english farsi
دوشنبه, ۳۰ بهمن ۱۳۹۶


در نشست رئیس اتاق زنجان و کاردار سفارت بنگلادش تاکید شد: تقویت روابط تجاری ایران و بنگلادش

شناسه خبر:2409
سه شنبه, ۱۲ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۶:۴۸
چاپ پست الکترونیکی
این مورد را ارزیابی کنید
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...
zanjan chamber- اتاق زنجان- جلسه با کاردار سفارت بنگلادش 2

رئیس اتاق زنجان در نشستی با کاردار سفارت بنگلادش از برنامه های آتی استان زنجان توسعه صنعتی مبنی بر توسعه و استقرار صنایع  های تک در بخشهای برق و الکترونیک و صنایع پاک خبر داد و گفت : مقدماتی در همین راستا صورت گرفته که می توان به پیش بینی شهرکهای صنعتی خاص ، استقرار این صنایع و تامین شرکای داخلی سرمایه گذاری تامین منابع داخلی آن و … اشاره نمود.

مهندس جمیلی ادامه داد:ظرف چند ماه آینده شاهد استقرار بخش عمده ای از شرکتهای فعال در حوزه آی تی ، الکترونیک و فناوری اطلاعات در زنجان خواهیم بود.

ایشان با بیان اینکه اتاق زنجان یکی از قدیمی ترین اتاقهای بازرگانی در ایران است تصریح کرد: قدمت تاسیس اتاق به بیش از یکصد سال پیش باز می گردد و اتاق بازرگانی زنجان که قدمت فعلی آن ۲۱ سال می باشد در حال حاضر بیش از ۲۰۰۰ عضو فعال داشته و در حوزه های بازرگانی، صنعت، معدن و کشاورزی به صورت جدی در حال فعالیت است . گزارشی از عملکرد اتاق و نحوه فعالیت آن نیز ارائه شد. کاردار سفارت بنگلادش ضمن تشکر از دعوت و پذیرایی شایان اتاق از ایشان، از اینکه در نمایشگاه توانمندی های صنایع استان زنجان شرکت نموده ابراز خوشحالی نمود و از همه اعضای اتاق به جهت همراهی با ایشان قدردانی نمود.

منعم الحق با اشاره به یادداشت تفاهمی که پیش از این از سوی اتاق زنجان و سفیر پیشین بنگلادش به امضاء رسیده بود گفت: با توجه به حمایت و حسن همکاری همیشگی از سوی کشور ما، هرگز این برداشت وجود نداشته که تحریم ها در ارتباطات دو کشور بخواهد تاثیر داشته باشد من به عنوان نماینده از طرف کشور و سفارت بنگلادش اعلام می دارم قطعاً طی ماه های آینده با برداشته شدن تحریم ها روابط تجاری گسترده تری با زنجان خواهیم داشت که این امر خواست تجار ، مقامات دولتی بنگلادش و … می باشد همانطور که تجار ایرانی نیز به برقراری روابط بیشتر تمایل دارند.

ایشان با توجه به قدمت اتاق بازرگانی زنجان و امکانات موجود در این استان خصوصا پس از بازدید از نمایشگاه زنجان بیان داشت: به نظر می رسد زنجان یکی از پیشرفته ترین شهرهای ایران باشد و در این بازدید قابلیتهای خوبی در حوزه روی، تجهیزات برقی، کابلهای مسی، سنگهای تزئینی، بخش معدن و … شاهد بودیم که تمام این موارد بسیار مورد نیاز بنگلادش می باشد و می تواند بازار خوبی در این کشور داشته باشد.

zanjan chamber- اتاق زنجان- جلسه با کاردار سفارت بنگلادش1

وی همچنین به حضور هیاتی شامل ۱۵ نفر از اعضا فعال بنگلادش که مجموعه ای از اتاق های بازرگانی به نام (FBCCR) هستند و به دعوت از اتاق ایران در اواسط ماه نوامبر سال جاری در تهران حضور خواهد یافت اشاره کرد و از اتاق خواست در صورت تمایل در این نشست شرکت نماید.

منعم الحق با بیان اینکه مردم بنگلادش دیرزمانی است که ملت ایران را می شناسند و بیش از ۱۰۰۰ سال است که ارتباطات فرهنگی دارند افزود: مردم بنگلادش تجار ایرانی را بسیار محترم می شمارند و در حال حاضر سفارت بنگلادش یک بخش تجاری به صورت فعال دارد و امید است با همین پیشینه بتوانیم حرکتهای اساسی و جدی در زمینه تقویت روابط تجاری خود داشته باشیم.

رئیس اتاق زنجان در ادامه جلسه اظهار داشت: در خصوص معرفی تجار همگن به یکدیگر به صورت دائمی باید هر دو طرف هدف یکسانی  را دنبال نمایند و همچنین شرایطی برای جستجوی فعالین از طریق دفاتر بازرگانی فراهم گردد تا جدای از لیست معرفی، زمینه های ارتباطی اولیه مهیا و نقطه اتصال اولیه جهت معرفی ایجاد شود.

کاردار سفارت بنگلادش در تایید سخنان رئیس اتاق زنجان گفت: قطعاً از نظر اطلاع رسانی و دسترسی اطلاعات باید این امر پیگیری شود که این مهم بنا به دلایلی تا کنون با مشکلاتی از جمله گشایش LC مواجه بوده که امید است با برداشته شدن تحریم ها، رفع شود و مورد دیگر درک اشتباه تجار بنگلادش از حضورشان جهت فعالیت در بازار ایران است که ما در تلاش هستیم این طرز تفکر را تغییر دهیم.

وی افزود: نقش هیاتهای اعزامی اولین قدم جدی و موثر در این اطلاع رسانی خواهد بود.

 جمیلی در پایان تصریح کرد: هر دو کشور مزیتهایی دارند که نمی شود از آنها غافل شد و باید ارتباطات خود را در سطوح مختلف پایه ریزی کنیم.

وی گفت: در برنامه های آتی ما اعزام هیاتی از ایران به سرپرستی زنجان به کشور بنگلادش لحاظ گردیده است و قطعاً با همت دو طرف این ارتباط خصوصاً در زمینه تجاری بیشتر خواهد شد.

نویسنده:

بازدید: 358 دفعه آخرین ویرایش در سه شنبه, ۱۲ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۶:۴۸

پاسخ دهید

© کلیه حقوق این پورتال متعلق به اتاق بازرگانی، صنایع، معادن وکشاورزی زنجان است.