english farsi
پنج شنبه, ۲ فروردین ۱۳۹۷


تبیین سیاستهای ستاد برگزاری فن بازار در اتاق زنجان

شناسه خبر:5620
پنج شنبه, ۱۱ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۷:۳۳
چاپ پست الکترونیکی
این مورد را ارزیابی کنید
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...
4464

نشست مشترک اتاق بازرگانی زنجان، بنیاد نخبگان،  پارک علم و فناوری و کانون کارآفرینان زنجان به منظور تبیین سیاستهای ستاد برگزاری نمایشگاه فن بازار برگزار گردید.

مهندس جمیلی رئيس اتاق زنجان در این نشست ضمن اشاره به اهمیت مقوله شناخت و بکارگیری افراد متخصص در حوزه های مختلف کاری اظهار داشت نمایشگاه فن بازار کار، فرصتی است برای شناسایی این تخصصها، چرا که بازدیدکنندگان ضمن مراجعه به این غرفه ها و ارائه رزومه کاری و انجام مصاحبه های تخصصی با کارفرمایان حوزه های مختلف آشنا می شوند.

از سوی دیگر همکاری نزدیک حوزه صنعت و دانشگاه، ایرادات و گلایه ها از  بخش خصوصی در زمینه عدم تعامل نزدیک با مراکز علوم را کاهش خواهد داد بهره مندی از ظرفیتها و استعدادهای فارغ التحصیلان و شناسایی صاحبان ایده در جهت صنعتی سازی ایده ها از دستاوردهای این نمایشگاه خواهد بود. لذا همانند جشنواره آش زنجان که در حال حاضر بازتاب منطقه ای و ملی دارد این حرکت نیز در صورت استمرار وبسترسازی مناسب می تواند دستاوردهای خوبی را در سالهای آتی برای استان فراهم نماید در ادامه دکتر رشتچی رئیس بنیاد نخبگان استان زنجان با اشاره به برگزاری جشنواره رشد در اسفندماه سال جاری اظهار داشت این جشنواره به صورت منطقه ای در پهنه استانهای شمال غرب بصورت متناوب برگزار می گردد. در سال جاری نیز استان زنجان میزبان این جشنواره خواهد بود.

لذا می توان با تلفیق نمایشگاه فن بازار ،ضمن نمایش اختراعات مخترعین استانهای شمالغرب کشور جشنواره رویش را نیز برپا نمائیم تا صاحبان ایده در یک محیط مناسب با صاحبان حرف که به دنبال ایده و طرحهای نو هستند آشنا شوند از سوی دیگر با برگزاری کارگاههای آموزشی در حاشیه این نمایشگاه بصورت تلفیقی همه موضوعات را پوشش خواهیم داد.

وی در ادامه خواستار برگزاری این نمایشگاه در خارج از محیط آموزشی شد و اظهار داشت با برگزاری این نمایشگاه در خارج از محیط دانشگاه و در دید عموم مردم می توانیم فرهنگ نوآوری را ترویج نمائیم.

مقدم فرد نائب رئيس اتاق زنجان نیز ضمن استقبال از این پیشنهاد گفت برگزاری این جشنواره در داخل دانشگاه به نوعی محدود کردن توانمندیهای زنجان در داخل مراکز رشد است لذا با تلفیق این سه جشنواره می توانیم این رخداد را بصورت پربارتر و بااطلاع رسانی قویتری برپا نمائیم.

مهندس حمیدی رئیس پارک علم و فناوری زنجان نیز ضمن استقبال از این پیشنهاد اظهار داشت این مرکز هیچ گونه محدودیتی در چگونگی برگزاری این نمایشگاه ندارد لذا آماده همکاری مشترک در این خصوص می باشیم. رئيس اتاق زنجان نیز تلفیق این ۳ رویداد را باعث ایجاد نوعی فراگیری و افزایش تعداد  مخاطبین این نمایشگاه ذکر کرد و استفاده از کارآفرینان و اساتید با تجربه را در حاشیه این نمایشگاه از دستاوردهای خوب این نمایشگاه عنوان نمود. وی یکی از مهمترین مولفه های اتاقهای بازرگانی را حضور در تمامی شهرهای دنیا ذکر کرد و گفت حضور مویرگی اتاقهای بازرگانی  در تمامی کشورها به عنوان نهادهای غیروابسته به دولت این ظرفیت را ایجاد می کند تا اتاق زنجان با اقدامات برون مرزی از قبیل دعوت از سفرای کشور های مختلف و اعزام و پذیرش هیات های تجاری اقدام به  جذب سرمایه گذاریهای خارجی در استان نماید.

در پایان این نشست مقرر گردید تا چند روز آتی هر یک از طرفین نمایندگان خود را به اتاق زنجان معرفی نمایند تا این افراد به عنوان رابط، چارچوب اولیه این طرح را آماده نمایند تا در جلسات آتی ضمن بررسی این چارچوب سند همکاری مشترک تهیه  و تصویب گردد تا ضمن ایجاد یک وحدت رویه وظایف طرفین تعیین گردد.

نویسنده:

بازدید: 371 دفعه آخرین ویرایش در پنج شنبه, ۱۱ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۷:۳۳

پاسخ دهید

© کلیه حقوق این پورتال متعلق به اتاق بازرگانی، صنایع، معادن وکشاورزی زنجان است.