english farsi
پنج شنبه, ۳ اسفند ۱۳۹۶


برگزاری هشتمین جلسه هیات نمایندگان اتاق زنجان با حضور مدیرکل محترم امور مالیاتی استان

شناسه خبر:2276
یکشنبه, ۳ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۶:۲۷
چاپ پست الکترونیکی
این مورد را ارزیابی کنید
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5٫00 out of 5)
Loading...Loading...
zanjan chamber- جلسه هیات نمایندگان اتاق زنجان1- اتاق زنجان

غلامحسین جمیلی رییس اتاق زنجان در ابتدای جلسه با تسلیت ایام محرم و سوگوای حسینی قیام امام حسین و شهادت مظلومانه آن حضرت  را بی مثال دانست و گفت: مردم زنجان همه ساله به عنوان پایتخت شور و شعور حسینی ارادت خود را بیش از پیش به خاندان عصمت و طهارت ابراز می کنند که نمود آن در برگزاری پرشور و منظم اجتماعات و دسته جات حسینی مختلف نمایان است.

جمیلی حضور میهمانان متعدد خارجی در ایام محرم در زنجان را فرصت مغتنمی برای معرفی آموزه های دینی شیعه دانست و عنوان کرد: با توجه به گردشگری مذهبی می توان فرصت انتقال و نشر مفاهیم اسلامی و اعتقادات مبتنی بر ائمه معصومین را در تمام ایام گسترش داد.

در ادامه مهندس جمیلی با ابراز خرسندی از حضور مدیر کل محترم امور مالیاتی استان در جلسه هیأت نمایندگان تصریح کرد: برگزاری جلسات اتاق بازرگانی همواره فرصتی برای طرح موضوعات و دیدگاه های اعضاء و هر آنچه به عنوان نقطه نظرات بخش خصوصی متناسب با موضوعات استانی و ملی را در جهت به اشتراک گذاشتن با مدیران اجرایی و مسئولین  مرتبط با حوزه اقتصاد را فراهم نموده است تا نهایتا بتوان به یک درک مشترک و نگاه توأم با حرکت به سوی جلو دست یافت.

zanjan chamber- جلسه هیات نمایندگان اتاق زنجان2- اتاق زنجان

رئیس اتاق زنجان به تصویب قانون جامع مالیاتی اشاره کرد و گفت: هر چند انتقاداتی را می توان به این قانون وارد دانست ولی به نظر می رسد اجرای درست و کامل آن باعث ایجاد شفافیت و عدالت مالیاتی در کشور خواهد شد و آمادگی اتاق را برای هر چه بهتر اجرایی شدن قانون اعلام نمود و بیان داشت: آشنایی و داشتن اطلاعات کافی ذینفعان از قانون مذکور می تواند زمینه ساز کاهش مقاومت ها و همراهی بیشتر مودیان مالیاتی گرددکه برگزاری کارگاه های آموزشی متعدد به این موضوع کمک شایانی خواهد کرد.

ایشان با اشاره به استقرار تعداد  زیادی از واحدهای فعال صنعتی استان در شهرستان ابهر خواستار توجه جدی تر به حوزه امور مالیاتی این شهرستان گردید.

جمیلی عنوان کرد: وجود برخی موانع در حوزه های مختلف باعث می شود بخش خصوصی نتواند آنطور که باید و شاید مشکلات خود را با سازمان امور مالیاتی و دستگاههای اجرایی دیگر به سهولت حل و فصل نماید.

شریفی با بیان اینکه تعامل منطقی و خوبی بین اعضای محترم اتاق و فعالان اقتصادی منطقه با نظام مالیاتی وجود دارد عنوان کرد تمام تلاش ما این است که همکاری و صمیمیت بین اتاق و سازمان را افزایش دهیم.

zanjan chamber- جلسه هیات نمایندگان اتاق زنجان3- اتاق زنجان

ایشان در پاسخ به سئوالات و موضوعات مطرح شده از سوی اعضای هیات نمایندگان اظهار نمود: جلساتی با حضور کلیه مراجع ذیربط با هیات های حل اختلاف مالیاتی با هدف دستیابی به راهکارها و تدابیر ناظر بر وصول مالیات با رویکرد جانبداری از تولید تشکیل خواهد شد.

وی از تشکیل و ایجاد فضای لازم جهت مطالعه و بررسی پرونده های مالیاتی قبل از جلسات هیات های حل اختلاف خبر داد.

 در یک تصمیم گیری جمعی مقرر گردید در جلسات هیات های حل اختلاف گزارش رأی به طور خلاصه تهیه و آراء صادره بر مبنای این گزارش تنظیم و به امضاء برسد.

شریفی از طرح همکاری و مشارکت اتاق در جهت پیش بینی مالیات بر شرکتها استقبال نمود و این امر را قابل پیگیری دانست.

نویسنده:

بازدید: 343 دفعه آخرین ویرایش در دوشنبه, ۴ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۷:۱۴

پاسخ دهید

© کلیه حقوق این پورتال متعلق به اتاق بازرگانی، صنایع، معادن وکشاورزی زنجان است.