english farsi
پنج شنبه, ۳ اسفند ۱۳۹۶


جلسه هم اندیشی تاسیس شرکت سرمایه گذاری معین استان زنجان

شناسه خبر:4536
پنج شنبه, ۱۳ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۸:۰۵
چاپ پست الکترونیکی
این مورد را ارزیابی کنید
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...
-53

این جلسه با حضور استاندار محترم جناب آقای مهندس انصاری ، مهندس فغفوری ریاست سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان دکتر محسن علیمردانی نماینده محترم دوره نهم مجلس شورای اسلامی و تعدادی از صاحبان صنایع، مسئولان و صاحبنظران عرصه تجارت استان در محل اتاق بازرگانی ، صنایع، معادن و کشاورزی استان زنجان تشکیل گردید.

در ابتدا جلسه مهندس جمیلی ریاست اتاق بازرگانی زنجان با اشاره به مصوبات آخرین جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی اذعان نمود: پیشنهاد تاسیس یک شرکت سرمایه گذاری با الگوبرداری از شیوه های موفق و نیز استفاده از تجربیات استانهای دیگر و با هدف جذب سرمایه گذاران بومی استان و هدایت سرمایه های خرد و کلان در مسیر کارآفرینی و افزایش تولید و ایجاد صنایع جدید در استان زنجان انجام گردید.

مهندس جمیلی از حضور افراد فعال در این اقدام به عنوان تضمیمی برای استفاده از فرصتهای سرمایه گذاری برای تمامی افراد و رده ها یاد کرد و افزود با تاسیس این شرکت عمل هدایت و شکل دهی حجم قابل توجهی از سرمایه های خرد در بین اقشار مردم محقق خواهد شد و با بهره گیری از فرصتهای سرمایه گذاری در کل کشور می توان این سرمایه ها را در مجرای درست هدایت نموده و در نهایت کل شهروندان استان از این اقدام منتفع خواهند شد.

وی با بیان اینکه زنجان رتبه چهارم کشوری در حوزه بهبود محیط کسب و کار را در کشور دارد افزود متاسفانه تا کنون نتوانسته ایم همشهریان را به لحاظ سرمایه گذاری در خود استان به حد کفایت قانع کنیم لیکن با برخی اقدامات از جمله کاهش زمان صدور مجوزها و کم کردن بوروکراسی سعی شده تا به این مهم دست یابیم.

54

در ادامه جلسه مهندس فغفوری ریاست سازمان صنعت،‌ معدن و تجارت با ارائه آمار مربوطه ، رشد توسعه صنعتی استان را نسبت به استانهای دیگر قابل قبول خواند و رشد سرمایه گذاریهای صنعتی برای واحدهای دارای پروانه بهره برداری را از ۲۹۰۰ میلیارد تومان در پایان سال ۹۳ به مبلغ ۴۳۰۰ میلیارد تومان تا پایان اردیبهشت ماه ۹۵ اعلام کرد وی واحدهای تولیدی و صنعتی استان را از نظر تعداد ۹۰ درصد بومی و ۱۰ درصد غیربومی تقسیم نمود و اذعان داشت متاسفانه از لحاظ حجم سرمایه گذاری اقلیت غیربومی ۷۰ درصد از این حجم را عهده دار بوده و اکثریت بومی تنها ۳۰ درصد را تعهد نموده اند.

مقام عالی استان یکی از مشکلات حاکم بر استان زنجان را عدم علاقه به سرمایه گذاری شراکتی نامید و اضافه کرد دقیقاً به همین علت است که سرمایه گذاران بومی بیشتر علاقمند به تاسیس و راه اندازی واحدهای صنعتی و تولیدی کوچک بوده و در زمینه خلق صنایع و واحدهای بزرگ فعالیت چشمگیری مشاهده نمی شود.

مهندس انصاری بیان نمود هر گونه سرمایه گذاری چه از داخل استان و چه از خارج بایستی دارای نقطه اتصال محلی باشد بدین معنی که تا عامل مستحکم و اطمینان بخشی از سوی منابع بومی برای سرمایه گذار موجود نباشد هر تلاشی برای جذب سرمایه گذار به شکست خواهد انجامید.

وی هدف از تاسیس شرکت سرمایه گذاری معین استان را با هدف کمک به سرمایه گذاران و ایجاد بستر مناسب و فرهنگ سرمایه گذاری گروهی و اعتماد سازی به بحث شراکت عنوان کرد و افزود چنانچه این امر محقق شود استان زنجان خواهد توانست با توجه به قرار گرفتن در قطب جمیعتی و صنعتی کشور از سرریز سرمایه گذاریهای استانهای بزرگ بهره مند شود.

در ادامه هر یک از حاضرین به ارائه دیدگاههای خود و طرح سوالات پرداختند در پایان مقرر گردید حداکثر ظرف مدت ۴۵ روز ضمن فراخوان نسبت به شناسایی افراد موثر و علاقمند جهت تاسیس شرکت مذکور، برگزاری مجمع عمومی موسسین از طرف اتاق بازرگانی زنجان پیگیری شود.

نویسنده:

بازدید: 373 دفعه آخرین ویرایش در پنج شنبه, ۱۳ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۸:۰۵

پاسخ دهید

© کلیه حقوق این پورتال متعلق به اتاق بازرگانی، صنایع، معادن وکشاورزی زنجان است.