english farsi
دوشنبه, ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷


برگزاری سمینار اعتبارات اسنادی (LC)

شناسه خبر:6844
چهارشنبه, ۴ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۳۶
چاپ پست الکترونیکی
این مورد را ارزیابی کنید
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 1٫00 out of 5)
Loading...Loading...

با توجه به رفع تحریم های مرتبط با برنامه هسته ای ایران و اقدامات اجرایی صورت گرفته در رفع تحریم های بانکی و مالی پس از برجام اموزش دوره ها در قالب کارگاه و سمینار از جمله اعتبارات اسنادی ضروری به نظر می رسد چرا که بررسی های صورت گرفته در مراکز استان ها و شهرستان ها حاکی از ان است که سطح اگاهی و اطلاعات بخش بازرگانی در این مبحث جامع و کامل نمی باشد و مهمتر اینکه به جهت تحمیل طولانی مدت تحریم ها که سبب خارج شدن LC از گردونه خدمات بانک ها شد موجب نگردید که فعالان اقتصادی جزئیات این خدمت ارزشمند را فراموش نمایند . لذا اتاق بازرگانی زنجان به منظور اموزش صحیح بازرگانان و علاقمندان دوره ی اعتبارات اسنادی را با ندریس استاد دکتر محققی در محل اتاق بازرگانی برگزار نمود .
در این سمینار محققی به مباحثی از جمله تغییرات و به روز شدن برخی از جزئیات خدمات مالی همانند ابزارهای پرداخت در تجارت بین المللی اشاره کرد و افزود شناخت ریسک های موجود و روش های پرداخت در تجارت بین الملل لازمه ی ورود به مسیر گسترده و وسیع تجارت می باشد .
ایشان در این سمینار اعتبارات اسنادی و فرایندهای ان را مورد تدریس قرار داد و اذعان داشت در این مبحث که پیچیدگی های خاصی را در بر دارد آشناییت طرفین درگیر در اعتبارات اسنادی با وظایف و مسئولیت هایشان فرایند را روشن تر و منطقی تر می سازد .
محققی در بخش دیگری از سخنانش سوئیفت و متن گشایش اعتبار MT700 را تجزیه و تحلیل نمود و افزود اقدامات خریدار و فروشنده قبل و بعد از گشایش اعتبار تا اتمام ان روندی سازمان یافته را طی می کند که فراگیری ان ضمن توانمندسازی در امر تجارت راهکارهایی بازرگانی جدیدی را به روی تجار می گشاید .
ایشان در پایان به وضعیت گشایش اعتبار اسنادی بالفعل ایران اشاره کرد

نویسنده:

بازدید: 198 دفعه آخرین ویرایش در چهارشنبه, ۴ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۴۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

© کلیه حقوق این پورتال متعلق به اتاق بازرگانی، صنایع، معادن وکشاورزی زنجان است.