english farsi
پنج شنبه, ۲ فروردین ۱۳۹۷


حضور مدیرعامل و کارشناسان صندوق ضمانت صادرات ایران در اتاق بازرگانی زنجان

شناسه خبر:4538
پنج شنبه, ۱۳ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۸:۰۹
چاپ پست الکترونیکی
این مورد را ارزیابی کنید
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...
photo_2016-06-02_21-59-41

در این جلسه دکتر سیدکمال سید علی مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات ایران ضمن معرفی عملکرد و ظرفیتهای کاری این صندوق و ساختار تشکیلاتی آن خاطر نشان کرد اهمیت این صندوق به عنوان یک موسسه بیمه اعتباری در کشورهای دیگر به اندازه ای است که حضور مسئولان آن در معیت و همراهی روسای دولت صورت می پذیرد وی افزود این موسسات از حدود ۱۱۰ سال پیش و بواسطه وسعت کشورها و افزایش سطح تولیدات و پایین بودن جمعیت مصرف کننده در جهت تضمین و حمایت از شرکتها و بخش خصوصی صادرکننده بوجود آمده است.

وی اساس فعالیت صندوق را حول ۲ محور بررسی نموده و افزود: این موسسه پس از معرفی خریدار محصولات از سوی صادرکننده به ارزیابی اعتبار آن پرداخته و پس از تضمین چنانچه صادرکننده نتواند به هر علتی بهای آن را دریافت کند پرداخت مبلغ کالای صادر شده را به عهده می گیرد.

وی ادامه داد: در حالت دیگر چنانچه توافقی بین صادرکننده داخلی و خریدار خارجی مبنی بر پرداخت بهای کالا در طول مدت زمان مشخص در آینده صورت پذیرد، این صندوق  برات خریدار را زودتر از موعد مقرر عهده دار شده و نهایتاً صادرکننده زودتر مبلغ کالای خود را دریافت خواهد نمود.

در ادامه جناب آقای حسینخانی مدیرکل محترم دفتر هماهنگی امور اقتصادی و بین الملل استانداری نیز با بیان اینکه حرکت اقتصادی کشور در مسیر تکامل و تعالی می باشد خاطر نشان کرد در این مسیر ناچار به استفاده از روشها و ابزارهایی هستیم که در گذشته مرسوم نبوده و نیز ورود مدیرعامل و کارشناسان و تاسیس این صندوق را در استان منشاء خیر و برکت دانست.

رئيس اتاق بازرگانی زنجان نیز ضمن ابراز تشکر از حضور مدیران این صندوق در استان با بیان اینکه ۸۰ درصد کالاهای ما بر اساس ارزیابی صندوق به کشورهای دارای ریسک بالا صادر می شود وجود این صندوق در زنجان را به عنوان تضمینی برای بازگشت سرمایه های استانی برشمرد و پیشنهاد داد تا با توجه به فرصت ۲ هفته ای برای ارزیابی خریداران برای کوتاهتر کردن این مسیر صادرکنندگان از هم اکنون جهت اعتبار سنجی اقدام نمایند.

جمیلی برای اطلاع رسانی بیشتر از فعالیتهای صندوق به راههای موثر در این زمینه اشاره و از مدیران موسسه برای انجام دوره های آموزش برای صادرکنندگان و همینطور لزوم یک برنامه مدون و تبیین اقدامات عملی تاکید کرد.

نویسنده:

بازدید: 426 دفعه آخرین ویرایش در پنج شنبه, ۱۳ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۸:۰۹

پاسخ دهید

© کلیه حقوق این پورتال متعلق به اتاق بازرگانی، صنایع، معادن وکشاورزی زنجان است.