english farsi
دوشنبه, ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷


دفاع از حقوق مودیان یکی از دغدغه های اصلی اتاق بازرگانی

شناسه خبر:7150
شنبه, ۳۰ دی ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۵۵
چاپ پست الکترونیکی
این مورد را ارزیابی کنید
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

نشسست مشترک اعضای هیات نمایندگان اتاق بازرگانی با حضور مهندس علیاری ریاست سازمان تامین اجتماعی و نمایندگان اتاق در هیات های تشخیص مطالبات در محل اتاق بازرگانی صنایع معادن و کشاورزی استان زنجان برگزار گردید .
در این نشست مهندس جمیلی رئیس اتاق بازرگانی زنجان ضمن خوش آمد گویی عنوان داشت هدف از این جلسه گفتگوی مشترک ، هم افزایی و بررسی همکاری های آتی می باشد.
ایشان با اشاره به رسالت و وظایف قانونی اتاق های بازرگانی و در راستای حضور در هیات های حل اختلاف از جمله امور مالیاتی و تامین اجتماعی ابراز داشت یکی از دغدغه های اصلی اتاق بازرگانی حمایت و دفاع از حقوق مودیان و صاحبان صنایع می باشد لذا تمام تلاش خود را به کار بسته تا با معرفی افراد واجد شرایط و متخصص به عنوان نماینده در هیات های این چنینی به این مهم جامه عمل بپوشاند .
مهندس غلامحسین جمیلی در ادامه افزود به هر حال زمانی که یک مودی یا مدیری بواسطه ی مشکل پیش آمده به این هیات ها مراجعه می نماید به جهت آگاهی و دانش نماینده مورد نظر، مطالبات و توقعات ویژه ای از وی دارد بنابراین ضمن پاسخگویی صحیح به این نوع مطالبات بایستی روند قانونی و قابل قبولی را از ابتدا تا انتها شاهد باشیم.
ایشان در بخش دیگری از سخنانش به نتایج هیات ها اشاره داشت و تاکید کرد ممکن است مشکلات بسیاری از واحدهای تولیدی مشترک باشد لذا برای هر کدام از این واحدها نباید هیاتی مجزا بر قرار شود چرا که با تصویب یک قانون مشترک می توان بسیاری از موانع را مرتفع ساخت .
علیاری رئیس سازمان تامین اجتماعی نیز افزود با توجه به ماده ۴۲ و ۴۳ قانون تامین اجتماعی یکی از اعضای اصلی هیات های بدوی ، نمایندگان کارفرما هم در بخش حقوقی و هم در بخش حقیقی می باشند که از طریق اتاق ها تعیین و بعد از معرفی از طریق ما به این افراد حکم صادر می شود از اینرو سعی داریم اگر در این جلسات نظر مخالفی داده شد همه نظر مخالف بدهند و برعکس. وی ادامه داد نقش هیات های تجدیدنظر که کارفرما را توجیه می کنند سعی می کنیم بر این اساس باشد که اگر تصمیمی اتخاذ شد همه نظر واحدی داشته باشیم.
وی تاکید کرد رویکرد اصلی سازمان این است که کارفرمایان محترم به عنوان یکی از شرکای اصلی سازمان محسوب می شوند چرا که حدود ۲۳ درصد از ۳۰ درصد این رقم را خود کارفرماها تعیین می کنند پس اگر ما بخواهیم تعاملاتی انجام دهیم تا چراغ یک شرکت یا واحد تولیدی روشن باشد مطمئنا آثار روشنایی آن در سازمان تامین اجتماعی منعکس خواهد شد .
شایان ذکر است حاضرین در جلسه ضمن انتقال نقطه نظرات ، مشکلات موجود در واحدهای تولیدی در حوزه ی تامین اجتماعی را نیز مطرح نمودند .

نویسنده:

بازدید: 174 دفعه آخرین ویرایش در شنبه, ۳۰ دی ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۰۴

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

© کلیه حقوق این پورتال متعلق به اتاق بازرگانی، صنایع، معادن وکشاورزی زنجان است.