english farsi
پنج شنبه, ۲ فروردین ۱۳۹۷


بررسی نقاط مشترک همکاریهای زنجان وفنلاند

شناسه خبر:6969
دوشنبه, ۲۷ شهریور ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۰۹
چاپ پست الکترونیکی
این مورد را ارزیابی کنید
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...
photo_2017-09-18_12-39-58

گسترش روابط تجاری بین زنجان و استان ساووی جنوبی کشور فنلاند با حضور یک هیات سیاسی اقتصادی از این کشوربه استان زنجان  وارد فاز جدیدی از روابط دیپلماتیک شد.

این هیات تجاری که به دعوت اتاق زنجان ۲۷ شهریور ماه وارد زنجان شد ند در اولین روز ورود به استان با  هیات نمایندگان اتاق و جمعی از مدیران اقتصادی دیدار و گفتگو نمودند.

مهندس جمیلی رئيس اتاق زنجان در این نشست با اشاره به تاثیرات مثبت اعزام هیات تجاری اتاق زنجان به کشور فنلاند طی سال گذشته از افزایش مناسبات تجاری فی مابین زنجان و فنلاند ابراز خرسندی نمود و تاکید کرد اتاق زنجان به عنوان استان معین کشور فنلاند از سوی اتاق ایران تعیین گردیده است لذا ما درصدد هستیم سطح تعاملات اقتصادی فی مابین  را پیش از پیش گسترش دهیم.

وی به امضاء تفاهم نامه همکاری بین اتاق زنجان و اتاق بازرگانی ساووی جنوی اشاره نمود و تصریح کرد با توجه به تمایل ایرانیان به استفاده از صنایع چوبی اتاق زنجان پیشنهاد می کند با ایجاد سرمایه گذاری مشترک در استان فراوری  محصولات چوبی در استان انجام گرددچرا که با توجه به ورود چوب ارزان قیمت از روسیه  به استان ما از واردات این کالا از فنلاند بی نیاز هستیم و تنها انتقال تکنولوژی و دانش فراوری چوب از کشور فنلاند برای ما حائز اهمیت می باشد.

از سوی دیگر  در خصوص مباحث  دانشگاهی  نیز ما خواستار تبادل دانشجو و استاد بین دانشگاههای زنجان و ساووی جنوبی میباشیم  که تحقق این امر  می تواند منجر به  پیشرفت علوم در دو کشور گردد.

همچنین برگزاری استارت آپ های مشترک در حوزه فن آوری اطلاعات و بهره مندی از تجربیات فنلاندی ها در حوزه سلامت و تجهیزات پزشکی از دیگر خواسته های ریاست اتاق زنجان بود که در این نشست مطرح گردید. مارکو کاکریانین نیز در این جلسه  از علاقمندی مسئولان فنلاندی   به افزایش ارتباطات و پیگیری مذاکرات قبلی خبر داد و گفت ما اینجا هستیم  تا بتوانیم روابط را نسبت به قبل با جدیت بیشتری دنبال کنیم  تا بتوانیم  در آینده نزدیک  شاهد افزایش و استمرار مراودات تجاری با ایران به خصوص تجار و بازرگانان استان زنجان باشیم.

در ادامه این جلسه، فرماندار بخش ساووی جنوبی نیز  به پتانسیل‌های بالایی استان زنجان در بخشهای مختلف تجاری و صنعتی اشاره کرد و گفت  خوشبختانه  در این برهه از تاریخ  ، ایران اقتصاد رو به رشد را تجربه میکند لذا   بسیاری از کشورها تعاملات سازنده ای را با شرکت‌های ایرانی اغاز نموده اند    و در فنلاند نیز ما شاهد گسترش همکاریهای  بخش خصوصی با شرکت‌های ایرانی هستیم.

وی  در ادامه افزود:  با توجه به اینکه استان زنجان یکی از قطب‌های  مهم صنعتی  در ایران بود و  صنایع قوی در خصوص برق و نساجی در این استان مستقر می باشند  لذا امکان تبادل فناوری و تکنولوژی از فنلاند به ایران وجود دارد.

در ادامه این نشست، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان، گفت :  استان زنجان  پس از برجام شاهد حضور سرمایه‌گذاران بسیاری است بگونه ای که  سرمایه‌گذارانی از کشورهای ترکیه، چین، بلژیک، فرانسه، جمهوری‌آذربایجان در این استان پروژه های بزرگی انجام داده‌اند.

وی مهم‌ترین کالاهای صادره از  ایران به فنلاند  را  محصولات صنایع نساجی  عنوان کرد و گفت  استان زنجان در تولید این نوع محصولات مزیت نسبی دارد و کالاهای در حیطه برق و الکترونیک نیز از فنلاند به ایران صادر می‌شود.

این مسئول اظهار کرد: صنایع نساجی استان در شرایط خوبی با تکنولوژی بالا فعالیت می‌کنند، به طوری که در برخی از واحدهای نساجی استان از تکنولوژی ۲۰۱۶استفاده شده است.

 در ادامه این نشست پس از برگزاری جلسات B2B  این هیات از شرکت ایران ترانسفو و کابل کمان بازدید نمود.

نویسنده:

بازدید: 125 دفعه آخرین ویرایش در دوشنبه, ۲۷ شهریور ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۰۹

پاسخ دهید

© کلیه حقوق این پورتال متعلق به اتاق بازرگانی، صنایع، معادن وکشاورزی زنجان است.