english farsi
چهارشنبه, ۴ بهمن ۱۳۹۶


رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان : وجود ۱۷۳ واحد غیرفعال بخش کشاورزی در زنجان

شناسه خبر:1264
پنج شنبه, ۴ تیر ۱۳۹۴ ساعت ۵:۳۵
چاپ پست الکترونیکی
این مورد را ارزیابی کنید
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...
اتاق زنجان  -Zanjan Chamber  - رئیس سازمان جهاد کشاورزی

حسین جعفری در دومین جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری استان زنجان به ارائه گزارشی در رابطه با افزایش ظرفیت واحدهای تولیدی بخش کشاورزی استان زنجان پرداخت.

وی به اقدامات صورت گرفته جهاد کشاورزی از ابتدای سال جاری تاکنون اشاره کرد و بیان داشت: بخشی از این اقدامات و برنامه‌ها به صورت کامل اجرا شده و بخشی نیز در حال اجرا است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان افزایش بهره‌وری واحدهای تولیدی فعال، فعال‌سازی واحدهای تولیدی فعال و نیمه فعال، ایجاد واحدهای تولیدی جدید برای تکمیل زنجیره ارزش و تکمیل واحدهای تولیدی نیمه فعال را از برنامه‌های جهاد کشاورزی استان در سال جاری اعلام کرد.

وی با اشاره به اینکه افزایش بهره‌وری واحدهای تولیدی فعال به بخش‌های مختلفی تقسیم می‌شود، افزود: انتقال فناوری جدید برای افزایش بهره‌وری و کاهش ضایعات، کاهش مصرف آب، برق و سوخت، تعامل با رایزنان اقتصادی برای بازاریابی محصولات تولیدی واحدهای تولیدی و اعمال تسهیلات از قبیل تسهیلات بانکی، تلفیقی و … جزء این مورد است.

جعفری به انجام تحقیقات و مطالعات و معرفی محصولات جدید اشاره کرد و بیان داشت: معرفی ارقام پایه و روش جدید برای توسعه باغات و اصلاح و احیای باغات موجود، معرفی و ترویج نژادهای با عملکرد بالا در حوزه آبزی، برنامه‌ریزی برای کاهش طول مدت پرورش و اجرای برنامه‌های آموزشی و ترویجی جزء این موارد است.

وی با اشاره به اینکه انتقال فناوری از طریق روش‌های مختلفی میسر می‌شود، متذکر شد: تامین دستگاه‌های کشت مستقیم و تلفیق کار و تامین کمباین‌های با ریزش پایین جزء انتقال فناوری محسوب می‌شود.

* فعال سازی واحدهای تولیدی نیمه‌فعال و غیرفعال استان زنجان

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان به کاهش مصرف آب، برق و سوخت توسط واحدها اشاره کرد و ابراز داشت: طرح تحقیقاتی تولید جوجه‌های مقاوم به سرما و گرما و تجاری‌سازی تدریجی آنها انجام می‌شود.

وی به فعال‌سازی واحدهای تولیدی نیمه‌فعال و غیرفعال استان زنجان اشاره کرد و اظهار داشت: شناسایی و تهیه بانک اطلاعاتی واحدهای مشکل‌دار حوزه کشاورزی، احصای مشکلات واحدهای مشکل‌دار و ارائه راهکار، پیگیری تامین منابع مالی واحدهای مشکل‌دار از طریق پرداخت تسهیلات یارانه‌دار برای تکمیل ظرفیت اسمی به این بخش اختصاص دارد.

جعفری در ادامه به واحدهای فعال و نیمه‌فعال بخش کشاورزی استان زنجان اشاره کرد و یادآور شد: در حال حاضر ۱۳۰ واحد نیمه‌فعال کشاورزی در استان زنجان وجود دارد.

*۵۶ واحد نیمه‌تمام با پیشرفت فیزیکی ۳۰ درصد در زنجان وجود دارد

وی به وجود ۱۷۳ واحد غیرفعال در بخش کشاورزی در سطح استان زنجان اشاره کرد و افزود: در مجموع ۳۰۳ واحد مختلف احصای شده در استان وجود دارد که مشکلات آنها به بحث و بررسی گذاشته شده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان به تکمیل واحدهای نیمه‌تمام استان زنجان در این زمینه اشاره کرد و گفت: شناسایی و تهیه بانک اطلاعاتی واحدهای نیمه‌تمام استان صورت گفته است.

وی به آمار واحدهای نیمه‌تمام استان زنجان اشاره کرد و افزود: ۵۶ واحد نیمه‌تمام با پیشرفت فیزیکی ۳۰ درصد در استان وجود دارد.

جعفری با اشاره به اینکه در صنایع کشاورزی ۶۶ واحد با پیشرفت فیزیکی ۲۰ درصد در سطح استان زنجان وجود دارد، ابراز داشت: در بخش گلخانه ۱۶ واحد و در بخش شیلات نیز ۱۰ واحد مختلف وجود دارد.

 

نویسنده:

بازدید: 587 دفعه آخرین ویرایش در پنج شنبه, ۴ تیر ۱۳۹۴ ساعت ۵:۴۱

پاسخ دهید

© کلیه حقوق این پورتال متعلق به اتاق بازرگانی، صنایع، معادن وکشاورزی زنجان است.