english farsi
چهارشنبه, ۱ فروردین ۱۳۹۷


تبدیل زنجان به قطب مدیریت کسب و کار کشور

شناسه خبر:5480
پنج شنبه, ۲۸ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۴:۴۲
چاپ پست الکترونیکی
این مورد را ارزیابی کنید
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...
2681

پروفسور ثبوتی  و هیات همراه به منظور تاسیس دانشکده کسب و کار در زنجان با ریاست اتاق بازرگانی دیدار کردند.

در این جلسه مهندس جمیلی رئيس اتاق بازرگانی زنجان با اشاره به برجستگی های بارز شهرزنجان به لحاظ فرهنگی و نخبگان شهر از جمله شیخ اشراق و شاعر معاصر منزوی از  پروفسور ثبوتی به عنوان  یکی از مفاخر علمی ایران و جهان نام برد و گفت در حال حاضر اتاق بازرگانی زنجان در انجام کارهای علمی و اقتصادی و کشف استعدادهای جدید در زمینه بازرگانی و تجارت، پیشقدم بوده و می توان از ظرفیت های کمیسیون جوانان،کارآفرینی و کسب و کار نوین دانش بنیان اتاق ایران که مسئولیت آن نیز بر عهده اینجانب می باشد در این زمینه بهره برد.

IMG_2675

در ادامه پروفسور یوسف ثبوتی فیزیکدان برجسته و موسس دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان ضمن تقدیر از ریاست اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان زنجان به معرفی و بیان خلاصه ای از فعالیتهای هیات همراه خود پرداخته و ضمن برشمردن خصوصیتهای برجسته و بارز شخصیتهای علمی، سیاسی و اقتصادی که برخاسته از استان زنجان می باشند اذعان داشت: هیچ فردی از ابتدا بصورت تاجر یا نخبه به دنیا نمی آید بلکه روشی که در محیط رشد و نمو آن شخص اعمال می شود باعث پرورش استعدادهای فرد خواهد شد. وی افزود متاسفانه در کشور ما عمده افراد تا پایان ۱۸ سالگی هیچ آشنایی با محیط کسب و کار نداشته و اگر هم شخصی بخواهد در رشته اقتصاد و کسب و کار تحصیلاتی داشته باشد این دروس کاملاً بصورت تئوریک بوده و هیچ آشنایی عملی با محیط کسب و کار صورت نخواهد گرفت. پروفسور ثبوتی روش کار در مدارس و موسسات کسب و کار در دنیا را به این صورت بیان نمود که شخص متقاضی پس از آموزشهای عملی و دوره های کار آموزی بطور مداوم مورد امتحان و آزمایش قرار گرفته ، علوم تدریس شده با دانشجو عجین می شود و حتی شکستهای احتمال آنها مورد نقد و بررسی قرار گرفته و تحلیل می گردد. وی با بیان اینکه نمونه مشابه این روشهای در ایران وجود ندارد، از عزم و اراده خود و هیات علمی همراه برای تاسیس و راه اندازی این دانشکده در زنجان خبر داد و افزود: به همان دلایلی که ۲۵ سال پیش برای ایجاد دانشگاه و مرکز تحصیلات تکمیلی علوم پایه در زنجان با وزیر علوم و آموزش عالی وقت رایزنی نمودم اکنون نیز قصد داریم تا با استفاده از تجربه موفق قبلی دانشکده ای جدید تاسیس نماییم. پروفسور ثبوتی اذعان داشت تمامی مساعی ما بر این است تا از مهرماه امسال بتوانیم این مرکز را راه اندازی و اقدام به پذیرش دانشجو نماییم. ولی از تمامی شرکتها و موسسات دولتی و خصوصی خواست تا مدیران میانی و جوان را در این مرکز بورسیه نمایند و با پرداخت هزینه تحصیلی آنها به تاسیس این مرکز کمک نمایند. وی تاکید کرد که هزینه پرداخت شده توسط کارفرما پس از اینکه یک مدیر کارآمد و برجسته در این مرکز تربیت شد، طبیعتاً به همراه سود و منافع بیشماری به جامعه بازخواهد گشت.

در ادامه این جلسه دکتر شیخ الاسلام با معرفی خود بر عزم جدی این هیات در تاسیس دانشکده کسب و کار زیرنظر دانشگاه صوفی در شهر زنجان و تبدیل این شهر به قطب مدیریت کسب و کار کشور و به تبع آن پرورش مدیران و خالقان ثروت و موقعیت تاکید کرد و افزود: ترکیب آموزش این دانشکده آمیزه ای از علوم نظری و عملی خواهد بود و به دو روش آموزش استوار می باشد: ۱- دوره فوق لیسانس برای مدیران میانی و جوان ۲- دوره های فشرده برای مدیران ارشد.

وی افزود این دانشکده با مجوز رسمی وزارت علوم و تحقیقات و فن آوری تاسیس و در سال اول ۱۰ نفر  و در سالهای بعد حداکثر ۶۰ نفر دانشجو را پذیرش خواهد نمود و یکی از ویژگیهای بارز آن اینست که دانش آموختگان آن بایستی یک دوره ۶ ماهه را برای انجام یک پروژه واقعی در یک شرکت سپری نمایند.

شایان ذکر است  با اعلام نظر مثبت رئيس اتاق بازرگانی زنجان و اعضاء هیات نمایندگان که به عنوان فعالان اقتصادی و صاحبان صنایع در استان زنجان نیز می باشند مقرر گردید تا اتاق بازرگانی در تاسیس و بورسیه کردن افراد توانمند برای تحصیل در این مرکز سهیم بوده و بنا بر صلاحدید نفرات مناسب را معرفی نمایند.

لازم به توضیح است در این دیدار آقایان:

- دکتر قدس تینت با سابقه ۴۰ سال حضور در دانشگاه ها و مراکز علمی و اقتصادی ایالات متحده امریکا و موسس شرکت چین چین

- دکتر کوهرنگی با سابقه ۳۵ سال حضور در دانشگاه ها و مراکز علمی و اقتصادی ایالات متحده امریکا و مدیر موسسه MAPS و سرمایه گذار برجسته

- دکتر کاسه ساز با سابقه تدریس در دانشگاه و عضو هیات مدیره MAPS

- دکتر شیخ الاسلام از مدرسین باسابقه در حوزه کسب و کار و ۳۵ سال سابقه حضور در دانشگاه ها و مراکز علمی و اقتصادی ایالات متحده

- طالبیان مشاور مدیرعامل شرکت مس ملی

- مهندس رخشانی از خانواده های سرشناس و قدیمی در تجارت و بازرگانی تهران  از همراهان پروفسور ثبوتی در این دیدار بودند.

نویسنده:

بازدید: 429 دفعه آخرین ویرایش در شنبه, ۳۰ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۳:۵۰

پاسخ دهید

© کلیه حقوق این پورتال متعلق به اتاق بازرگانی، صنایع، معادن وکشاورزی زنجان است.