english farsi
پنج شنبه, ۲ فروردین ۱۳۹۷


بررسی نحوه پیوستن استان زنجان درجرگه ۷ استان برتر صنعتی

شناسه خبر:6301
شنبه, ۱۱ دی ۱۳۹۵ ساعت ۹:۵۵
چاپ پست الکترونیکی
این مورد را ارزیابی کنید
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...
photo_2016-12-31_13-13-11

دهمین جلسه کمیسیون صنعت با بررسی مشکلات و موانع اخذ عوارض از واحدهای تولیدی و صنفی و همچنین تحلیل سند استراتژیک صنعت استان به کار خود پایان داد.

در این نشست که ریاست آن را مقدم فرد نائب رئيس اتاق زنجان بر عهده داشت  پیرامون علل تدوین سند استراتژیک استان بحث و تبادل نظر گردید.

photo_2016-12-31_13-13-01

بگفته نائب رئیسه اتاق زنجان ایجاد طوفان فکری و حرکت تیمی به منظور اتخاذ یک رویکرد مشترک در مطالبات بخش صنعت استان از مهمترین اهداف تدوین این سند می باشد.

وی در ادامه افزود متاسفانه تاکنون  هیچ گونه وحدت رویه در اخذ مطالبات  بخش صنعتی استان شکل نگرفته است از این رو این کمیسیون می تواند با تدوین این سند نقاط ضعف و قوت صنایع استان را استحصاء و معضل بیکاری استان را از میان بردارد

رئیس کمسیون صنعت اتاق زنجان حرکات فردی در زمینه ایجاد ظرفیتهای تجاری را محکوم به شکست دانست و تصریح نمود متاسفانه بسیاری از آمار ارائه شده از سوی سازمانهای دولتی مغایر با واقعیتهای موجود  جامعه می باشد از این جمع بندی و تهیه این سند از سوی بخش خصوصی که متولیان اصلی تولید در جامعه محسوب میشوند  می تواند بسیار راهگشا باشد.

شایان ذکر است چشم انداز اصلی  تدوین سند  استراتژیک زنجان  به منظورارتقاء جایگاه صنعت  استان و پیوستن به جمع ۷ استان برتر صنعتی کشور می باشد.

نائب رئيس اتاق زنجان در ادامه پیشنهاد کرد جهت سهولت پرداخت وام به واحدهای تولیدی ، مرحله پایش طرحها در اتاق زنجان صورت گیرد.

چرا که در حال حاضر متاسفانه بانکها ی  استان با اخذ وثائق سنگین و عدم قبول کارخانه بعنوان وثیقه امکان بهره مندی  تولیدکنندگان از منابع  بانکی را با مشکلات عدیده ای مواجه نموده اند.

در ادامه کلانتری عضو هیات رئیسه اتاق زنجان نیز از استان زنجان به عنوان اولین استانی نام برد که در هیات حل اختلاف مالیاتی بدلیل بی طرف بودن قاضی آراء به نفع تولیدکنندگان صادر میگردد.

وی در ادامه خاطرنشان نمود متاسفانه بدلیل بروکراسی اداری تاکنون نتوانستیم حتی ۵۰ درصد مشکلات تولید را حل نمائیم.

وی خواستار استفاده از  متخصصین و بازنشستگان اداره مالیاتی بعنوان کارشناسان قرار تحقیق شد و اظهار داشت متاسفانه با بکارگیری شاغلین این اداره عملا قدرت اظهار نظر واقعی برروی پرونده تحت شعاع قرارمیگیرد

در پایان این نشست  مقرر گردید جلسات  این کمسیون به منظور پیگیری مشکلات واحدهای تولیدی ماهانه دوبار تشکیل گردد.

photo_2016-12-31_13-13-06

نویسنده:

بازدید: 391 دفعه آخرین ویرایش در یکشنبه, ۱۲ دی ۱۳۹۵ ساعت ۴:۱۶

پاسخ دهید

© کلیه حقوق این پورتال متعلق به اتاق بازرگانی، صنایع، معادن وکشاورزی زنجان است.