english farsi
دوشنبه, ۲۸ اسفند ۱۳۹۶


حضور مهندس جمیلی در برنامه زنده تلویزیونی نگاه روشن

شناسه خبر:4208
پنج شنبه, ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۷:۱۳
چاپ پست الکترونیکی
این مورد را ارزیابی کنید
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...
حسین-جمیلی1-601x3302-601x330

- رئیس اتاق بازرگانی،‌صنایع، معادن و کشاورزی استان زنجان، با حضور در برنامه تلویزیونی نگاه روشن به ارائه نقطه نظرات در خصوص مسائل اقتصادی استان ، خصوصاً مقوله صادرات پرداخت.

-غلامحسین جمیلی اذعان نمود: با توجه به وضعیت ارزشی کالای صادراتی استان، مشخص می شود که صرفاً ۱۰ درصد از صادرکنندگان ، بیش از ۸۵ درصد از صادرات استانی را در اختیار دارند همچنین اشاره به ضعفی در ساختار بازرگانی خارجی نمود و علت آن را اشتغال همزمان یک شخص به مقوله تولید و صادرات و نیز عدم موفقیت در ایجاد رابطه ای پایدار بین صادرکنندگان و بازرگانان دانست.

-کارشناس ارشد اقتصادی استان در پاسخ به این سوال که چرا صادرات استان نسبت به سال گذشته کاهش یافته بیان داشت : شرکتها بدلیل اینکه بتوانند متناسب با نیازها، چارت سازمانی خود را گسترش دهند، اقدام به اضافه کردن بخش بازرگانی خارجی می کنند و تنها راه چاره در این است که بازرگانان با توجه به نیاز کشورهای مقصد، از لحاظ کمی و کیفی اجناس، اقدام به برندسازی و سپس صادرات کالا نمایند.

وی اضافه کرد: افرادی که وارد این حوزه می شوند بدلیل یکسری سختیها و موانع بیرونی نظیر مقررات، کلاً منصرف می شوند ضمن اینکه تامین مالی برای صادرکننده وجود ندارد.

-جمیلی تاکید کرد: هر زمان بتوانیم اطمینان خاطر و پشتیبانی همه جانبه را برای فرد صادرکننده فراهم کنیم در این مقوله موفق خواهیم شد.

-وی این پشتیبانی ها را در معافیتهای مالیاتی، تسهیلات بانکی و استمهال در پرداخت بدهیها، نظیر آنچه در بخش کشاورزی اتفاق افتاده برشمرد.

-رئيس اتاق بازرگانی استان ضمن مثبت ارزیابی نمودن تاسیس اتحادیه صادرکنندگان تاکید کرد: بایستی قبول کنیم که برخی از زیرساختهای ما همگام و همسو با فعالیتهایمان نیست به عنوان مثال فضای انبارها با حجم فعالیتها متناسب نبوده و عملاً گمرک ظرفیت پذیرش این حجم کالا را ندارد.

-جمیلی ضرورت اصلی در این مقوله را توجه و توسعه بخش خصوصی و توسعه ظرفیتهای مختلف، کاهش تصدی گری دولت و برونسپاری و رفع مشکلات در زیرساختها دانست.

-وی در ادامه گفت:باور بر این است تا حمایتهای جدی برای دلگرمی و پشتیبانی از صادرکننده صورت پذیرد در غیر این صورت توسعه این صنعت ادامه نخواهد داشت.

-رئيس اتاق بازرگانی زنجان به اخبار و اتفاقات مثبت پیش رو نیز اشاره کردو گفت: امسال در اتاق بازرگانی طرح سفیران تجاری با هدف آموزش عملی از ابتدا تا انتهای یک عمل بازرگانی خارجی اعم از گفتگو ، چانه زنی، حضور در گمرک و بارگیری و بسته بندی و فرصتهای عرضه کالا اجرا و آموزش داده خواهد شد، در همین راستا وی از کلیه علاقمندان به بحث صادرات دعوت کرده تا در این طرح که به عنوان کارگاه آموزشی در مبحث صادرات می باشد شرکت نمایند.

-در پایان وی با اشاره به بحث رقابت در بهای تولیدات داخلی در مقایسه با نمونه های خارجی به تسهیل شرایط زیرساختی برای بازرگانان و صادرکنندگان تاکید کرد.

ر

 

نویسنده:

بازدید: 457 دفعه آخرین ویرایش در پنج شنبه, ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۷:۱۳

پاسخ دهید

© کلیه حقوق این پورتال متعلق به اتاق بازرگانی، صنایع، معادن وکشاورزی زنجان است.