english farsi
سه شنبه, ۳ بهمن ۱۳۹۶


در دومین جلسه کمیسیون حمل و نقل و امور گمرکی اتاق زنجان بررسی شد: نوبت دهی در مرکز اعلام بار پایانه

شناسه خبر:2048
چهارشنبه, ۱ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۶:۵۰
چاپ پست الکترونیکی
این مورد را ارزیابی کنید
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...
اتاق زنجان  -Zanjan Chamber  - 2 دومین جلسه کمیسیون حمل و نقل و امور گمرکی

رییس کمیسیون حمل و نقل و امور گمرکی اتاق زنجان در دومین جلسه این کمیسیون عنوان کرد: از آنجائیکه حمل و نقل پایه های پل رابطی است که بخشهای مختلف جوامع با عبور از روی آن، به سمت توسعه پایدار حرکت می کنند و از بخش های زیربنائی اقتصاد و اساس مبادلات بازرگانی و کلید توسعه اقتصادی و اجتماعی است، لذا به جهت ساماندهی و رفع برخی موانع موجود در این حوزه  ما را علاقمند به طرح و پیگیری آنها می نماید.

کلانتری افزود: البته حضور مسئولین دولتی و بهره مندی از پیشنهادات و راهکارهایشان موجب می شود این جلسات هم خروجی بهتری داشته باشد هم در رفع موانع و مشکلات موجود تصمیم گیریها راحت تر صورت گیرد.

دبیر کمیسیون حمل ونقل اتاق با بیان اینکه اتاق بازرگانی به عنوان پارلمان بخش خصوصی سعی دارد در قالب کمیسیون های مختلف طبقه بندی شده فعالیتهایش را بطور جامع و کامل انجام دهد خصوصا در دوره جدید به کمیسیون ها بیشتر بها داده شده است و امیدواریم با تشکیل این جلسات و انتقال خواسته های مطرح شده به مراجع بالاتر، گره ای از مشکلات مربوط به حمل و نقل و امور گمرکی باز شود.

ابراهیمی با اشاره به اقدامات صورت گرفته ظرف ده سال گذشته در زنجان همچون فرودگاه ، اتوبان، ایستگاه بین المللی بناب، مجتمع حمل و نقل بین المللی و … بحث حمل و نقل گسترش داده شده است.

ایشان تصریح کرد: از آنجائیکه تا کنون نتوانسته ایم در زنجان ناوگانی برای حمل کالاهای صارداتی و وارداتی تامین نمائیم ، حمل و نقل بیشتر از طرف سایر استانها انجام می گیرد.

معاون حمل و نقل و پایانه های استان بر مبنای دستور جلسه به جهت نوبت دهی در مرکز اعلام بار پایانه و به دنبال ارائه پیشنهادات ارائه شده از سوی اعضاء در خصوص حذف اعلام بار و نوبت دهی اظهار داشت: جهت تصمیم گیری برای ایجاد یا برچیدن شورای سالنهای اعلام بار طبیعتاً دستگاه های دیگر خصوصاً استانداری نیز دخیل هستند و لزوم حضور افرادی از خود این صنف در جلسات کارشناسی به لحاظ آگاهی از مشکلات به وجود آمده برای بخش تولید و صنعت، می تواند در به ثمر رساندن هم فکری سازمان حمل و نقل با اتاق بازرگانی زنجان، مفید فایده باشد.

کلانتری اظهار داشت: ما می توانیم مشکلات حمل و نقل را با اتاق های سایر استانها به عنوان مشکل اساسی مطرح نماییم و به اتاق ایران منعکس تا پیگیری و رفع شود.

اتاق زنجان  -Zanjan Chamber  - 1 دومین جلسه کمیسیون حمل و نقل و امور گمرکی

ایشان با اشاره به اینکه نباید از زمان عقب بمانیم و باید به روز رفتار کنیم به برگزاری کارگاه های آموزشی برای راننده ها و .. در اتاق تاکید نمود و گفت: در غیر این صورت باید روال قدیمی را همراه با تمام مشکلاتش پیش ببریم.

ابراهیم خانی با بیان اینکه  باید با راننده ها وارد مذاکره شویم گفت : باید تلاش ما براین باشد که شرکت محوری را تقویت کنیم و تمام شرکتها با عقد قرارداد به صورت قانونمند عمل نمایند در این صورت شاید زمینه برای تقویت ناوگان حمل و نقل داخلی فراهم شود.

 وی همچنین عنوان کرد: ۹۰ درصد حمل و نقل جاده ای در زنجان به صورت خود مالکی است و زیرمجموعه هیچ شرکتی نمی باشند که این امر منجر به عدم ثبات قیمت های حمل و نقل و کاهش بهره وری در این بخش شده است.

کلانتری اضافه کرد: ما قصد داریم برای رانندگان که به عنوان سرمایه حوزه حمل و نقل می باشند جهت دهی و راهکاری ارائه نماییم و به هیچ عنوان نمی خواهیم مشکلی برای مالکان ماشینها، رانندگان و .. پیش آید.

ابراهیمی دبیر کمیسیون حمل و نقل از اتاق خواست پیشنهاد برگزاری کارگاه آموزشی ایرو، از اتاق ایران را جهت افزایش دانش وآگاهی بیشتر در خصوص حمل و نقل جاده ای مطرح تا در رفع هر چه بیشتر موانع موجود نقش آفرینی نمائیم.

در یک جمع بندی معاون حمل و نقل و پایانه های استان زنجان عنوان کرد: در این جلسه کارشناسی، نظر ما این است که نباید اعلام بار صد در صد جمع شود. در حال حاضر سیستم جایگزینی برای این موضوع در زنجان نداریم. تلاش ما بهبود و اصلاح ساختار است و مشکلات موجود باید به اتاق ایران منعکس تا به صورت ملی پیگیری شود.

ابراهیم خانی افزود: جهت حضور در جلسات و تصمیم گیریها از دستگاههای ذیربط مدیران ارشد سیاسی، اجتماعی استان  نیز دعوت شود  این مشکلات باید به صورت کلی حل شود.

نویسنده:

بازدید: 433 دفعه آخرین ویرایش در چهارشنبه, ۱ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۸:۴۵

پاسخ دهید

© کلیه حقوق این پورتال متعلق به اتاق بازرگانی، صنایع، معادن وکشاورزی زنجان است.