english farsi
چهارشنبه, ۱ فروردین ۱۳۹۷


رئیس خانه اقتصاد ایران در نهمین جشنواره مدیران و تولید کنندگان جوان تاکید کرد: “تولید و صادرات” راهگشای خروج کشور از رکود است

شناسه خبر:2534
چهارشنبه, ۲۷ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۵:۲۷
چاپ پست الکترونیکی
این مورد را ارزیابی کنید
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 3٫00 out of 5)
Loading...Loading...
129

 نهمین جشنواره مدیران و تولید کنندگان جوان با حضور مدیران، تولید کنندگان و فعالان جوان بخش های مختلف اقتصادی در مرکز همایش های صدا و سیما برگزار شد. در همین راستا ابراهیم جمیلی رئیس خانه اقتصاد ایران به عنوان یکی از سخنرانان جشنواره، ضمن ابراز خرسندی از برگزاری جشنواره هایی مانند جشنواره مدیران و تولید کنندگان جوان در مورد عملکرد اقتصادی دولت گفت: در دولت گذشته تورمی در حدود ۴۵ تا ۵۰ درصدی وجود داشت اما دولت جدید نرخ تورم را تا حد زیادی پائین آورد و این امر جای خرسندی دارد اما در عین حال این پائین آمدن تورم منجر به رکود در اقتصاد شده است. در حقیقت دولت بین تورم و رکود، رکود را انتخاب کرد که این مساله منجر به ضربه خوردن تولیدکنندگان شده است.
جمیلی در ادامه صحبت های خود از بسته اقتصادی دولت به عنوان وسیله ای برای ایجاد حرکت در بازار و خروج از رکود نام برد و گفت: ای کاش دولت به حرف تشکل های جوانان گوش می کرد و این ارقام، وام ها و تسهیلات به جای هزینه شدن در بازار خودرو، به بخش تولید و گروه های مختلف تولید کننده تزریق می شد. وی با ذکر مثالی در مورد ورود خودرو به بازار و ضرر آن به اقتصاد و صنعت کشور گفت: این وام بهتر بود به تولید کنندگان داده می شد زیرا برای گذر کردن از رکود اقتصادی نیاز به تولید و صادرات داریم.
رئیس خانه اقتصاد ایران با بیان اینکه هیاتهای خارجی زیادی برای فروش محصولات خود به ایران می آیند گفت: اگر می خواهیم در دوران پسا تحریم حرفی برای گفتن داشته باشم باید به همان تعداد که هیاتهای اقتصادی که به همراه سیاستمداران به ایران می آیند ما نیز هیات اقتصادی با دیپلمات های خود به سفرهای خارجی گسیل کنیم تا نوعی تعادل متقابل بین صادرات و واردات ایجاد شود.
جمیلی یکی از مشکلات تولید کنندگان را بانکها دانست و با ذکر مثالی از کمبود منابع بانکی برای دادن وام به تولید کنندگان گفت: رقمهای بدهی ها به نظام بانکی به نام بخش خصوصی نوشته می شود در حالیکه این بخش بدهکار نیست و ارقام کلان در اختیار بخشهای دیگر است و این باعث شده که بخش خصوصی بدنام شود. من پیشنهاد می کنم که بانکها لیست افراد بدهکار خود را در سایتهای خود اعلام نمایند. درخواست دیگرما این است که دولت تکلیف موسسات مالی غیر مجاز را تعیین کند.
وی با تاکید بر جایگاه اقتصاد مقاومتی در دوران پسا تحریم گفت: بخشی از مشکلات اقتصاد ایران بین المللی بوده و بر اقتصاد کشور تحمیل شده است لذا باید با مردم صادق بود و به آنها بگوییم که اکنون زمان تولید است و مردم را به درست مصرف کردن عادت دهیم. رئیس خانه اقتصاد ایران با اشاره به بی نظیر بودن کشور از لحاظ داشتن منابع طبیعی و تنوع جغرافیایی خواستار ارجحیت دادن منافع ملی به منافع شخصی و گروهی شد.

نویسنده:

بازدید: 280 دفعه آخرین ویرایش در چهارشنبه, ۲۷ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۵:۳۳

پاسخ دهید

© کلیه حقوق این پورتال متعلق به اتاق بازرگانی، صنایع، معادن وکشاورزی زنجان است.