english farsi
چهارشنبه, ۱ فروردین ۱۳۹۷


حضور هیات بلند پایه روسی در زنجان و امضاء تفاهم نامه همکاری های دو جانبه فی مابین اتاق های بازرگانی استان زنجان و چلیابینسک

شناسه خبر:3317
چهارشنبه, ۲۶ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۸:۱۹
چاپ پست الکترونیکی
این مورد را ارزیابی کنید
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5٫00 out of 5)
Loading...Loading...
zanjan chamber of commerce-2 حضور هیات روسی در اتاق زنجان

اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی زنجان با دعوت از مقامات روسی و پذیرش میزبانی این هیات بلند پایه شامل سفیر روسیه در ایران، استاندار و وزیر علوم چلیابینسک، رئیس اتاق و اعضای هیات رئیسه اتاق بازرگانی اورال جنوبی روسیه، تجار و فعالان اقتصادی استان چلیابینسک، گامی بلند در راستای افزایش میزان سهم استان از مناسبات ملی در حوزه های بین المللی  برداشت.
حضور هیات بلند پایه روسی در استان زنجان از شامگاه دوشنبه ۲۴ اسفند و برگزاری جلسات و بازدیدهای متعدد ایشان از صبح روز سه شنبه، در روزهای پایانی سال، نوید بخش آغازی نو در مناسبات تجاری و سیاسی  در حوزه های مختلف برای سالهای پیش روی استان و کشورمان خواهد بود.
با توجه به اینکه سه سال پیش یک هیاتی تجاری و سیاسی از زنجان برای انعقاد تفاهم نامه همکاری به استان چلیابینسک اعزام شده بود، لذا امروزکه بحران تحریم ها پشت سر گذاشته شده ، بنا به دعوت اتاق بازرگانی زنجان، این هیات نیز جهت پیگیری مناسبات تجاری – سیاسی گذشته، به استان زنجان اعزام شده اند.

هیات روسی از بدو ورودشان به زنجان مورد استقبال گرم مقامات استانی قرار گرفتند و پس از برگزاری جلسات متعدد در محل استانداری زنجان، با جمع کثیری از فعالان اقتصادی، تجار، واحدهای تولیدی و صنعتی استان نشستی در محل اتاق زنجان داشتند که در این جلسه رئیس اتاق زنجان ضمن خوش آمدگویی به میهمانان روسی که در راس آنها باریس دوبروفسکی استاندار محترم  چلیابینسک و رئیس هیات، روسلان گاتتاروف معاون محترم استاندارچلیابینسک، فئودور دگتیارف رئیس اتاق صنعت و تجارت اورال جنوبی، الکساندر کوزنتسوف وزیر علوم استان چلیابینسک، سرگئی اسمولنیکوف وزیر توسعه اقتصادی چلیابینسک، سرگوی سوشکوف وزیر کشاورزی چلیابینسک و معاونین ایشان   و همراهان و هیات کاری این هیات و همچنین مقامات مدیران و فعالان حوزه ای مختلف استان زنجان،  آرزوی مفید فایده بودن حضوراین هیات تجاری، سیاسی و دانشگاهی برای استان زنجان نمود.

photo_2016-03-15_11-25-50

در ادامه اعضای اتاق بازرگانی اورال جنوبی با هیات نمایندگان اتاق بازرگانی زنجان نشستی ویژه داشتند که در این نشست رئیس اتاق زنجان  با بیان اینکه مسیر توسعه آینده زنجان بر اساس تصمیم دولت یازدهم  تبدیل زنجان به منطقه لجستیک و همچنین تبدیل آن به قطب برق و الکترونیک می باشد گفت:  در حال حاضر در این زمینه جایگاه خوبی در کشور دارد ولی هدفگذاری ما بالاتر از سطح کنونی است.

جمیلی با اشاره به پتانسیل های صادراتی و تولیدی استان خواستار گشایش در توسعه حمل و نقل و صادرات محصولات کشاورزی، پروتئینی و لبنی استان شد و همچنین پیشنهاد کرد دو طرف در زمینه انتقال تجربیات و تکنولوژی در حوزه معدن، متالوژی و ماشین سازی اهتمام ویژه تری داشته باشند.

جمیلی در همین راستا با اشاره به دسترسی مناسب استان به جاده عراق و پیوندهای عمیق فرهنگی و مذهبی دوکشور اظهار داشت ما توانسته ایم کارهای بزرگی را از طریق این شاخص ها در عراق انجام دهیم.

همچنین در ادامه هیات نمایندگان اتاق زنجان و طرف روسی  پیشنهادات خود را ارائه و به مورد بحث و بررسی قرار دادند.

zanjan chamber of commerce- حضور هیات روسی در اتاق زنجان

شایان ذکر است هم زمان با این نشست جلسه B2B فعالان اقتصادی استان چلیابینسک و زنجان در اتاق بازرگانی با حضور بیش از ۱۵۰ تاجر از دو استان برگزار گردید که هر گروه با معرفی و تبادل اطلاعات پیرامون فعالیتهای اقتصادی مربوط به واحدها ی تخصصی خود  به مذاکره پرداختند.

در پایان این سفر دوروزه تفاهم نامه همکاری های دو جانبه فی مابین اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان زنجان و اتاق بازرگانی استان چلیابینسک در محل هتل بزرگ زنجان به امضاء رسید.

نویسنده:

بازدید: 573 دفعه آخرین ویرایش در چهارشنبه, ۲۶ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۸:۱۹

پاسخ دهید

© کلیه حقوق این پورتال متعلق به اتاق بازرگانی، صنایع، معادن وکشاورزی زنجان است.