english farsi
پنج شنبه, ۲ فروردین ۱۳۹۷


تاکید استاندار زنجان بر بررسی راهکارهای کاهش هزینه های سرمایه گذاری در استان

شناسه خبر:1078
دوشنبه, ۱۱ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۴:۲۳
چاپ پست الکترونیکی
این مورد را ارزیابی کنید
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...
استاندار زنجان

استاندار زنجان در دومین جلسه شورای راهبری مرکز خدمات سرمایه گذاری استان با بیان این مطلب که اکنون ۸ محور توسعه صنعتی در استان وجود دارد اظهار داشت: با توجه به وجود راههای ارتباطی، محورهای مواصلاتی ابهر به زنجان، سلطانیه به خدابنده، زنجان به سمت ایجرود و محور غربی زنجان بعنوان ۴ محور اصلی استان و همچنین محور خدابنده تا زرین رود، زنجان به ماهنشان، زنجان به طارم و محور شمالی زنجان به سمت قره پشتلو ۴ محور فرعی توسعه مناطق صنعتی استان باید مورد توجه قرار گیرند.

انصاری با اشاره به ضرورت شناسایی اراضی مناسب برای ایجاد واحدهای صنعتی در محورهای مواصلاتی استان، خاطرنشان کرد: کلیه زمین های مناسب از قبیل اراضی ملی و زمین هایی که در تملک افراد هستند شناسایی شده و سپس با تعیین محدودیتهای موجود هریک از زمین ها، بصورت رده بندی شده در اختیار سرمایه گذاران و متقاضیان قرار گیرد.

وی به بررسی راهکارهایی جهت کاهش هزینه های سرمایه گذاری اشاره نمود و گفت: باید محورهای توسعه ای استان برای صنایع مختلف تعیین شود و با ایجاد بخشی از زیرساختهای لازم از قبیل برق و گاز، هزینه های سرمایه گذاری کاهش یابد.

همچنین در این جلسه ناصر فغفوری  اظهار داشت: سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان از همه ظرفیت‌ها برای جذب سرمایه‌گذار در حوزه‌های مختلف استفاده می‌کند.

وی بر ضرورت فراهم کردن بستر و زیرساخت‌های لازم برای استقرار صنایع در استان زنجان تاکید کرد و بیان داشت: سرمایه‌گذاران برای راه‌اندازی واحدهای صنعتی و تولیدی در بعضی از مناطق استان استقبال بیشتری نسبت به دیگر مناطق دارند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان ادامه داد: برای استقرار صنایع مختلف در استان زنجان ۱۰ لکه مشخص شده است.

وی به مناطق پیشنهادی سازمان صنعت، معدن و تجارت برای استقرار واحدهای صنعتی اشاره و تصریح کرد: منطقه سرچم، سلطان آباد، روستای دره لیک، روستای خمارک و… جزو این مناطق محسوب می‌شود.

فغفوری با اشاره به اینکه ۱۱ اولویت مختلف از طرف سازمان صنعت، معدن و تجارت استان در زمینه فرصت‌های سرمایه گذاری معرفی شده است، متذکر شد: این اولویت‌ها برای سرمایه‌گذاری در حوزه‌های مختلف به شمار می‌آید.

در ادامه مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان با اشاره به اینکه ۹۰ درصد GIS شرکت گاز به پایان رسیده است، تصریح کرد: شرکت گاز استان زنجان آمادگی کامل برای همکاری با سرمایه‌گذاران در حوزه‌های مختلف دارد.

سعید عسگریان تامین هزینه برای گازرسانی را امری مهم ارزیابی کرد و گفت: شرکت گاز استان زنجان از همه ظرفیت‌ها برای همکاری با سرمایه گذاران استفاده می‌کند.

نویسنده:

بازدید: 1,193 دفعه آخرین ویرایش در دوشنبه, ۱۱ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۴:۳۰

پاسخ دهید

© کلیه حقوق این پورتال متعلق به اتاق بازرگانی، صنایع، معادن وکشاورزی زنجان است.