english farsi
شنبه, ۴ فروردین ۱۳۹۷


حضور سرمایه گذار ژاپنی در اتاق بازرگانی زنجان

شناسه خبر:4204
پنج شنبه, ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۶:۵۹
چاپ پست الکترونیکی
این مورد را ارزیابی کنید
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

روز سه شنبه جلسه ای با حضور آقای یامادا مسئول تجارت خارجی و نماینده هلدینگ عظیم GFE به عنوان سرمایه گذاری خارجی، در محل اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان و به میزبانی مهندس غلامحسین جمیلی ریاست اتاق برگزار شد.

در این جلسه آقای یامادا ضمن معرفی هلدینگ GFE  وزیرشاخه های آن افزود: هلدینگ از ادغام دو شرکت کاوازاکی و NKK در سال ۲۰۰۳ میلادی تشکیل شده از سالهای پیش مشغول بررسی و رایزنی برای سرمایه گذاری در ایران می باشد.

به گفته مسئول روابط خارجی هلدینگ GFE این شرکت سالیانه بیش از ۳۰ میلیون تن تولید و فروش آن در زمینه های متنوع صنایع فولاد داشته ودیگر فعالیتهای آن، ترانسفورماتور سازی، صنایع هواپیمایی، ریلی، کشتی سازی و تولید انواع لوله در سراسر جهان می باشد وی افزود: شرکت GFE دارای تکنولوژی بسیار وسیع در زمینه های شیرین کردن آب دریا، آب و فاصلاب شهری و تبدیل زباله های شهری و انرژي های حرارتی مازاد به برق دارد. آقای یامادا در خصوص استانهای بازدید شده در ایران توسط هلدینگ، اعلام نمود که در سطح ۱۱ استان با مقامات استانی، اتاق های بازرگانی و بازرگانان دیدار و گفتگو و تفاهماتی داشته اند.

در ادامه جلسه ریاست اتاق ضمن خیرمقدم به آقای یامادا و هیات همراه به معرفی استان زنجان و فرصتهای سرمایه گذاری در آن پرداختند. جمیلی با اشاره به برنامه های توسعه استان در زمینه های حمل و نقل، برق و الکترونیک و IT به محورهای توسعه استان در حوزه کشاورزی و معدن به پروژه های قابل همکاری اشاره و توضیحاتی ارائه نمودند.

در ادامه آقای کلانتری نائب رئيس اتاق بازرگانی توضیحاتی در خصوص وضعیت و مزیتهای بخش نساجی استان و فرصتهای همکاری پیش رو اشاره و خواستار همکاری های فنی در حوزه صنایع فرآوری لبنی به جهت بهره برداری از قابلیت های تولیدی دامی استان شدند.

کلانتری با اشاره به تحریمهای ناعادلانه در سالهای پس از انقلاب و فضای بعد از توافقات اخیر، ایران و استان زنجان محلی بکر برای سرمایه گذاری شرکتهای خارجی خصوصاً در عرصه های مواد غذایی، لبنی و نساجی خواند.

در ادامه بازدید از مرکز خدمات سرمایه گذاری ، بازدید از یک واحد صنعتی و ملاقات با آقای مهندس انصاری استاندار محترم با حضور آقای یامادا و هیات همراه صورت پذیرفت.

در پایان این دیدار طرفین بر مطالعه در زمینه های مشترک همکاری و جلسه آتی در یکماه آینده توافق کردند.

 

 

نویسنده:

بازدید: 391 دفعه آخرین ویرایش در پنج شنبه, ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۶:۵۹

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

© کلیه حقوق این پورتال متعلق به اتاق بازرگانی، صنایع، معادن وکشاورزی زنجان است.