english farsi
چهارشنبه, ۱ فروردین ۱۳۹۷


تشکیل سومین جلسه کمیسیون صنعت اتاق زنجان

شناسه خبر:3251
پنج شنبه, ۱۳ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۵:۴۷
چاپ پست الکترونیکی
این مورد را ارزیابی کنید
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...
zanjan chamber-اتاق زنجان- سومین جلسه کمیسیون صنعت

در سومین جلسه کمیسیون صنعت اتاق زنجان هر یک از اعضاء نقطه نظرات خود را در خصوص مراحل تدوین سند راهبردی توسعه صنعت استان ارائه نمودند.

مقدم فرد عضو هیات رئيسه و رئيس کمیسیون صنعت اتاق زنجان با تاکید بر اینکه کمیسیونها وظیفه ی اجرایی ندارد عنوان کرد: اتاق پیشنهادات و  مواردی که به عنوان مشاوره از سوی کمیسیونها ارائه می شود را در اتاق ایران مطرح و از طریق واگذاری آن به نهادهای تصمیم گیرنده اصلی که نهادهای دولتی هستند، آن را پیگیری می نماید.

موسوی عضو کمیسیون صنعت اتاق زنجان با بیان اینکه تدوین، اجرا و پایش و ارزیابی به عنوان سه مرحله از مدیریت استراتژیک مطرح هستند اظهار داشت:  ما در حال حاضر مرحله تدوین را مورد بحث گذاشته ایم که با هدف و چشم انداز ارتقاء زنجان به ۷ استان برتر کشور و رسیدن هر چه سریعتر به مرحله پایش، نقاط قوت و ضعف، تهدیدات و فرصتهای استان را مشخص و در قالب مقایسه با استانهای برتر مورد ارزیابی قرار می  دهیم.

موسوی در ادامه، موانع درون سازمانی واحدهای صنعتی استان،‌ضعف دانش بنگاه ها، عدم آشنایی مدیران با آموزش و دانش کاربردی را به عنوان مهم ترین تهدید یا ضعف استان مطرح نمود و گفت:

عدم آشنایی صاحبنظران در بخش صنعت با قوانین و مقررات تولیدی و رفع موانع تولید در کنار سایر ضعفهای موجود به مشکلات این حوزه دامن زده است.

کلانتری عضو هیات رئيسه و از دیگر اعضاء کمیسیون صنعت اتاق زنجان نیز به وجود مشکل زیرساختها اشاره نمود و گفت: باید به دنبال راهکاری برای رفع این مساله باشیم.

ظهیریان دبیر این کمیسیون درخواست ارسال سند برش توسعه به اتاق ایران را مطرح نمود و بر نهایی شدن بحث شناسایی و تحلیل تا اردیبهشت سال آینده جهت تنظیم چارچوب اصلی سند راهبردی به صورت مکتوب تاکید نمود.

نویسنده:

بازدید: 501 دفعه آخرین ویرایش در پنج شنبه, ۱۳ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۵:۴۷

پاسخ دهید

© کلیه حقوق این پورتال متعلق به اتاق بازرگانی، صنایع، معادن وکشاورزی زنجان است.