english farsi
پنج شنبه, ۲ فروردین ۱۳۹۷


مسئول تحقیقات صنایع غذایی کشور: سوء تغذیه عامل ۴۰ درصد بیمارها در کشور

شناسه خبر:2064
چهارشنبه, ۱ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۹:۳۶
چاپ پست الکترونیکی
این مورد را ارزیابی کنید
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...
اتاق زنجان  -Zanjan Chamber  - سمینار استاد رونق1

بیش از ۴۰ درصد بیماریها در کشور بدلیل عدم تغدیه صحیح و سوء مصرف مواد غذایی است. بهروز فروتن بنیانگذار صنایع غذایی بهروز و مسئول تحقیقات صنایع غذائی کشور در سمینار استاد رونق کسب و کار خود شویم با بیان این مطلب اظهار داشت براساس آمار سرانه مصرف مواد غذایی در ایران صحیح نیست بگونه ای که سرانه مصرف تخم مرغ و مواد لبنی در کشور تنها یک سوم میانگین جهان است و این فراورده ها در سبد غذایی افراد جامعه سهم کمی دارد.

میزان مصرف نوشابه در ایران  ۴ برابر دنیا، سرانه مطالعه ایرانیان یک چهارم نرم جهانی ، میزان  مکالمه با موبایل ۴ برابر میانگین جهانی مصرف نمک ۲ برابر سهم جهانی ، سهم سبزیجات در سبد غذایی یک چهارم و ماهی یک چهارم نرم جهانی و میزان مصرف دارو ۳ برابر دنیاست. همچنین میزان مصرف سویا در کشور یک بیستم میانگین جهانی است این در حالی است که سویا به لحاظ ارزش غذایی در زمره غنی ترین مواد پروتئینی محسوب می شود.

 از سوی دیگر میزان بهره وری در ایران یک سوم نرم جهانی است  و تولید محصولات کشاورزی نیزدر ایران  ۲ برابر سهم جهانی است از این رو  ۲۰۰ تن مازاد محصولات کشاورزی در ایران تولید می شود که پاسخگوی نیاز کشورهای منطقه می باشد.

لذا توانمندیهای کشور ایران از حیث منابع طبیعی خدادای بسیار بالاست اما متاسفانه تنها از یک سوم منابع طبیعی خود بهره می گیریم که باید بتوانیم با کار آفرینان از این منابع خدادادی بهره مند شویم.

نویسنده:

بازدید: 401 دفعه آخرین ویرایش در شنبه, ۴ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۶:۱۱

پاسخ دهید

© کلیه حقوق این پورتال متعلق به اتاق بازرگانی، صنایع، معادن وکشاورزی زنجان است.