english farsi
یکشنبه, ۵ فروردین ۱۳۹۷


در ششمین جلسه هیات نمایندگان اتاق زنجان عنوان شد:فضای پساتحریم فرصتی برای شکوفایی بیشتر بخش خصوصی

شناسه خبر:1700
دوشنبه, ۲ شهریور ۱۳۹۴ ساعت ۸:۳۲
چاپ پست الکترونیکی
این مورد را ارزیابی کنید
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5٫00 out of 5)
Loading...Loading...

در این جلسه رئیس اتاق زنجان مطرح کرد:فضای پساتحریم اقتصادی عنوان دوران گذر و جدیدی است که به لحاظ اقتصادی پیش روی کشور قرار گرفته است و ارزیابی های مختلفی از این وضعیت از سوی افراد در مناصب و حوزه های گوناگون من جمله حوزه های علمی، اجرایی وزارتخانه ها ، صاحبنظران بخش خصوصی، کارشناسان و … صورت گرفته است که ماحصل این امر توجه بیشتر و خاص تر به اتاق به عنوا ن قوی ترین و بارزترین تشکل بخش خصوصی می باشد.

جمیلی در این راستا تاکید بر تلاش اتاق جهت ابقاء در رسالت، تکلیف و جایگاهش برای عدم مواجهه با چالش ها و دست اندازهای دورانهای بعد نمود و افزود: اگر اتاق نتواند در انجام انتظارات بارزی که متوجه اتاقهای بازرگانی است، مطلوب عمل نماید ممکن است در ارزیابی هاو پایش هایی که در آتیه صورت خواهد گرفت، مورد نقد واقع شود.

ایشان با اشاره به اینکه اتاق برای استحکام پایه های اصلی و تثبیت فعالیت اعصای خود باید نهایت بهره برداری و استفاده از وضعیت فعلی را داشته باشد اضافه کرد: در کنار تلاش برای تثبیت اتاق باید خدمات ارزنده ای را نیز برای بخش خصوصی و در مقابل اقتصاد دولتی از خود بروز دهیم تا بتوانیم آنچه که طی سالها به عنوان شعار مطرح شده را به عینیت برسانیم. وی در این زمینه ادامه داد: جامعیت و عینیت بخشیدن به اعتبار هر تشکلی تعداد اعضاء زیرمجموعه و جامعه ای است که آن تشکل را پوشش می دهد هر قدر تعداد اعضاء از لحاظ تعداد، کثرت داشته باشد اثرگذاری آن مجموعه بیشتر و مرجعیت آن افزایش خواهد یافت.

رئیس اتاق زنجان پیشنهاداتی در خصوص خدماتی که می توان برای اعضاء در نظر گرفت ارائه نمود که این مورد از سوی اعضاء نیز به بحث و بررسی گذاشته شد.

اتاق زنجان  -Zanjan Chamber  ششمین جلسه هیات نمایندگان اتاق زنجان2

کلانتری نائب رئیس اتاق در این جلسه با عنوان اینکه تحریم ها را ما به وجود نیاورده ایم اظهار داشت مشکلات مربوط به تحریم ها از سوی ما نبوده است ولی ما می توانیم سهم بسزایی در رفع مسائل پیش رو داشته باشیم.

ضرغام درخصوص عضو گیری در اتاق و ارائه خدمات مناسب به اعضاء نمونه هایی همچون خدمات بیمه ای و متمرکز، درمان تکمیلی و … را به عنوان عامل مشوقی در این امور دانست.

جمیلی با تایید این پیشنهاد آن را قابل پیگیری خواند و بر معرفی خدمات رفاهی و تلاش برای افزایش این گونه خدمات برای اعضا تاکید نمود.

ایشان همچنین بیان داشت: شناسایی و ارتباط گیری با افرادی که زنجانی الاصل می باشند یا دارای پیشینه ی مرتبط با زنجان هستند و دارای تمکن مالی، که در حال حاضر خارج از زنجان فعالیت اقتصادی دارند، توسط اعضاء صورت گیرد تا اتاق جلساتی با این افراد جهت سرمایه گذاری در زنجان ترتیب و شرایط حضور آنها را فراهم نمائیم.

رئیس اتاق زنجان از دیگر موضوعات مورد بحث در این جلسه را یافتن راهکارهای مناسب در جهت افزایش سهم صنایع استان از پولهای خارج از استان عنوان کرد و با ارائه دو پیشنهاددر این خصوص اظهار داشت:

تعدادی از صنایع زنجان وارد بورس و بازار سرمایه شوند و تمهیداتی صورت گیرد تا خرید سهام این بورس با استقبال افراد غیرزنجانی روبرو شود از این طریق سرمایه از خارج به داخل زنجان آورده می شود که خود این امر باعث تقویت سهم ما نیز می شود. که البته گشایش در انتقال پول خارج به داخل استان نیاز به کار کارشناسی دارد.

جمیلی اشاره ای هم به وضعیت وخیم بحران آب نمود ورسالت اتاق را در این مورد را شناسایی واحدهای تولیدی و صنایعی که وابستگی کمتری به آب دارند و آب بر نیستند دانست و گفت: تلاش برای استقرار اینگونه صنایع برای جلوگیری از بحران را می توانیم در اولویت برنامه های اتاق قرار دهیم.

ایشان در پایان به ارائه گزارش استاندار در هیات دولت و متعاقب آن ابلاغ دستور دکتر روحانی مبنی بر پرداخت مبلغ ۱۰۰۰ میلیارد تومان از محل مازاد سایر استانها به استان زنجان ، اشاره نمود و افزود: تکلیف اتاق طبق ماده ۵ قانون مستمر فضای کسب و کار، ما را بر آن می دارد تا به استانداری در خصوص توزیع این تسهیلات در استان؛ پیشنهاد رتبه بندی برای افراد خوش حسابی که مالیات خود را به موقع و شفاف پرداخت نموده اند، جدای از دارا بودن شرایط عمومی دریافت تسهیلات، ارائه گردد.

نویسنده:

بازدید: 400 دفعه آخرین ویرایش در دوشنبه, ۲ شهریور ۱۳۹۴ ساعت ۹:۰۴

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

© کلیه حقوق این پورتال متعلق به اتاق بازرگانی، صنایع، معادن وکشاورزی زنجان است.