english farsi
پنج شنبه, ۳ اسفند ۱۳۹۶


بررسی پروژه های تملک دارایی سازمان مدیریت وبرنامه ریزی توسط اعضا هیات نمایندگان اتاق زنجان

شناسه خبر:5852
یکشنبه, ۲ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۵:۳۱
چاپ پست الکترونیکی
این مورد را ارزیابی کنید
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...
photo_2016-10-23_08-56-22

در حاشیه نشست اعضاء هیات نمایندگان اتاق بازرگانی زنجان ، مهندس نباتچیان رئيس سازمان برنامه و بودجه در این جلسه حاضر و فهرست پروژه های تملک دارائی سرمایه ای استان زنجان را ارائه نمود.

در این نشست مهندس جمیلی رئيس اتاق زنجان ضمن ابراز خرسندی از حضور رئيس و همکاران سازمان برنامه و بودجه اظهار داشت: بعد از احیاء این سازمان این اولین نشست مشترک اتاق با مسئولین این سازمان بوده و ما امیدواریم با رویکرد جدید دولت شاهد توسعه همه جانبه استان باشیم وی با اشاره به تجربه بین المللی اتاقهای بازرگانی خاطر نشان کرد بخش خصوصی با تاسی از این تجربه می تواند در حوزه اقتصادی همکاری نزدیکی در خصوص برنامه ششم و واگذاری ها در کشور داشته باشد.

وی در خصوص طرح های واگذاری به بخش خصوصی نیز گفت این طرحها باید جاذبه لازم را برای بخش خصوصی فراهم نماید.

در ادامه نباتچیان با بیان اینکه واگذاری طرحهای نیمه تمام به بخش خصوصی زمینه ساز ورود واقعی بخش خصوصی در اقتصاد کشور است اظهار داشت باید این فرصت را مغتنم بشماریم.

وی در ادامه افزود یکی از الزاماتی که در برنامه ششم توسعه برای توسعه استانها در نظر گرفته شده استفاده از نظرات بخش خصوصی در تنظیم برنامه های تخصصی و فرابخشی است و این بخشنامه  به عنوان الزام به کلیه دستگاهها ابلاغ گردیده است.

photo_2016-10-23_08-56-15

وی در پاسخ به سوال رئيس اتاق مبنی بر  تعهد دولت در قبال واگذاری این پروژه ها و قبول ریسک ناشی از انجام این تعهدات به  بخش خصوصی چگونه خواهد بود گفت تضامین لازم در این خصوص داده خواهد شد و حتی المقدور ریسک این پروژه ها با طرحهای توسعه ای درکنارحفظ کاربری اصلی پروژه به حداقل خواهد رسید

 وی در ادامه تصریح کرد براساس قانون به دولت اجازه داده شده است که در واگذاری طرح‌های تملک دارایی‌های سرمایه‌ای جدید و نیمه‌تمام و تکمیل‌شده و آماده بهره‌برداری در قالب قراردادها با تعیین نحوه تامین مالی دوره ساخت (فاینانس)، پرداخت هزینه‌های بهره‌برداری یا خرید خدمات در مدت قرارداد با رعایت استانداردهای اجرای کیفیت خدمات و نهایتا واگذاری طرح پس از دوره قرارداد به بخش غیردولتی، اقدام کند.

مهندس نباتچیان  در ادامه افزود ، صدور مجوز تغییر کاربری برای طرح‌های نیمه‌تمام فاقد توجیه اقتصادی به منظور جلوگیری از هدررفت سرمایه‌گذاری انجام شده، وارائه  مشوق‌های دولتی طرح‌های از دیگر مواردی است که برای جذابیت این پروژه ها درنظرگرفته شده است

وی در بخش دیگری از سخنانش به خلاصه وضعیت واگذاری پروژه‌های استانی به بخش  غیردولتی اشاره کرد و افزود: کل پروژه‌های واگذاری تکمیل‌شده و آماده بهره‌برداری در استان زنجان در حال حاضر ۶۷ پروژه است که البته این آمار همه پروژه های نیمه تمام استان نیست.

در پایان این نشست آقای مقدم فرد نائب رئیس اتاق زنجان به عنوان نماینده اتاق جهت شرکت در جلسات واگذاری پروژه های تملک دارائی معرفی شد.

نویسنده:

بازدید: 298 دفعه آخرین ویرایش در دوشنبه, ۳ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۹:۴۵

پاسخ دهید

© کلیه حقوق این پورتال متعلق به اتاق بازرگانی، صنایع، معادن وکشاورزی زنجان است.