english farsi
دوشنبه, ۲ بهمن ۱۳۹۶


برگزاری هشتمین جلسه کمیسیون صنعت

شناسه خبر:4950
سه شنبه, ۲۹ تیر ۱۳۹۵ ساعت ۸:۴۰
چاپ پست الکترونیکی
این مورد را ارزیابی کنید
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...
7 جلسه کمیسیون صنعت

هشتمین جلسه کمیسیون صنعت با حضور رئیس کمیسیون و اعضاء محترم در محل اتاق بازرگانی زنجان تشکیل گردید.

آقای مقدم فرد به انعقاد تفاهم نامه مرتبط با صنعت برق با صندوق ضمانت صادرات کشور انگلستان اشاره کرد و افزود: با توجه به اینکه زنجان در مسیر تبدیل شدن به یکی از  قطب های برق و الکترونیک و فناوری اطلاعات کشور می باشد تفاهم نامه مذکور می تواند کمک شایانی به فعالان این بخش جهت بهتر کردن  سازوکارهای مربوط نماید.

در ادامه اعضاء کمیسیون به چگونگی اعطاء به تسهیلات به واحدهای غیرفعال صنعتی و کشاورزی پرداخته و موافقان و مخالفان این طرح به ارائه نظرات و راهکارهای پیشنهادی دلائل خود پرداختند.

آقای مقدم فرد بر تکمیل هر چه سریعتر برنامه راهبردی صنعت تاکید کرد و افزود اعضاء محترم در راستای تقویت قوای اجرایی و مشارکتی جلسات و حضور پررنگ فعالان اقتصادی استان در کمیسیون، بایستی در معرفی افراد خبره و صاحب نظر از بخشهای معدن و صنایع روی و صنایع غذایی برای جلسات آتی تلاش بیشتری نمایند.

کاهش نرخ سود تسهیلات صندوق نوآوری و شکوفایی یکی دیگر از اخباری بود که در این جلسه مورد بحث و بررسی قرار گرفت و ابراز امیدواری شد تا شرکتهایی که فعالیتهای آنها مبتنی بر حوزه دانش بنیان می باشد بتوانند از این مزیت استفاده نمایند و کمیسیون صنعت در راستای تقویت موضوع گام بردارد.

در این جلسه حمایت از شرکتهای دانش بنیان، ضرورت تشویق واحدهای صنعتی برای ثبت شرکت و محصولات خود تحت عنوان دانش بنیان، آمار جامع تهیه شده از واحدهای صنعتی متوسط مرکز آمار بسیج در خصوص اخبار و نحوه بهر ه مندی از فرصت و استقرار پارک استانی مصوب استانداری محترم نیز مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

نویسنده:

بازدید: 399 دفعه آخرین ویرایش در سه شنبه, ۲۹ تیر ۱۳۹۵ ساعت ۸:۴۱

پاسخ دهید

© کلیه حقوق این پورتال متعلق به اتاق بازرگانی، صنایع، معادن وکشاورزی زنجان است.