english farsi
پنج شنبه, ۳ اسفند ۱۳۹۶


برگزاری سمینار یک روزه اصول نوین تجارت بین الملل با رویکردی به کشور عراق

شناسه خبر:7018
چهارشنبه, ۳ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۲۵
چاپ پست الکترونیکی
این مورد را ارزیابی کنید
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...
photo_2017-10-26_11-53-45

سمینار یک روزه “اصول نوین تجارت بین الملل با رویکردی به کشور عراق” با تدریس آقای نجات نیا رایزن بازرگانی اسبق ایران در عراق در محل اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان زنجان برگزار گردید
در این سمینار نجات نیا با اشاره به موقعیت ها و همکاری های سیاسی دو جانبه کشور ایرن و عراق در منطقه یاد آور شد نقاط مشترک در دو کشور سبب گردیده تبادلات و تعاملات صورت گرفته بیش از پیش با سهولت انجام پذیرد از اینرو اینگونه فرصت ها برای تاجران و بازرگانان فرصتی طلایی محسوب می شود .
وی ادامه داد برای موفقیت در تجارت این مهم قابل توجه است ولی کافی نیست لذا قبل از هر اقدامی بایستی با بازارهای هدف و نیازهای انها آشنا شده و ظرفیت های تولید و صادرات را به درستی بسنجیم .
نجات نیا تاکید کرد ایجاد اعتماد دو طرفه از اصول اساسی و غیر قابل پرهیز تجارت می باشد که در سنوات گذشته این اعتماد با برخی محصولات ایرانی در عراق خدشه دار گردید لذا دولت و مردم عراق علاقه ی چندانی برای واردات محصولات ایرانی نشان ندادند از اینرو در چنین شرایطی جلب نظردوباره و تصاحب مجدد بازار ، کاری دشوار خواهد بود و نیاز به ابتکار و کارامدی بازرگانان بیشتر احساس خواهد شد .
ایشان به نیازهای اساسی بازار عراق در شرایط بحران سیاسی فعلی اشاره کرد و تاکید کرد با توجه به همسایگی کشور مزبور با ایران مسیر داد وستد و انجام سلسله مراتب بازرگانی با تسهیل خواهد انجام گرفت و تجار نباید به هیچ عنوان از این شرایط غافل شوند چرا که ایران تنها کشوری نیست که به دنبال صادرات است .
ایشان در پایان به طور مبسوطی نقاط مشترک دو کشور را مطرح و به طور خلاصه تفاوت ها و شباهت های تاجران و بازرگانان ایرانی و عراقی را شرح داد .

نویسنده:

بازدید: 83 دفعه آخرین ویرایش در چهارشنبه, ۳ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۲۵

پاسخ دهید

© کلیه حقوق این پورتال متعلق به اتاق بازرگانی، صنایع، معادن وکشاورزی زنجان است.