english farsi
چهارشنبه, ۴ بهمن ۱۳۹۶


رئیس اتاق زنجان: مصرف کالای ایرانی مصداق و الگویی مناسب از همدلی و همزبانی دولت و ملت

شناسه خبر:1229
یکشنبه, ۳۱ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۸:۴۱
چاپ پست الکترونیکی
این مورد را ارزیابی کنید
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...
پانزدهمین جلسه شورای گفتگو 1

در پانزدهمین جلسه شورای استانی گفتگوی دولت و بخش خصوصی رئیس اتاق زنجان عنوان کرد: یکی از مصادیق همدلی و همزبانی که از سوی ملت به سمت دولت می تواند جاری شود بحث کمک به خروج از رکود اقتصادی حاکم بر تولید که امروز صنعت و کارخانجات ما به آن گرفتار هستند.

مهندس غلامحسین جمیلی  افزود: مهمترین مشکل واحدهای صنعتی تامین نقدینگی و سرمایه درگردش آنهاست. تا زمانیکه  بین دو کالای ایرانی و خارجی ، کالای خارجی  انتخاب می شود عملاً مشکلات سرمایه در گردش واحدهای تولیدی تشدید و مشکلات  آنها در حوزه ی عرضه ی محصولاتشان  دوچندان می گردد.

خرید کالای ایرانی می تواند به عنوان یک مصداق و یک الگوی مناسب از همدلی و همزبانی دولت و ملت باشد.

جمیلی با توجه به قانون رفع موانع تولید که بخشی ازآیین نامه های  آنها آماده شده و بخشی هم در حال تدوین است گفت : این اتفاق می تواند نقش بسیار مهمی در رفع چالشهای پیش رو داشته باشد ولی بعضاً با وجود آئین نامه هایی که صادر شده بخشی از مشکلات علیرغم چاره اندیشی طی ماههای گذشته مجدداً در حال تکرار شدن است که دستگاههای متولی باید در جهت جلوگیری از آن اقدام نمایند.

این مقام مسئول همچنین عنوان کرد: در سال گذشته شمولیت بن کارگری و بن مسکن را در پرداخت بیمه تامین اجتماعی داشتیم. که مکاتباتی از سوی تشکل های مختلف کشوری در این خصوص صورت گرفت. در اواسط سال گذشته بود که وزارت کارو رفاه اجتماعی این شمولیت را اصلاح کرد ولی متاسفانه امسال همان روند ابتدایی سال گذشته در حال تکرار شدن است .

ایشان بیان داشت: متاسفانه طی سال گذشته ابلاغیه ای مبنی بر پرداخت حق اولاد به تعداد نامحدود درقراردادهای بین کارگران و کارفرمایان الزام شده است که این موضوع نه تنها باعث بهره مندی کارگران نخواهد شد بلکه جهت جلوگیری از تحمیل هزینه سربار بیشتر به تولید در این شرایط بحرانی کارفرمایان بدنبال انتخاب نفرات از بین افراد مجرد یا افرادی که دارای فرزند کمتری باشند خواهد شد.

جمیلی همچنین اشاره ای به ابلاغ آئین نامه ها ی قرارداد کار موقت به صورت حداقل یکساله نمود .

وی تأکید کرد: این امر نه تنها توفیقی در اشتغال پایدار ایجاد نخواهد کرد بلکه اشتغال فعلی ما را هم دچار چالش خواهد نمود.

پانزدهمین جلسه شورای گفتگو 2

استاندار محترم زنجان در این جلسه در خصوص بررسی پیرامون بهبود فضای کسب و کار در استان عنوان کرد: فضای کسب و کار را دولت نمی سازد، فضای کسب و کار به  تشخیص عمومی فعالین ساخته می شود و اگر کسب و کار جدید پا نمی گیرد این امر بازمی گردد به نوع رفتاری که به صورت رقابتی در درون یک فعالیت و سبک کسب وکار انجام می شود. مثلا اتحادیه های صنفی قوانینی وضع می کنند که فضای کسب و کار را محدود می کنند که این آیین نامه های داخلی در مورد بهبود فضای کسب و کار باید حذف شوند.

انصاری با تأکید بر اینکه استان زنجان به سه دلیل ویژگی ممتاری نسبت به استانهای دیگر دارد بیان داشت: استان زنجان به جهت پتانسیل نزدیکی به مرکز امکان بهره مندی از سرریز سرمایه تهران را فراهم می کند که برای تکمیل زنجیره های تولیدی زنجان مکان مناسبی است.

ایشان هچنین عنوان کرد: زنجان به لحاظ دسترسی به انواع انرژی گاز، برق ، فراورده های نفتی در کریدور انرژی کشور قرار گرفته است که این یکی دیگر از مزیتهای برتری استان ما نسبت به سایر استانهای کشور می باشد.

وی با شاره به  بحران آب  در کشور گفت: با وجود اینکه بحران آب  یک بحران جدی در کشور محسوب می شود ولی هنوز استان زنجان جزو استانهای است که می تواند آب واحدهای صنعتی را تامین کند که این مجموعه عوامل اقبال و استقبال را برای استان فراهم می کند و اکر بخش خصوصی فعالیت بیشتری انجام دهد امکان مسائل مطروحه فراهم می شود.

انصاری همچنین مطرح کرد: استان زنجان در جی دی پی درآمد سرانه در بین استانهای شمالغرب ازدرصد بالاتری برخوردار است و نیز نرخ بیکاری زنجان از شهرهای شمالغرب کمتر است و جزو ۸ استانی می باشد که محیط کسب و کار روانتری دارد.

پانزدهمین جلسه شورای گفتگو 3

نویسنده:

بازدید: 323 دفعه آخرین ویرایش در یکشنبه, ۳۱ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۸:۴۱

پاسخ دهید

© کلیه حقوق این پورتال متعلق به اتاق بازرگانی، صنایع، معادن وکشاورزی زنجان است.