english farsi
پنج شنبه, ۲ فروردین ۱۳۹۷


تجلیل از کارآفرینان برتر استان زنجان

شناسه خبر:6237
دوشنبه, ۲۹ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۸:۰۳
چاپ پست الکترونیکی
این مورد را ارزیابی کنید
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...
2859

یازدهمین دوره جشنواره تجلیل از کارآفرینان برتر استان زنجان فرصتی بود  برای بیان انتظارات و دغدغه‌های فعالان عرصه کار و تلاش و نوآوری استان ، فعالانی که علاوه بر ایجاد اشتغال، در تلاشند تا با ایجاد خلاقیت در فعالیت‌های خود، گامهای  بلندی را  در راستای توسعه استان بردارند.

در این جشنواره  که در محل اتاق زنجان برگزار شد  ، اسدالله درویش امیری استاندار زنجان ارتباط ضعیف میان دو بخش “علم” و “صنعت” در کشور را حلقه مفقوده حوزه کسب و کار و فناوری عنوان نمود و ابراز امیدواری کرد تاسیس و راه اندازی مدرسه تخصصی کسب و کار صوفي زنجان بستر مناسب و زمینه پیوند علم و صنعت را فراهم نماید.

وي راه اندازی مدرسه کسب و کار صوفی در زنجان را یک اتفاق مهم و اساسی در سطح استان و کشور دانست و افزود:  افتتاح مدرسه کسب و کار می تواند زمینه مناسبی برای همگرایی علم و صنعت در کشور مهیا نماید.

dsc_2803

استاندار زنجان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تقدیم لایحه بودجه سال ۹۶ از سوی دولت به مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: در تلاش هستیم تا با کمک نمایندگان استان هرجا که امکان رشد و نیز امکان دفاع از بودجه وجود دارد، کاری شايسته برای استان زنجان انجام دهیم.

احمد غریوی ، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان نیزبعنوان یکی دیگر از سخنرانان این  جشنواره  اظهارداشت :  کار آفرینان همواره به عنوان عامل تغییرات در نظام اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی نقش آفرینی می کنند.از اینرو امروز با عنایت به ماهیت متفاوت اقتصادی و اجتماعی و نیز وضعیت اشتغال و بازار کار، توجه به مقوله کارآفرینی در توسعه اقتصادی و اجتماعی امری ضروری و بنیادی است.

وی خاطرنشان کرد: برنامه ریزی و سیاست گذاری برای تقویت و ترویج کارآفرینی از الزامات توسعه اجتماعی و اقتصادی است.

رحیم عصفوری معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه استانداری زنجان نیز در ادامه این مراسم   با اشاره به آمار مرکز ایران درخصوص نرخ بیکاری اظهار داشت : نرخ بیکاری در استان زنجان نسبت به میانگین کشوری ۳/۸درصد پایین تر است و از این حیث، زنجان رتبه چهارم در بین ۳۱ استان کشور را به خود اختصاص داده است
وی خاطرنشان کرد: ایجاد کار آفرینی با توجه به وضعیت کنونی کشور بسیار حائز اهمیت بوده و کار آفرینان شایسته تجلیلند.

محمدرضا یوسفی مدیر توسعه کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیزهدف از برگزاری جشنواره های کارآفرینی را علاوه براشاعه  خلاقیت و نوآوری در کسب و کار ، ترویج فرهنگ کارآفرینی و ایجاد فضای تعامل و همکاری میان فعالان عرصه های اقتصادی دانست و تصریح نمود  :  در مرحله استانی جشنواره امسال ۲۴۳ کارآفرین شرکت کردند که این میزان نسبت به سال گذشته ۶۲ درصد افزایش داشت.

2783

در ادامه این مراسم یوسفی اصل  عضو هیات رئیسه اتاق زنجان و  ر ییس کانون کارآفرینان استان نیز ، سرمایه گذاران و  کارآفرینان را سربازان کشور نامید و اظهار داشت : بی شک کار آفرینان با ایجاد ومهیا نمودن شرایط اقتصادی  زمینه انتفاع دیگران را   فراهم مینمایند از اینرو سزاوار نیست که با بی مهری مسئولین مواجه گردند چراکه آنان برا ی ادامه این راه خطیر نیازمندحمایت مردم و مسئولین هستند.

وی درادامه افزود بی تردید کارآفرینی بدون ریسک پذیری امکان پذیر نیست از اینرو باید مدیرانی که با کارآفرینان در ارتباطند در تفسیرقانون و اجرای آن ریسک پذیر باشند.

2835

ضرابی عضو هیات نمایندگان اتاق زنجان و مدیر عامل شرکت تولیدی صاداتی پوشاک مهیار نیز دراین مراسم خواستارجذب دانشجویان و فارغ تحصیلان دانشگاهی جهت انتقال دانش کارآفرینان به قشر جوان کشور شد  و از کار آفرینان خواست با تمام توان خود در رشد و اعتلای استان زنجان تلاش نمایند .

در پایان این مراسم از شرکت ها و واحدهای تولیدی و خدماتی صانع روی ، پوشاک مهیار ، کیان گرم نان، بهینه پویان، گروه نرم افزاری آداك و سپنتا زیتون طارم به عنوان واحدهای برتر کارآفرین استان تجلیل شد.

2884

نویسنده:

بازدید: 264 دفعه آخرین ویرایش در دوشنبه, ۲۹ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۸:۰۳

پاسخ دهید

© کلیه حقوق این پورتال متعلق به اتاق بازرگانی، صنایع، معادن وکشاورزی زنجان است.