english farsi
دوشنبه, ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷


مدیرکل سازمان‌های کارگری و کارفرمایی وزارت تعاون،کار و رفاه‌اجتماعی گفت :
دفاع از تشکل‌ها در برابر نهادهای دیگر بر عهده وزارتخانه است

شناسه خبر:257
پنج شنبه, ۷ اسفند ۱۳۹۳ ساعت ۹:۱۵
چاپ پست الکترونیکی
این مورد را ارزیابی کنید
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...
مدیرکل تعاون، کار و رفاه‌اجتماعی استان زنجان از راه‌اندازی سامانه صدور مجوز برای مشاغل خانگی برای اولین‌بار در کشور خبر داد.

دلاور نظری صبح امروز در مراسم افتتاح دفتر کانون انجمن‌های صنفی کارفرمایی استان زنجان با بیان این مطلب اظهار کرد: خوشبختانه دولت فعلی نگاه ویژه‌ای به توسعه کمی و کیفی تشکل‌ها دارد و علت این امر نیز این است که می‌خواهد کار مردم را به خود مردم واگذار کند. امروزه در کشورهای اروپایی ۷۰ درصد از امور مربوط به شهروندان به دست خود آن‌ها اداره می شود، در صورتی که این میزان در ایران زیر ۴۰ درصد است. امروزه می‌توان اذعان کرد اتاق بازرگانی از تشکل‌های باسابقه و قدیمی است، اما عمده فعالیت‌اش در بخش تجارت است و با توجه به اینکه معارفه سایر تشکل‌ها به خوبی صورت نگرفته، باید جهت شناساندن آن‌ها اهتمام بیشتری بورزیم، چرا که می‌توان در تصمیم‌گیری‌های شورای هر استان از رایزنی با تشکل‌ها بهره برد. بیش از هر مسئله‌ای به دنبال قدرتمند کردن بنیان تشکل‌ها هستیم تا بتوانند قدرت یزرگ چانه‌زنی در مقابل دولت و سایر سازمان‌ها باشند. در مقابل نیز دفاع از تشکل‌ها در برابر نهادهای دیگر بر عهده وزارتخانه است.

نظری تصریح کرد: اگر تشکلی بتواند حضور خود را قدرتمند کند، در این صورت مراجع تشخیص نمی‌توانند کسی را بی‌جهت ابقا کنند و این زمانی امکان‌پذیر می‌شود که تشکل‌های کارگری و کارفرمایی به جایگاه واقعی خود برسند.

مدیرکل سازمان‌های کارگری و کارفرمایی وزارت تعاون، کار و رفاه‌اجتماعی با اشاره به اینکه امسال تنها ۵۵ میلیون ریال به افتتاح این کانون تعلق می‌گیرد، خاطرنشان کرد: تلاش می‌کنیم در سال آتی بخش عمده‌ای از هزینه‌های آموزشی و جاری را پرداخت کنیم. این در حالی است که هیچ‌کس شرعاً و قانوناً حق دخالت در امور تشکل‌ها را ندارد و وظیفه ما تنها نظارت بر نحوه اجرای امور است.

نویسنده:

بازدید: 285 دفعه آخرین ویرایش در پنج شنبه, ۷ اسفند ۱۳۹۳ ساعت ۹:۱۵

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

© کلیه حقوق این پورتال متعلق به اتاق بازرگانی، صنایع، معادن وکشاورزی زنجان است.