english farsi
سه شنبه, ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷


تقویض اختیار بخشودگی مالیات به اداره کل مالیاتی استان

شناسه خبر:6759
یکشنبه, ۴ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۶:۲۸
چاپ پست الکترونیکی
این مورد را ارزیابی کنید
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

مهندس جمیلی ریاست اتاق زنجان در نشست فعالین اقتصادی استان با ریاست و معاونین امور مالیاتی خواستار پررنگتر شدن نقش اتاق های بازرگانی در توسعه پایه های مالیاتی کشور شد.

وی در این جلسه  با اشاره به بند ح ماده ۱۱ قانون بهبود فضای کسب و کار اظهار داشت سازمان امور مالیاتی می تواند در راستای توسعه پایه های مالیاتی و شناسایی مودیان جدید و نیز اجرای عادلانه در کشور از ظرفیت اتاقهای بازرگانی بهره ببرد، جمیلی تاکید کرد می بایست حساب مودیان خوش حساب از اشخاصی که فرار مالیاتی انجام میدهند جدا گردد.

مهندس جمیلی در ادامه خواستار اجرای واقعی طرح تکریم ارباب رجوع در این سازمان شد و تاکید کرد: وضعیت فعلی برخورد برخی از همکاران با فعالان اقتصادی مناسب شان و شخصیت این افراد نبوده و نباید بعنوان متهم با مودی برخورد گردد.

ایشان در بخش دیگری از سخنانشان با اشاره به بخشنامه سال گذشته سازمان امور مالیاتی مبنی بر تفویض اختیار به مدیران استانی در خصوص تقسیط و بخشودگی جرائم خواستار اجرای صحیح و کامل آن شد.

درویش امیری استاندار زنجان نیز در صحبتهای خود اولویت دولت را حمایت همه جانبه از صنعتگران و تولیدکنندگان ذکر کرد و تصریح نمود در راستای سیاستهای طرح رونق تولید کارگروه تسهیل و رفع موانع ،  ۵۵ میلیارد تومان از جرائم سازمان تامین اجتماعی، بانکها و مالیاتی   مورد بخشودگی قرار گرفتند  که ۳۲ میلیارد تومان از این رقم در حوزه مالیاتی  استان بوده است.

فریدون احمدی نماینده مردم زنجان در مجلس شورای اسلامی نیز  با ذکر این مطلب که مسئله اصلی کشور اقتصاد است گفت سرمایه گذاری در حوزه های داخلی و بین الملل مشکل اقتصاد را حل و اشتغال را رونق خواهد داد  ا زاینرو  ثبات در وضعیت فعلی اشتغال کشور منوط به سرمایه گذاری سالانه ۷۰۰ هزار میلیاردی در کشور است  از سوی دیگر جهت حفظ اشتغال فعلی  استان  که ۱ درصد مساحت و جمعیت کشور را داراست نیازمند انجام سالانه  ۲میلیارد دلار سرمایه گذاری هستیم.

وی با ذکر این مطلب که ۹۰ درصد بودجه کشور صرف حقوق دولت می شود گفت هزینه های جاری در ایران ۱۰ برابر کشورهای دنیاست.

احمدی در بخش دیگری از سخنانش اظهار داشت در حالی که پول فروش نفت و مالیات  بجای انجام پروژه های عمرانی صرف پرداخت حقوق کارکنان دولت میشود که این موضوع باعث شده در سهولت انجام  کسب و کار در دنیا ، رتبه ۱۲۰ جهان  به کشور ما تعلق گیرد.

وی خواستار بهبود در سیستم نظام مالیاتی کشور در راستای جذب سرمایه گذاری داخلی و خارجی شد و تصریح کرد ما باید بتوانیم بدون پول نفت و از طریق مالیات کشور را اداره کنیم از این رو باید نظام مالیات بگونه ای  تقویت گردد که مانع فرار سرمایه از کشور گردد.

در ادامه این نشست بیش از ۲۰ نفر از حاضرین در جلسه به طرح سوالات و ابهامات مالیاتی و دیدگاههای خود پرداختند.

تقوی نژادریاست سازمان امور مالیاتی کشور نیز در پاسخ به سوالات مطروحه در خصوص نظام تبعیض مالیاتی اظهار داشت در حال حاضر تنها ۷ درصد تولید ناخالص کشور به مالیات اختصاص دارد و این رقم تفاوت معناداری با کشورهای همسایه دارد لذا در افق برنامه ۶ توسعه درصد هستیم سهم درآمدکشور از مالیات را به ۱۱ درصد برسانیم البته  این به معنای ایجاد چالش و فشار در وضعیت مودیان فعلی نخواهد بود.

وی اعتماد به مردم و ایجاد سهولت در نظام پرداخت مالیات را منجر به افزایش ۳۰۰ هزار مودی جدید مالیات دانست و گفت از ۷۷ نفر در کشور که سابقه هیچ گونه پرداخت مالیاتی را نداشته ۹۹۰ میلیارد تومان مالیات اخذ شد.

 وی از بازنگری در قانون مالیات برارزش افزوده خبر داد و گفت در اخذ مالیات  این سازمان شریک مال مردم است  لذا باید خوداظهاری مبنای کار باشد .

تقوی نژاد  خواستار توجه و احترام گذاشتن به آراء هیاتهای حل اختلاف مالیاتی شد و تاکید کرد باید علی الراس را حذف کنیم و به سمت خوداظهاری برویم.

رئیس سازمان امور مالیاتی کشور برخی از مشکلات حضار را نقص قوانین و برخی را نشات گرفته از رفتار سازمانی دانست و تاکید کرد ما به اداره کل مالیاتی استان زنجان تفویض اختیار کردیم تا به فراخور وضعیت  تولید در استان ها نسبت به  بخشودگی ۱۰۰ درصد جرائم مالیاتی و تقسیط ۳۶ ماهه مالیات واحدهای تولیدی و صنعتی  اقدام نماید.

 چرا که دولت بدون مردم مفهومی نخواهد داشت ازاینرو حمایت از تولید در سرلوحه برنامه های ماست.

تقوی نژا د از حضور تیمی مرکب از مدیران این سازمان در جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی خبر داد و گفت این تیم به مدت یکروز در استان مستقر میگردد تا به مشکلات مالیاتی مرد م استان زنجان رسیدگی نماید وی از مدیر کل مالیاتی استان خواست ان دست از مشکلاتی که قابلیت رفع ان از طریق اداره کل وجود دارد رسیدگی و مابقی مشکلات ا ز سوی اتاق زنجان جمع اوری و در روز حضورتیم مذکور موارد بررسی گردند.

نویسنده:

بازدید: 163 دفعه آخرین ویرایش در یکشنبه, ۴ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۶:۲۸

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

© کلیه حقوق این پورتال متعلق به اتاق بازرگانی، صنایع، معادن وکشاورزی زنجان است.