english farsi
چهارشنبه, ۴ بهمن ۱۳۹۶


برگزاری سمینار آشنایی با قوانین صادرات و واردات ۹۶

شناسه خبر:6855
چهارشنبه, ۱۱ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۰۷
چاپ پست الکترونیکی
این مورد را ارزیابی کنید
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...
photo_2017-08-03_22-31-11

سمینار آشنایی با قوانین صادرات و واردات ۹۶به منظور آشنایی و ارتقاء سطح آگاهی دانش پذیران ، فعالان و علاقمندان به حوزه ی تجارت با تدریس حسین علیدوستی در محل اتاق بازرگانی زنجان برگزار شد .

در این سمینار علیدوستی ضمن ارائه مبسوطی از قوانین جدید صادرات و واردات ابراز داشت وجود قوانین و مقررات در هر فعالیتی از ملزومات اجتناب ناپذیر محسوب می شود که با فراگیری و اتکا به انها می توان فرایند مورد نظر را با منطق و دقت پیش برد .
ایشان نقش تعرفه های تجاری کشور را در فرایند توسعه بسیار ضروری خواند و افزود : تعرفه های تجاری برای تحقق رویکردهای اقتصادی و بازرگانی و به منظور دستیابی به سطح مناسبی از تراز تجاری بسیار تعیین کننده می باشند.
علیدوستی ضمن عنوان گروه های کالاهای صادراتی و وارداتی از جمله کالای مجاز ، کالای مشروط و کالای ممنونع اذعان داشت : یکی از رسالت های وزارت صنعت ، معدن و تجارت انتشار تغییرات کلی آیین نامه اجرایی و جداول ضمیمه مقررات صادرات و واردات قبل از پایان هر سال می باشد و تغییرات موردی نیز در طول سال باید به اطلاع عموم رسانده شود .
ایشان در پایان به مواد و تبصره های اساسی مصوب در مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و ابراز داشت : تسلط کافی و کسب اطلاعات به روز از قوانین و مقررات همواره تجار و یازرگانان را در مسیر حقیقی کسب و کار هدایت می کند در صورت عدم آشنایی با ضوابط تنها زمان و فرصت های زندگی را دور ریخته ایم .

نویسنده:

بازدید: 96 دفعه آخرین ویرایش در جمعه, ۱۳ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۴۲

پاسخ دهید

© کلیه حقوق این پورتال متعلق به اتاق بازرگانی، صنایع، معادن وکشاورزی زنجان است.