english farsi
پنج شنبه, ۲ فروردین ۱۳۹۷


دوره های بازرگانان کوچک و تاجران نسل فردا به دنبال پرورش تاجران موفق برای آینده است

شناسه خبر:7003
سه شنبه, ۲ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۲۰
چاپ پست الکترونیکی
این مورد را ارزیابی کنید
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...
photo_2017-10-25_11-48-05

نشست اعضای کارگروه صنایع دستی و جمعی از فعالان این حوزه با ریاست محترم اتاق بازرگانی زنجان به منظور بررسی شرایط و چگونگی صادرات و معرفی محصولات صنایع دستی استانی در بازارهای ملی و جهانی در محل اتاق بازرگانی زنجان برگزار گردید .
مهندس جمیلی در این نشست با اشاره به بخشی از رویکردها و رسالت های اتاق های بازرگانی تاکید کرد که هم اندیشی ها و جلسات پیش امده تنها فرصتی برای ابراز مشکلات حاکم نیست بلکه بایستی تلاش ها و همت های صورت گرفته در این مسیر ها نیز مطرح و به انها بها داده شود .
مهندس جمیلی ضمن تاکید بر فعالیت بیشتر در تولید صنایع دستی استان از جمله صنعت مس که به لحاظ ارزش افزوده ، تولید ثروت و اشتغال زایی نیز در چند سال اخیر بسیار موثر بوده است افزود بایستی تولیدکنندگان و فعالان این نوآوری ، ابتکار و خلاقیت را نیز همچون صنعت احیا شده مس به صنایع دیگرتعمیم دهند که بتوانند در ایجاد و حفظ رونق ان بخش موثر باشند.
وی ادامه داد اتاق بازرگانی زنجان با رویکردی که در راستای حمایت از این صنایع در پیش گرفته است همت و تلاش خود را متوجه حضور پررنگ این تولیدات در نمایشگاه های داخلی و خارجی نموده از اینرو شیوه نامه ای نیز به تصویب رسید که بر اساس ان اتاق بازرگانی مقرر گردید با واگذاری غرفه های رایگان در نمایشگاه های مرتبط دامنه ی فروش و بازاریابی و حضور موثر را برای صنایع فراهم اورد .
وی عملکرد نمایشگاه های سنوات گذشته را مورد اشاره قرار داد و ابراز داشت در نمایشگاه های دموتکس آلمان ،عمان و کنیا با توجه به فضایی که توسط اتاق زنجان تهیه شده بود استقبال صنایع استان در مقایسه با سایر استان های دیگر بسیار ضعیف بود و این نشان از ان دارد که هنوز صنعت ما به اهمیت و ارزش چنین فرصت هایی پی نبرده است .
مهندس جمیلی از حضور در ۵ نمایشگاه هدف گذاری شده توسط اتاق بازرگانی زنجان خبر داد و گفت نمایشگاه های پیش رو در حوزه های مختلف از جمله برق و الکترونیک ، گردشگری و … این فرصت مناسب و مطلوب را برای ما فراهم می اورد که در بازار های جهانی جایگاه خود را کسب نماییم از اینرو هر واحد تولیدی که معیارهای شایستگی را در خود می بیند لازم است از این ظرفیت ها در کنار حمایت های اتاق بازرگانی بهره وری کامل را ببرد .
این مقام مسئول افزود اتاق بازرگانی زنجان بیشتر علاقمند به حمایت از تاجران فعال و ریسک پذیر می باشد چرا که اتاق نیز در کنار حمایت هایش به دنبال انتفاع رسالتی از جمله رونق صادرات و گسترش بازار های هدف می باشد که این امر جز با حضور تاجران زبده و اگاه حاصل نخواهد امد .
ایشان ادامه داد یکی از اقدامات آتی اتاق در این راستا برگزاری دوره های اموزشی در رده های سنی مختلف تحت عنوان تاجران نسل فردا و بازرگانان کوچک می باشد که اصناف نیز می توانند با معرفی حداقل ۵ نفر در هر حوزه به طور رایگان از این دوره ها بهر مند شوند .
ایشان سرای تجارت ایرانیان در استاراخان روسیه را نیز فرصتی مغتنم عنوان کرد و اظهار داشت اتاق زنجان بنا به وظایف ذاتی در کنار ایجاد شرایط مناسب برای حضور فعالان اقتصادی در چنین موقعیت هایی در تلاش است با انعقاد تقاهنامه با برخی فروشگاه های زنجیره ای بین المللی اروپا شرایط حضور موثر و پررنگ برخی محصولات غذایی و صنایع دستی استان را نیز در بازارهای خارجی فراهم اورد.
شایان ذکر است رئیس اتاق بازرگانی زنجان از برپایی نمایشگاه دائمی محصولات صادراتی استان در محل اتاق بازرگانی در آینده ای نزدیک خبر داد و بیان داشت تمرکز و توجه به فاکتورهای صادراتی و گسترش فعالیت اقصادی با سایر کشورها فضای اقتصادی استان و کشور را بهبودی اساسی خواهد بخشید وی افزود همچنین به زودی شاهد تشکیل انجمن فرش برای خوشه فرش استان نیز خواهیم بود .

نویسنده:

بازدید: 112 دفعه آخرین ویرایش در چهارشنبه, ۳ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۴۳

پاسخ دهید

© کلیه حقوق این پورتال متعلق به اتاق بازرگانی، صنایع، معادن وکشاورزی زنجان است.