english farsi
پنج شنبه, ۳ اسفند ۱۳۹۶


برگزاری سمینار پولشویی

شناسه خبر:6951
چهارشنبه, ۲۲ شهریور ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۰۹
چاپ پست الکترونیکی
این مورد را ارزیابی کنید
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...
photo_2017-09-14_10-37-25

سمینار پولشویی به منظور ارائه ی تعریف صحیح و اگاهی از اعمال مربوط به این حوزه با تدریس دکتر مسعود منشدی برای علاقمندان و دانش پذیران در محل اتاق بازرگانی صنایع معادن و کشاورزی استان زنجان برگزار گردید .
در این سمینار منشدی با اشاره به اصطلاحات و اسامی پرکابرد در زمینه ی مالی ابراز داشت منظور از پولشویی هر نوع عمل یا اقدام به عمل برای مخفی کردن یا تغییر ظاهر هویت عواید نامشروع به طوری که وانمود شود از منابع نامرئی سرچشمه گرفته است، می باشد .
وی افزود در چنین دوره ای از زندگی که ابزار ها و امکانات متنوعی در اختیار بشر قرار گرفته است این شرایط را برای برخی افراد سودجو فراهم اورده تا با بهره گیری از این امکانات و آشناییت یافتن با برخی دانش مالی اقدام به اعمال غیرقانونی از جمله پولشویی نمایند .
ایشان به انگیزه ی افراد در ورود به این حوزه اشاره کرد و تصریح داشت این اعمال زمانی اتفاق می‌افتد که درآمدهای کسب شده توجیه قانونی نداشته و برای این که از حالت غیرقانونی خارج شوند و شکل پول‌های معمول را به خود بگیرند، بوسیله پولشویی، تطهیر می‌شوند.
شایان ذکر است شرکت کنندگان در سمینار پولشویی که در محل اتاق بازرگانی برگزار گردید موفق به کسب مدرک معتبر بین المللی از موسسه آموزشی و پژوهشی اتاق ایران شدند.

نویسنده:

بازدید: 95 دفعه آخرین ویرایش در چهارشنبه, ۲۲ شهریور ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۰۹

پاسخ دهید

© کلیه حقوق این پورتال متعلق به اتاق بازرگانی، صنایع، معادن وکشاورزی زنجان است.