری اعلام کرد.

این مقام مسئول کشور اکراین را از حیث مساحت قابل مقایسه با ایران دانست و تصریح کرد استان دونتسک از حیث دارا بودن مواد اولیه صنایع نساجی و متالوژی دارای امکانات بالقوه است از این رو فعالین اقتصادی دو کشور می توان در این زمینه ها روابط خوبی را برقرار نمایند همچنین وی با اشاره به مشکلات تجارت با کشور اکراین گفت اختلافات میان روسیه و اکراین که منجر به بسته شدن سرمایه گذاریها در این کشور گردید از جمله تهدیدات پیش روی سرمایه گذاران کشور اکراین است هر چند آزادیهای موجود در بخش خصوصی و همچنین توانمندی کشور اکراین در بخش کشاورزی و صنایع غذایی و بهره مندی از تکنولوژی در حوزه صنایع از جمله قابلیتهای این کشور می باشد.

وی از دونتسک به عنوان تنهاترین اتاق اکراین که عضو اتحادیه اروپاست یاد کرد و گفت یکی از وظایف اتاق دونتسک حمایت از شرکتهایی است که در داخل و یا خارج با این کشور همکاری می کنند. در ادامه این مقام مسئول به معرفی هیات همراه پرداخت  شایان ذکر است در این هیات نمایندگانی از شرکتهای تولید کننده ماشین آلات سنگین بالاخص در بخش معدن ، متالوژی و کشاورزی حضور داشتند.

در ادامه رئیس اتاق خرسون ضمن ارائه توضیحاتی در خصوص استان خرسون آمادگی برخی از شرکتهای خرسون را جهت واردات پروپروپلین از استان زنجان اعلام کرد.

رئیس اتاق بازرگانی خرسون از این استان بعنوان یکی از حاصلخیزترین مناطق اکراین نام برد و گفت یکی از ویژگیهای منحصر به فرد این استان دسترسی به دو دریا از جمله دریای سیاه است.

وی از حضور ریاست کتابخانه علمی اکراین در این هیات خبر داد و گفت اکراین آمادگی خود را برای گسترش همکاریهای فرهنگی بین دو کشور اعلام می نماید.

همچنین رئیس اتاق خرسون امادگی اتاق مطبوعش را جهت برقراری ارتباط با سایر اتاقهای این کشور در خصوص تجارت با ایران اعلام کرد در این هیات نمایندگان شرکتهای استخراج و فراوری مواد معدنی، صنعت آهن و فولاد حضور داشتند.

فغفوری رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت نیز در این نشست از وجود یک معدن آلونیت با ذخیره سازی، ۸۰ میلیون تن در استان زنجان خبر داد و آمادگی زنجان رابرای مشارکت و سرمایه گذاری شرکت اکراینی در این پروژه اعلا م نمود.

در پایان این بخش از برنامه جوایزی به رسم یادبود بین روسای اتاق های بازرگانی زنجان ، خرسون و دونتسک مبادله گردید و نشان افتخار شهر دونتسک ازسوی رئیس این اتاق به مهندس جمیلی رئیس اتاق زنجان اهدا شد.

پس از این مراسم فعالین اقتصادی در جلسه B2B حضور یافتند و بصورت مستقیم با تجار و بازرگانان جهت برقراری ارتباطات تجاری به بحث و گفتگو پرداختند .

اتاق زنجان  -Zanjan Chamber  - جلسه با هیات اکراینی 9

امضاء دو تفاهم نامه بین زنجان و روسای اتاقهای خرسون و دونتسک

 درادامه این نشست مهندس جمیلی رئیس اتاق زنجان ضمن تشکر و ابراز خرسندی از حضور روسای اتاقهای بازرگانی دونتسک و خرسون  توضیحات مبسوطی در خصوص توانمندیهای استان و موقعیت سوق الجیشی و جایگاه زنجان در مبادلات تجاری با کشور اکراین  ارائه نمود.

رئیس اتاق زنجان  قرارگرفتن استان زنجان در کانون جمعیت تولید و مصرف کشور را از مهمترین ویژگی های استان دانست و گفت: ۵۰ درصد بازار تولید و مصرف کشور در شعاع ۴۰۰ کیلومتری استان زنجان قرار گرفته است این مقام مسئول همجواری با ۵ استان مرزی ، واقع شدن در مسیر زیرساختهای اصلی انرژی و راههای ارتباطی و قرارگیری بین قطبهای صنعتی و معدنی را از ظرفیتهای بالقوه استان زنجان برشمرد و اظهار داشت: استان زنجان مقام اول کشور در تولید سرب و روی را داراست در حوزه سنگهای تزئینی، معادن آهن و تولید مس از قابلیتهای بالقوه ای برخوردار است و در خصوص صنایع برق و تجهیزات برقی، صنعت نساجی و قطعه سازی نیز استان زنجان دارای ویژگیهای منحصر به فردی است .ازاینرو باتوجه به اینکه کشوراکراین یکی ازپیشگامان  تولید ماشین الات سنگین بوده و در خصوص تجهیزات به روز معدنی نیز دردنیا حرفی برای گفتن دارد  لذا با برقراری ارتباطات مستمر بین زنجان و اکراین میتوانیم ضمن برقراری تبادلات تجاری ، صنایع استان را ازحیث تکنولو‍ژی های جدید بروز  نماییم .

از سوی دیگر مهندس جمیلی با توجه به موقعیت ایران در منطقه خاورمیانه و موقعیت استان زنجان در ایران، استان زنجان را دروازه ورود به کشور عراق عنوان کرد و تصریح نمود تجار اکراینی جهت ورود به بازار عراق و تامین مایحتاج این کشور می توانند از طریق زنجان به بازارهای عراق دسترسی داشته باشند.

 در پایان این نشست تفاهم نامه ای بین روسای اتاقهای زنجان و خرسون – زنجان  و دونتسک منعقد گردید.

همچنین در راستای تحکیم این تفاهم نامه طرفین متعهد شدند در خصوص اعزام و پذیرش هیاتهای بالاخص در بخش نمایشگاهی بصورت مستمر با همدیگر همکاری نمایند.

شایان ذکر است اطلاعات مربوط به شرکتهای اکراینی در اختیار اتاق بازرگانی قرار گرفت و تولیدکنندگان وصادرکنندگان می توانند با حضور در اتاق زنجان اطلاعات موردنیاز خود را دریافت نمایند.

اتاق زنجان  -Zanjan Chamber  - جلسه با هیات اکراین  12

نویسنده:

بازدید: 489 دفعه آخرین ویرایش در شنبه, ۲۱ شهریور ۱۳۹۴ ساعت ۸:۵۱

پاسخ دهید

© کلیه حقوق این پورتال متعلق به اتاق بازرگانی، صنایع، معادن وکشاورزی زنجان است.