english farsi
دوشنبه, ۱ آبان ۱۳۹۶


تأسیس شرکت‌ تخصصی بازرگانی محصولات کشاورزی در زنجان

شناسه خبر:3570
یکشنبه, ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۴:۱۸
چاپ پست الکترونیکی
این مورد را ارزیابی کنید
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...
139402281454302785324254

مدیر تنظیم بازار سازمان جهاد کشاورزی زنجان از تأسیس شرکت هلدینگ تخصصی صادرات و شرکت تخصصی بازرگانی محصولات کشاورزی در این استان خبر داد و گفت: با راه‌اندازی این شرکت‌ها نوع کشت محصولات به چالش کشیده می‌شود.

عبدالله جعفری   اظهار کرد: مسئولیت شرکت هلدینگ تخصصی بر عهده اتاق بازرگانی بوده و هم‌اکنون در مرحله انتشار فراخوان است و پیگیری‌های لازم برای تاسیس شرکت تخصصی بازرگانی نیز در حال انجام است.

وی با تأکید بر اهمیت تاسیس و راه‌اندازی شرکت‌های فوق در بخش کشاورزی استان زنجان تصریح کرد: با راه‌اندازی این شرکت‌ها و ورود آن‌ها در بحث بازرگانی و تجارت محصولات کشاورزی به نوعی نوع کشت محصولات در استان به چالش کشیده می شود.

مدیر تنظیم بازار سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان افزود: با راه‌اندازی شرکت‌های تخصصی هلدینگ و بازرگانی محصولات کشاورزی تجار و صادرکنندگان با شناسایی بازار محصولات مختلف، با کشاورزان قرارداد کشت محصول خاص را می‌بندند.

جعفری اهمیت بازاریابی اصولی و به موقع محصولات کشاورزی را مورد تاکید قرار داد و عنوان کرد: در حقیقت با فعالیت شرکت‌های مذکور مشکل بازاریابی محصولات در استان زنجان برطرف شده و بهره‌برداران حوزه کشاورزی دغدغه‌ای در این زمینه نخواهند داشت.

این مسئول بیان داشت: متاسفانه عدم آشنایی و توانمندی بهره‌برداران بخش کشاورزی با شیوه‌های بازاریابی محصولات تولیدی خود مشکلات عدیده‌ای را برای آن‌ها به وجود آورده به طوری که این امر کاهش سودآوری و تحمیل هزینه‌های سنگین برای این قشر را به دنبال داشته است.

وی عنوان کرد: راه‌اندازی شرکت‌های فوق زمینه ارتباط مستقیم تجار و صادرکنندگان با تولیدکنندگان و بهره‌برداران بخش کشاورزی در استان زنجان را فراهم کرده و دیگر این‌طور نخواهد بود که کشاورز بعد از تولید به فکر بازاریابی و فروش محصول خود باشد.

مدیر تنظیم بازار سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان با بیان اینکه تاسیس شرکت‌های تخصصی هلدینگ و بازرگانی محصولات کشاورزی در این استان گام موثری در راستای رونق صادرات کشاورزی محسوب می‌شود، تصریح کرد: صادرات محصولات کشاورزی در زنجان طی سال ۹۴ نسبت به سال ۹۳ رشد قابل توجهی داشته است.

جعفری متذکر شد: در سال ۹۳ مجموع صادرات محصولات کشاورزی در استان زنجان به ۱۳ هزار و ۹۸۶ تن رسید که از ارزش ۲۰ میلیون دلاری برخوردار بوده است.

این مسئول میزان صادرات محصولات کشاورزی طی ۱۱ ماهه نخست سال ۹۴ را ۳۶ هزار تن اعلام و اضافه کرد: صادرات محصولات کشاورزی همواره با محدودیت‌هایی مواجه بوده است که این محدودیت‌ها سبب می‌‌شود تجار با احتیاط و حساسیت بیشتری به این عرصه وارد شوند.

نویسنده:

بازدید: 395 دفعه آخرین ویرایش در یکشنبه, ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۴:۱۸

پاسخ دهید

© کلیه حقوق این پورتال متعلق به اتاق بازرگانی، صنایع، معادن وکشاورزی زنجان است.