english farsi
سه شنبه, ۲۹ اسفند ۱۳۹۶


رئیس اتاق زنجان: اصلی ترین اولویت زنجان برای ارتباط با هند بحث استقرار و توسعه صنایع IT می باشد.

شناسه خبر:1567
پنج شنبه, ۲۲ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۵:۲۳
چاپ پست الکترونیکی
این مورد را ارزیابی کنید
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5٫00 out of 5)
Loading...Loading...
اتاق زنجان  -Zanjan Chamber  - رئیس سازمان توسعه تجارت هند در اتاق زنجان 4

رئیس اتاق زنجان در نشست صبحانه کاری با رئیس سازمان توسعه تجارت هند عنوان کرد: در این دیدار مبادلات تجاری کالا در زمینه صنایع غذایی، پوشاک و نساجی با هند قابل پیگیری است.

مهندس جمیلی با بیان اینکه سابقه روابط کشور هند و ایران بسیار قدیمی و طولانی است اظهار داشت: ایرانیان روابط کشور هند با ایران را در دوران تحریم های ظالمانه هرگز فراموش نخواهد کرد و تاکید نمود: اولویت در انتخابات بعدی ما در دوران پس از  توافق ، دوستان ما خواهند بود.

ایشان تاکید نمود: در سه حوزه خاص می توانیم با کشور هند همکاری داشته باشیم.

اتاق زنجان  -Zanjan Chamber  - رئیس سازمان توسعه تجارت هند در اتاق زنجان 3

  اول بحث صنایع IT که مهترین و اصلی ترین موضوع همکاری ما خواهد بود و صنایع مرتبط با آن . دوم موضوع صنایع غذایی است هم در حوزه ایجاد صنایع هم در مبادلات کالا به کالا. حتی در شرایطی امکان تهاتر این قسم کالا هم وجود دارد و برنامه سوم کارهای تحقیقاتی و مطالعاتی است از آن جهت که بتوانیم اشتراکات جدیدی را شناسایی و در آن مسیر قدم برداریم که یکی از آنها پیشنهادی بود که به عنوان برگزاری جشنواره روز هند در زنجان دنبال خواهیم کرد.

رئیس اتاق زنجان همچنین یکی از دلایل مهمی که سبب ادامه ارتباطمان با هند می باشد پولهای بلوکه شده ایران در هند دانست و عنوان کرد: این پول می تواند به صورت نقد، خدمات، فروش تکنولوژی و … به ایران منتقل شود.

جمیلی افزود: اقدامات سرمایه گذاری های مشترک در کنار این موارد می تواند مورد توجه باشد و بر این باور هستیم که این موضوع استمرار پایداری همکاری های ما را در بلند مدت به دنبال خواهد داشت.

نائب رئیس اتاق در این جلسه بیان داشت: هدف ما از این دیدار معرفی و شناسایی توانمندی ها و پتانسیل های استان می باشد و اعلام می داریم که زنجان در حوزه صنعت بسیار توانمند و آماده همکاری با کشور هند می باشد.

مقدم فرد همچنین اضافه کرد: زنجان حاضر به پذیرش سرمایه گذار جهت سرمایه گذاری مشترک می باشد.

ایشان آمادگی همکاری با هند در صنعت نساجی، فرآوری مواد معدنی خصوصاً سنگ آهن و خاکهای صنعتی، سنگهای تزئینی و … را اعلام نمود.

وی در زمینه فرهنگی از جمله دانشگاه و گردشگری خواستار همکاری با هند شد.

رئیس سازمان توسعه تجارت هند ضمن سپاسگزاری از دعوت اتاق زنجان و برگزاری این جلسه ی مشترک عنوان کرد: هر پروژه ای مستلزم عزم و انگیزه ای است که این امر در این جمع کاملاً مشهود است.

مهیت سینگلا با اشاره به وجود اشتراکات زیاد بین دو کشور گفت: از اینکه هند را به عنوان شریک تجاری خطاب می کنید و علاقمند به انتخاب هستید کمال تشکر را داریم.

ایشان به پولهای بلوکه شده ایران در هند اشاره کرد و گفت: هند علاقمند به صدور کالا و خدمات به ایران می باشد.

وی اضافه کرد: ما هیاتهای زیادی را در ماه های آتی از هند به ایران اعزام خواهیم کرد که صنایع غذایی اولویت اولیه ی ماست و امیدواریم هیاتهایی را در کنار این برای حوزه IT و نساجی داشته باشیم.

سینگلا همچنین گفت: در نشستی که با اعضا سازمان تجارت ایران داشتیم به موضوع کشاورزی و نساجی هم اشاره شد که این اتفاق نظر دولتی و استانی برای ما حائز اهمیت است.

ایشان در این نشست علاقمندی استان در حوزه سرمایه گذاری مشترک را مطلوب دانست و ادامه داد: ما در حوزه ی قوانین و مقررات حوزه سرمایه گذاری مشترک مالکیت و همه موارد مشابه دیدگاه روشنی را نداریم به همین جهت همانگونه که از(TPO) سازمان صنعت ، معدن و تجارت نیز خواسته ایم که این اطلاعات را جهت شفافیت و مدرک سازی بیشتر تکمیل نمایند، از اتاق نیز می خواهیم در این امر ما را یاری نماید.

رئیس سازمان توسعه تجارت هند اظهار داشت: راه اندازی برخی صنایع مثل IT در استان می تواند سنبلی برای سایر سرمایه گذاری ها باشد و نیز با راه اندازی پروژه های انرژی یا مشابه به آن می توانیم هماهنگی هایی را با مقامات استان داشته باشیم.

ایشان مطرح کرد: ما پیگیر توسعه تجارت و به دنبال زیرساختهای مناسب هستیم و برای شروع کار تمام انرژی خود را بکار خواهیم بست.

وی افزود: برای پروژه IT که در حقیقت به عنوان ارتباط اولیه تجاری بین استان زنجان و هند قابل ارائه خواهد بود نیازمند برنامه ریزی های زمانی و هماهنگ دو طرف می باشیم و در این راستا سفارتهای دو کشور می توانند موجب افزایش سرعت همکاریهای دو جانبه شوند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت زنجان نیز در این نشست عنوان کرد: پس از مباحثی که در رابطه با توافق داشتیم برنامه ای در حوزه صنعت، معدن و تجارت برای توسعه روابط با کشورهای دیگر داریم که اولویت بخش صنعت ما در رابطه با صنایع معدنی برق و الکترونیک ، ماشین سازی و غذایی و دارویی است.

اتاق زنجان  -Zanjan Chamber  - رئیس سازمان توسعه تجارت هند در اتاق زنجان 2

فغفوری اظهار داشت:در این مقوله به دنبال جذب سرمایه گذاری های خارجی با برندهای معتبر و جهانی هستیم و هدفمان از این کار تولید و ارتقاء محصولات مان با برندهای معتبر جهانی است تا کالا با کیفیت بالاتر در سطح بین المللی تولید کنیم.

ایشان در رابطه با قانون سرمایه گذاری خارجی و با توجه به اصلاحاتی که در آن اتفاق افتاده است بیان داشت: هیچ گونه تفاوتی بین مزایا و تسهیلاتی که به یک سرمایه گذار داخلی و خارجی داده می شود، وجود ندارد. حتی امکان ثبت یک شرکت ایرانی صد در صد سهام دار خارجی در کشور وجود دارد که به نحوی سود حاصل از فعالیت هایش برای خروج از کشور نیز تضمین می شود.

کلانتری نائب رئیس دیگر اتاق همچنین در این جلسه تاکید نمود:

با توجه به شرایط فعلی ایران کشورها برای واردات کالا و مواد اولیه خود به ایران با یکدیگر رقابت می کنند. این در حالی است که شرایط کشور هند نسبت به سایر کشورها سخت تر است و برخی از کالاهای این کشور قابل رقابت با کشورهای اروپایی نمی باشد.

کلانتری اظهار داشت: علاوه بر تلاش هند جهت ارتقاء سطح کیفی کالاهای خود ، تعرفه ای ترجیحی بین ایران و هند نیز قرار دهیم تا مثل گذشته ارتباطمان ادامه یابد.

ایشان به این نکته نیز اشاره نمود : تجار ایرانی به خرید کالای مدت دار تمایل داشته و از این امر استقبال می کنند.

اتاق زنجان  -Zanjan Chamber  - رئیس سازمان توسعه تجارت هند در اتاق زنجان 1

نویسنده:

بازدید: 458 دفعه آخرین ویرایش در پنج شنبه, ۲۲ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۵:۲۳

پاسخ دهید

© کلیه حقوق این پورتال متعلق به اتاق بازرگانی، صنایع، معادن وکشاورزی زنجان است.